Skocz do zawartości

Waga przyczepy wyjazd za Granice


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

wybieram się do Chorwacji i chciał bym się zważyć . I mam kilka pytań 

PRZYCZEPA KEMPINGOWA

gdzie Sprawdzona Waga - Warszawa Bemowo ???

Albo okolice ?? 

 

czy wazę się z Wodą czy bez. No spora Różnica bo mam z 80l ??

 

czy zwracać uwagę.  jak dużo Kg mam na haku ?? 

 

chce jeszcze zabrać rowery i nie wiem czy mam zapas wagi bo już zapakowałem 2 butle gazu grila i rozpałkę 

POZDRAWIAM 

WIKTOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

TAk tylko pytanie czy DMC liczone jest przy pełnych zbiornikach Wody czy przy pustych. 

Nie widzę możliwości jazdy z Wodą Wiec kiedy jadę to wody nie wiozę . 

 

Pozdrawiam 

wiktor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk tylko pytanie czy DMC liczone jest przy pełnych zbiornikach Wody czy przy pustych. 

Nie widzę możliwości jazdy z Wodą Wiec kiedy jadę to wody nie wiozę . 

 

Pozdrawiam 

wiktor 

DMC to maksymalna ładowność przyczepy. Co zaladujesz to Twoja sprawa. Nie ma znaczenia czy będziesz wiózł 80 kg wody, czy 80 kg ubrań. Ważne aby załadowana przyczepa nie przekroczyła swojego DMC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę wymienić masę wody na masę bagażu ??? 

 

Chodzi o to podejście Formalne !!!!!

bo jak mnie będzie inspekcja  ważyć to czy będą chcieli doliczyć do masy przyczepy Ew wodę ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę wymienić masę wody na masę bagażu ??? 
 
Chodzi o to podejście Formalne !!!!!
bo jak mnie będzie inspekcja  ważyć to czy będą chcieli doliczyć do masy przyczepy Ew wodę ?? 
Jak Cię inspekcja zważy to Twoja rzeczywista masa całkowita nie może być większa niż dopuszczalna masa całkowita.

Ich nie obchodzi co wieziesz w środku, i dlaczego myślisz, że mieliby cokolwiek doliczać do Twojej wagi faktycznej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie najlepiej i najdokładniej  zważyć Przyczepę ?? 

3 hours ago, Cezarr said:

Możesz wozić nawet i węgiel ale tak aby nie przekroczyć DMC przyczepy. Załaduj co Ci jest potrzebne na wyjazd i jedź na wagę, o i już. 

Węgiel to mam tylko drzewny do Grilla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie gdzie mają taką wagę będzie w miarę dokładnie.

Jedź się zważyć i zobacz ile ważysz bo to ważne, pamiętaj też o nacisku na hak.

Ja w tym roku po zimie odbierając przyczepę z miejsca przechowywania zajechałem na wagę i zdziwiłem się bo ważyłem równe DMC, prze różnicy DMC-MW równej 225kg. W przyczepie było trochę wody w zbiorniku (dokładnie nie pamiętam ile), mover, przedsionek, butla z gazem oraz trochę drobnego szpeju, nie było w niej ubrań, pościeli itp.

Za jakiś miesiąc dołożyłem 4 krzesła, grill, stolik, daszek słoneczny. Niedługo będę jechał na przegląd to się zważę przy okazji, chociaż już wiem że ważę trochę więcej niż powinienem. Po zważeniu będę wiedział ile ciężkich rzeczy muszę przełożyć do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Przemysław napisał:

Wszędzie gdzie mają taką wagę będzie w miarę dokładnie.

Jedź się zważyć i zobacz ile ważysz bo to ważne, pamiętaj też o nacisku na hak.

Ja w tym roku po zimie odbierając przyczepę z miejsca przechowywania zajechałem na wagę i zdziwiłem się bo ważyłem równe DMC, prze różnicy DMC-MW równej 225kg. W przyczepie było trochę wody w zbiorniku (dokładnie nie pamiętam ile), mover, przedsionek, butla z gazem oraz trochę drobnego szpeju, nie było w niej ubrań, pościeli itp.

Za jakiś miesiąc dołożyłem 4 krzesła, grill, stolik, daszek słoneczny. Niedługo będę jechał na przegląd to się zważę przy okazji, chociaż już wiem że ważę trochę więcej niż powinienem. Po zważeniu będę wiedział ile ciężkich rzeczy muszę przełożyć do auta.

Zostawiasz wodę w zbiorniku na zimę? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Zostawiasz wodę w zbiorniku na zimę? :blink:

Obawiałem się o to pytanie, lecz nie mogłem już edytować postu ...

Oczywiście cepka zimuje bez wody w instalacji, zalałem trochę po ogarnięciu (mycie, sprzątanie) po zimie, a robię te wszystkie czynności w miejscu gdzie ją przechowuję w zimę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.