Skocz do zawartości
lechwik

Waga przyczepy wyjazd za Granice

Rekomendowane odpowiedzi

Benior
32 minuty temu, lechwik napisał:

ITD. To mocno dokucza Busom i Holendrom co bez Viatolla jeździli z przyczepami. 

Dla czego dokucza? Że egzekwuje przepisy obowiązujące w PL? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Suzu4x4
Napisano (edytowane)

koledze zapewne chodzi o to że w końcu wzięli się za busy tzw ekspresy po EU " polska chiny w dwie godziny"

nie jest tajemnicą że kierowcy "na busach" wozili często dużo za dużo często 2-3 krotnie przekroczona ładowność, a o czasie pracy nie wspomnę , ITD w końcu się za to wzięło

mam niedaleko domu punkt stałej kontroli z wagą (wlot do Wrocławia DK 94) praktycznie same busy trzepią i nie puszczają przeładowanych do puki nie zrzucisz towaru do dopuszczalnej ładowności, nie raz widziałem jak zatrzymany czeka na drugie auto i przerzucają towar .

osobówki z przyczepą kempingową czy kampera nie widziałem na kontroli wagi w PL ani razu za to Austria często zamyka autostradę i robi tzw "rękaw" gdzie każdy musi przejechać przez punkt kontrolny z wagą

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Benior

Busiarze to sobie jakieś chyba wewnętrzne zawody urządzili i biją rekord za rekordem :bzik:

Ale trzeba przyznać, że te iveco to mocne auta.

http://www.dostawczakiem.pl/11-750-kg-na-3-500-kg-dmc-oto-nowy-rekord-przeladowania-busa/

http://www.wykop.pl/ramka/4364439/nowy-rekord-polski-w-przeciazeniu-dostawczaka-to-iveco-wazylo-12-300-kg/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79
53 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

koledze zapewne chodzi o to że w końcu wzięli się za busy tzw ekspresy po EU " polska chiny w dwie godziny"

nie jest tajemnicą że kierowcy "na busach" wozili często dużo za dużo często 2-3 krotnie przekroczona ładowność, a o czasie pracy nie wspomnę , ITD w końcu się za to wzięło

mam niedaleko domu punkt stałej kontroli z wagą (wlot do Wrocławia DK 94) praktycznie same busy trzepią i nie puszczają przeładowanych do puki nie zrzucisz towaru do dopuszczalnej ładowności, nie raz widziałem jak zatrzymany czeka na drugie auto i przerzucają towar .

osobówki z przyczepą kempingową czy kampera nie widziałem na kontroli wagi w PL ani razu za to Austria często zamyka autostradę i robi tzw "rękaw" gdzie każdy musi przejechać przez punkt kontrolny z wagą

Tylko pytanie na kogo Austryjacy sa nastawieni?. Ja to przechodzilem, jednak ani razu nikt, nic nie sprawdzal. Mysle ze kontrolowali jesli przekroczylo sie 3,5 T. Niestety teraz raczej mi to grozi... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
Tylko pytanie na kogo Austryjacy sa nastawieni?. Ja to przechodzilem, jednak ani razu nikt, nic nie sprawdzal. Mysle ze kontrolowali jesli przekroczylo sie 3,5 T. Niestety teraz raczej mi to grozi... 

Austriacy są nastawieni na wszystkich którzy są przeładowani , bez względu na rejestrację. I sprawdzają bardzo często wycieki spod samochodu na białym dywanie.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79
40 minut temu, chris_66 napisał:

Austriacy są nastawieni na wszystkich którzy są przeładowani , bez względu na rejestrację. I sprawdzają bardzo często wycieki spod samochodu na białym dywanie.

Wysłane z Tapatalk

Tak, tyle ze nikt nie sprawdzal DMC auta ani przyczepy. Przejechalem i tyle... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Oni wiedzą kiedy jesteś przeładowany, nie martw się o to 🤪, jak będzie trzeba to cie złapią

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lechwik

No my jyz w Chorwacji.  Bez przygód  bez ważenia.   Tylko cała drogę padało 

46268700-51CC-4843-8FE5-8C2D481BBC94.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi