Skocz do zawartości

Kategorie pojazdów do opłat na Węgrzech.


Jaeck

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam busa Peugeot Expert I generacji przerobionego na minikamperka - zarejestrowany na 4 osoby. Nie bardzo rozumiem zawiłości kwalifikowania przez Madziarów pojazdów do opłat za 

drogi płatne. Ten mój to D1, czy D2? Jeśli ktoś posiada wiedzę na ten temat, będę wdzięczny za radę.

Szerokości.

Zdj. 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do 7 osób, jeśli do 3,5t to D1

A nie, faktycznie po angielsku nie doczytałem...

Niestety D2

" D2 (automobiles not included in category D1, for more than 7 persons, ≤ 3.5 t cargo vehicles and campers) "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaeck napisał:

Wielkie dzięki,

się wyjaśniło; w dow. rej. mam: specjalny kempingowy. Swoją drogą to ten nasz Barat kroi równo za namiot na kółkach - tylko u nas jest drożej.

Wesołego turlania.

Wiesz, bogaty w domyśle właściciel kampera zapłaci więcej.

Ja przekornie powiem, że tanio, jak za 70zl śmigam zestawem miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
26 minut temu, Kamil_K napisał:

Węgry odwiedziliśmy :)

niestety Pick-up, jest klasyfikowany jako D2 do tego przyczepka na osobnej winietce ... razem 30€ za 10 dni ... nie powiem, żeby było tanio. Ale dało sie przeżyć

Dlaczego? To auto powyżej 3,5t i 7 osób? Czy masz go zarejestrowany jako ciężarowy?

Bo generalnie pickupy są jako D1. Masz screen z oficjalnej ulotki węgierskiej.

1375920533_Zrzutekranu2018-09-04o09_48_22.png.56ec16038dfad8dc83c6a075e4afb5d5.png

 

Tu D2:

1862397574_Zrzutekranu2018-09-04o09_49_07.png.f90e17b7c7444413ff0b715630a70a35.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma pick-up'a który byłby zarejestrowany jako osobowy ... ja jeszcze takiego nie widziałem :(

Formalnie mam w oznaczeniach N1 i coś tam jeszcze -> terenowy, ciężarowy w klasyfikacji N1 

Dla przykładu Austriacy wymagają naklejek, z kategorią spalin wydawanych jak dla samochodów ciężarowych.

 

@jacek00 zgodnie z tym co pokazałeś D2 to także Fiat Panda z "kratką" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kamil_K napisał:

nie ma pick-up'a który byłby zarejestrowany jako osobowy ... ja jeszcze takiego nie widziałem :(

Formalnie mam w oznaczeniach N1 i coś tam jeszcze -> terenowy, ciężarowy w klasyfikacji N1 

Dzięki, tego nie wiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym roku jadąc do Grecji na przejściu w Sahy pani z budy sprzedającej winiety zażądała ode mnie na podstawie dowodu rejestracyjnego ( peugeot partner tepee) opłaty D2 twierdząc, że na węgrzech takie auto podlego takiej opłacie. Coś mnie tknęło, bo tym autem jeżdzą tam od trzech lat i zawsze płaciłem D1( czyli za miesiąc coś ok 4900 forintów) . pani stwierdziła,że na Węgrzech partner ma wyższą grupę i już, Pojechałem do kolejnej budy i tam nikt nie chciał ode mnie wyższej opłaty. Myslę, że albo chciała mnie naciąć albo coś sięzmieniło w ich przepisach. w kadym razie auto, które może mieć rejestrację od 7 osób wzwyż może podlegać wyższej opłacie, a ponieważ te małe partnery mogą mieć 7 miejsc wię chciała mnie właśnie za takiego skasować. uważajcie na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawel1966 napisał:

W tym roku jadąc do Grecji na przejściu w Sahy pani z budy sprzedającej winiety zażądała ode mnie na podstawie dowodu rejestracyjnego ( peugeot partner tepee) opłaty D2 twierdząc, że na węgrzech takie auto podlego takiej opłacie. Coś mnie tknęło, bo tym autem jeżdzą tam od trzech lat i zawsze płaciłem D1( czyli za miesiąc coś ok 4900 forintów) . pani stwierdziła,że na Węgrzech partner ma wyższą grupę i już, Pojechałem do kolejnej budy i tam nikt nie chciał ode mnie wyższej opłaty. Myslę, że albo chciała mnie naciąć albo coś sięzmieniło w ich przepisach. w kadym razie auto, które może mieć rejestrację od 7 osób wzwyż może podlegać wyższej opłacie, a ponieważ te małe partnery mogą mieć 7 miejsc wię chciała mnie właśnie za takiego skasować. uważajcie na to

Na przyszłość to winiety węgierskie kupujesz online, a nie w jakiś budach płacąć prowizję. Nie dziw się, że Cię wprowadzała w błąd. Dla niej to są pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.