Skocz do zawartości

Winiety 2018 dyskusja


gusia-s

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w świetle ww. wypowiedzi wychodzi na to, że jadąc przez Austrię należy mieć oczy zamknięte (bo są ludziska mający doskonała pamięć wzrokową, potrafiący zapamiętać wiele i później to opowiedzieć), a łapy w kieszeniach (by nic nie zapisać w podręcznym notatniku, np. nr rejestracyjnego jakiegoś fryca, lub naszkicować buźki jakiejś panienki).

Po prostu trzeba ów nieszczęśliwy kraj omijać szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

19 minut temu, chris_66 napisał:


Nie wiem jak to wygląda, ale dwie kontrole miałem na początku czerwca, solo i z budą i nikt nie zwracał uwagi na kamerę


 

A co Ci kontrolowali z buda, jesli mozna zapytac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci kontrolowali z buda, jesli mozna zapytac? 

Stan techniczny ogólnie mówiąc. Opony,szyby, zaczep, wycieki z okolic silnika,papiery. W miarę dokładnie ale bez przesady. I jak na austriacką policję to miło i przyjemnie. Bez ważenia

 

 

Wysłane z Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, powolniak napisał:

trzeba ów nieszczęśliwy kraj omijać szerokim łukiem.

Ale on jest akurat prawie zawsze po drodze... :(

A, jeszcze tam jest CB nielegalne i pewnie takie dziecięce radiostacyjki 'walkie talkie' itp też, trzeba uważać żeby Ci dzieci nie odebrali, gdyby przypadkiem się zabawiali jakąś zabawką która ma radio albo kamerkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, chris_66 napisał:

Nie wiem jak to wygląda, ale dwie kontrole miałem na początku czerwca, solo i z budą i nikt nie zwracał uwagi na kamerę

To akurat żaden argument. W PL podczas kontroli też czasem zwrócą uwagę, czy masz gaśnicę, lecz w większości przypadków w ogóle to policji nie interesuje. Ale to nie znaczy, że możesz jej nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sailor69 napisał:

To akurat żaden argument.

Argument jest taki, że skoro nie zwracali uwagi to znaczy można mieć, kilka razy na różnych wyjazdach pytałem się przy okazji kontroli co z kamerką, i zawsze odpowiedź była że można mieć ale nagrań nie można publikować, chyba że wmontować kawałki to filmu z wakacji żeby pokazać jaki piękny jest ich kraj. A skoro podobno kara to 25 tysięcy eurasków to nie sądzę , że puszczają wszystkich wolno bo by im się kasa przepełniła. :lol:

Z CB podobnie - teraz nie używam tego, ale parę lat temu nikt nie zamknął mnie, ani nie ukarał w żaden inny sposób jak słowne przypomnienie, że u nich nie można i żebym się stosował do tego, nawet anteny nie zdejmowałem ani radia nie odpinałem, po prostu było wyłączone.:skromny:

Teraz mniej jeżdzę do A , ale kiedyś to praktycznie co miesiąc byłem i za każdym wyjazdem policja mnie sprawdzała, bo w nocy granicę przekraczałem i się wieczorami głównie poruszałem. Ich sposób prowadzenia kontroli jest bardzo specyficzny, ale mając wszystko w porządku i zachowując się normalnie nigdy nie odczułem ich kontroli jako szykanowania czy czepiania się i szukania pretekstu do mandatu. :ok:. czasem nawet pomagają :look::]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc 

Samochód +przyczepa cempingowa przekracza dmc pow.3.5t. 

Samochód vw sharan 

Czechy wiem 

Proszę o pomoc na austia węgry i Słowenia bo różnerzeczy czytam i nie jestem pewien czy aby nie kwalifikuje się na zestaw tak jakby ciezarowy  a opłaty widzę że bardzo wysokie.  A na Austrię to już box- tak jak u nas viatol.  Proszę o odpowiedź 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

To po co zakładasz nowy i ciągniesz? Tam wszystko jest napisane, a jak czegoś nie ma to tam pytaj a nie tu

No właśnie odwrotnie ... w tamtym wątku są tylko informacje i jest on zamknięty przed dyskusją, natomiast ten jest od wyjaśniania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.