Skocz do zawartości

Winiety 2018 dyskusja


gusia-s

Rekomendowane odpowiedzi

...........wysłać oficjalne zapytanie do ichniejszej ITD i niech odpowiedzą.


We wrześniu poproszę kolegę o węgierskie zapytanie. W sumie dobry pomysł.
Wczoraj specjalnie zatrzymałem się na punkcie kontroli winiet i zapytałem się jak to interpretują (byłem zestawem).
Fajny gościu wyjaśnił mi jak to oni widzą i jak są szkoleni. Auto "osobowe" typu smax, galaxy, 807, C4 itd są U1 bez względu na ilość miejsc, natomiast T5, Ducato, sprinter czyli potencjalne busy mogą być sprawdzane pod kątem U2, i raczej wersje długie i podwyższane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, chris_66 napisał:

 


We wrześniu poproszę kolegę o węgierskie zapytanie. W sumie dobry pomysł.
Wczoraj specjalnie zatrzymałem się na punkcie kontroli winiet i zapytałem się jak to interpretują (byłem zestawem).
Fajny gościu wyjaśnił mi jak to oni widzą i jak są szkoleni. Auto "osobowe" typu smax, galaxy, 807, C4 itd są U1 bez względu na ilość miejsc, natomiast T5, Ducato, sprinter czyli potencjalne busy mogą być sprawdzane pod kątem U2, i raczej wersje długie i podwyższane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Raczej D1 nie U1 oraz jest to oczywiste, bo wszystkie wersje maja do 7 miejsc włącznie.  Skoro autem osobowym 8 miejsc mogłeś jechać na D1 to może coś z tego będzie.

pytanie o podstawę bo mandat później będzie wysoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czytać potrafię i zdarza mi się zrozumieć :] jednak liczę na cień nadziei na to 8 miejsc. Chociaż w cenniku jest wyraźnie napisane co za ile. Jednak  @chris_66 zasiał ziarno nadziei ?. Jeśli nie będzie konkretów to po prostu zostaje kupić D2 i nie ryzykować wysokiej kary. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Benior napisał:

Czytać potrafię i zdarza mi się zrozumieć :] jednak liczę na cień nadziei na to 8 miejsc. Chociaż w cenniku jest wyraźnie napisane co za ile. Jednak  @chris_66 zasiał ziarno nadziei ?. Jeśli nie będzie konkretów to po prostu zostaje kupić D2 i nie ryzykować wysokiej kary. 

 

 

Plus winieta na ewentualną przyczepę i robi się drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś info bardziej dokładne? Jakie auto. Jaka forma kontroli?
Bo wygląda że jakieś zdjęcie jest, to by wskazywało na automat i ewidentne rozpoznanie auta jako ciężarowego. Pewnie kierowca stwierdził że wystarczy jakąkolwiek winietę mieć i nie wykryją oszustwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
7 godzin temu, Benior napisał:

Wiem, że to nie o winietach ale nie znalazłem lepszego wątku. 

Czy istnieje jakaś lista/katalog samochodów i ich kategoria na autostrady Chorwackie wzorem Słoweńskiej? 

https://www.dars.si/Vinjetni_sistem/Seznam_izmerjenih_vozil

 

Istnieje https://www.hak.hr/info/cestarine/ masz tu opisane grupy pojazdów i kategorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.