Skocz do zawartości

Winiety 2018 dyskusja


gusia-s

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc 

Samochód +przyczepa cempingowa przekracza dmc pow.3.5t. 

Samochód vw sharan 

Czechy wiem 

Proszę o pomoc  węgry i Słowenia i chorwacha bo różnerzeczy czytam i nie jestem pewien czy aby nie kwalifikuje się na zestaw tak jakby ciezarowy  a opłaty widzę że bardzo wysokie.  A na Austrię to już box- tak jak u nas viatol.  Proszę o odpowiedź 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Bartolinij napisał:

Proszę o pomoc 

Samochód +przyczepa cempingowa przekracza dmc pow.3.5t. 

Podaj wysokość auta i jego DMC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie odwrotnie ... w tamtym wątku są tylko informacje i jest on zamknięty przed dyskusją, natomiast ten jest od wyjaśniania. 

To przepraszam, z telefonu patrzyłem i mi się pokićkało, że ktoś założył nowy temat o tym samym.
2470 masa zalatwila Całkowita wys  ok 2 metry 

Sam. Vw sharan 

 

Podaj dokładnie wysokosc, bo 190 cm to też około 2 metry, a to akurat ma znaczenie w Chorwacji :-) 

 

Natomiast na Węgrzech istotne jest jeszcze ilu miejscowe masz auto. Jeśli powyżej 7 osób to kupujesz winietę D2+ winietę U. Jeśli auto poniżej 7 osób to kupujesz normalnie D1 tylko.

 

W Słowacji kupujesz winietę (online) dla auta i przyczepy jeśli DMC zestawu przekracza 3500 kg.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jacek00 napisał:

To przepraszam, z telefonu patrzyłem i mi się pokićkało, że ktoś założył nowy temat o tym samym.Podaj dokładnie wysokosc, bo 190 cm to też około 2 metry, a to akurat ma znaczenie w Chorwacji :-) 

 

Natomiast na Węgrzech istotne jest jeszcze ilu miejscowe masz auto. Jeśli powyżej 7 osób to kupujesz winietę D2+ winietę U. Jeśli auto poniżej 7 osób to kupujesz normalnie D1 tylko.

 

W Słowacji kupujesz winietę (online) dla auta i przyczepy jeśli DMC zestawu przekracza 3500 

Edytowane przez Bartolinij (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartolinij napisał:

A na Austrię to już box- tak jak u nas viatol

Nie, w Austrii, Czechach, Słowenii dla pojazdu o DMC do 3,5 t opłata dotyczy samego pojazdu - nie płacimy żadnych dodatkowych opłat za przyczepę.

Węgry podał Jacek.

Chorwacja kat. II płacisz na bramkach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartolinij napisał:

Dziękuję bardzo 

Jak zacząłem sprawdzać i szukać to się przerazilem że mam płacić jak u nas na ciezarowy to masakra.  Dziękuję bardzo 

A orientujecie się ile to wychodzi w Chorwacji? 

Może się przyda 

http://tollfee.eu/oplata-drogowa/chorwacja/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam koniec autostrady na południu  Chorwacji ok 250zl w 1 stronę.

Węgry, Słowację, Austrię kupisz przez internet.

Odnośnie pytania znajomych to uważaj. Czasami takie bzdury o podróżach, oplatach słyszę nawet od doświadczonych podróżników, że włos się jeży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maarec napisał:

Austrię kupisz przez internet.

Tylko na Austrię przez neta odpowiednio wcześniej, inf w pierwszym poście tego wątku.

Można też na stacji już w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Benior napisał:

Bardzo się przydało. Wygląda na to, że różnica między kat 2 a 3 czyli np kiedy holujemy busem wynosi tylko 90zł na odcinku od Węgier do Ploce. Oczywiście w 1 stronę. Liczę to tak, bo wracam zawsze widokowo magistralą. 

Nie jest tak źle, aby rezygnować z busa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, gusia-s napisał:

Tylko na Austrię przez neta odpowiednio wcześniej, inf w pierwszym poście tego wątku.

Można kupić nawet w dzień wyjazdu, tylko trzeba kliknąć, że  właśnie się wykąpałaś/eś: Sprawdziłem na sobie na majówce: winietka kupiona w dzień wyjazdu, kilkanaście godzin przed przekroczeniem granicy z Austrią. Działa.

 

screenshot-shop.asfinag.at-2018_06.23-13-39-05.png.fed458c7e0a86ef8c220f896a5b3d905.png

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.