Skocz do zawartości

Świeża przyczepa 2+2 z łózkami pietrowymi


rafal11

Rekomendowane odpowiedzi

Wykasowałem kilka śmiesznych extrasów ale tego co zostało też nie ma w serii???default_icon_eek.gif No bez jaj.
Mówisz o przyczepie budżetowej, gdzie ma być tanio i tanio jest. W standardzie w Adrii to wszystko masz już np w Altea, ale Altea to odpowiednik Knaus Sport. Aviva to półka niżej.

 

I w porównaniu do konkurencji (Weinsberg, Sterckman chociażby) i tak dostajesz wiecej bo w standardzie masz ciepłą wodę, dużą lodówkę automatyczną, okna (np w Weinsberg trzeba dopłacić za okno z przodu, czy okno w toalecie), duży zbiornik na wodę 50l a nie 15l, głośniki, óświetlenie led, dostęp do schowka z zewnątrz przyczepy, gniazda do ładowania USB.

 

Tak, może to się wydawać śmieszne, jak ktoś patrzy z punktu widzenia przyczepy premium, ale w najniższym segmencie ciepła woda jest luksusem. To tak jak w Dacii w najtańszej wersji nie masz nawet klimatyzacji. 

 

okno midi heki 70x50

To u większości producentów przecież wymaga dopłaty. Może w klasie premium u Fendta czy Tabberta masz to w standardzie.

przykrywe zlewu i kuchni i deske do krojenia

To jest deska do krojenia, która robi za przykrywkę zlewu. Pokrywa kuchenki jest normalnie.

pojemnik na 1 butle gazowa

Pojemnik na butle to akurat zagospodarowane miejsce w bakiście, czyli takie różne uchwyty, obudowa butli itp. w standardzie masz zwykły uchwyt z paskiem i tyle

 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Piszecie o ofercie dealera ze szczecina?? 

 

No to piszcie...

 

 

 

Kompetencją ten człowiek nie grzeszy.

Dotrzymywaniem własnego danego słowa - a przez to olewaniem klienta - także.

Wysyłanie komuć jako odpowiedzi oferty skrojonej dla kogos innego (

rafal11

 wyobraź sobie ze w odpowiedzi na moje zapytanie dostałem wycenę Twojej przyczepy!  A to tylko jedn z epizodów kontaktów z ta "firmą".

 

Mało tego  wcześniej na moje zapytanie dotyczace przyczepy dostałem wycene kampera !

 

Czy oczekiwanie od przedstawiciela zagranicznej marki tego by wykazywał sie kompetencją, porządkiem w swoich papierach i rzetelnością TO NA PRAWDE ZA DUŻO?????  Dla niektórych najwidoczniej tak.

 

 

W sumie dobrze ze na moje zapytanie o wycene przyczepy nie dostałem w odpowiedzi wyceny taczek albo fiata 126p.

 

 

Wszystko potrafię zrozumieć - przynajmniej sie staram - ale żeby klient musiał sie dopominać o to czy aby przedstawiona przez niego oferta NA PEWNO  zawiera wszystkie zamówione elementy - TO JUŻ SA SZCZYTY!  

Oczywiście okazało się, że otrzymana jedna oferta zawierała eleneteny których nie zamawiałem !!!!!  A kolejna nie zawierała elemntów które zamawiałem !!!  Po czym sam sie muiałem doptywac czy wycena jest kompleta.  

 

Dostałem oczywiście zapewnienie ze TAK ! 

 

 Po kolejnym moim zapytaniu o to samo - okazało się jednak ze kompletna nie była !!!  Choć sam dealer zapewniał, że (cytat)   "Sprawdzam to jeszcze raz i odezwę się jeszcze dzisiaj." Oczywiście "jeszcze dzisiaj" sie nie odezwał... no ale od niektorych nie mozna za duzo wymagać.

Po tym sprawdzeniu dostałem wycenę mojej przeczepy! Oczywiście niekompletną.

 

Dobrze ze dzięki temu forum a przede wszystkim użytkownikowi jacek00 (DZIĘKUJĘ!!!) mam jakie takie pojecie o przyczepe to sam doszedłem do tego czego brakuje w SPRAWDZOONEJ PRZEZ DEALERA OFERCIE !!!!

 

 

 

Na chwile obecną moje zdanie jest takie ze obawiam sie u tego kogoś zamówic strusie jajka by czasem w odpowiedzi nie dostać wyceny jaj kurzych.

 

 

 

Mam wrażenie, że człowiek ten wychodzi z założenia, że skoro w całym kraju jest tylko dwoch delarów Adrii - jeden, który pod wzgledem warunków cenowych i płacowych urwał sie z Mount Everestu i on to ludzie sa na niego w pewien sposob skazani  - OTÓŻ NIE SĄ !!!!

 

 

 

 

Też żyłem w czasach gdy granice były zamkniete gdy osoby prywatne mialy problem z nabywaniem czegos za granicą... Tyle ze ja zauważyłem, ze od kilkunastu lat pod tym wzgledem wiele sie zmieniło .. a niektorzy nadal mentalnie żyją w czasach słusznie minionych.

 

I  na koniec taka rada dla dealera....   jak sie samemu nie wydala to sie zatrudnia ludzi,, choćby po to by potencjalni klienci nie uważali ze rzuca pan słowa ana wiatr, o kompetentnej obsłudze ich zapytań nie wspominając.

 

 

 

 

 

 

 

A dla potencjalnych klientów i nabywców Adrii .  

 

Olejcie Szczecin!! 

 

 

Jeżeli znacie choć trochę niemiecki, a cenicie kontakt z ludźmi KOMPETENTNYMI, DOTRZYMUJĄCYMI DANEGO SŁOWA, porządnymi, SZANUJĄCYMI WASZ CZAS to polecam kontakt z www.zebra-caravan.de

 

 

 

 

PS i  tylko szkoda moje czasu na kontakty z tym kimś i tego łudzenia się, że skoro to przedstawiciel zagraniczneij firmy to będą tam standardy zagraniczne a nie - jak sie okazało - typowo polskie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, chodzi o dealera ze Szczecina. Byłem w sobote, oglądałem avive i altea, uzyskalem sporo wyczerpujacych informacji od p. Andrzeja i musze powiedziec ze nie zauwazylem specjalnie zlego podejscia. byc moze Twoj przypadek jest odosobniny i miales akurat pecha. byc moze ja mialem szczescie. na maile we wczesniejszej korespondencji tez odpowiadał w miare szybko i bez pomyłek. to co moge dodac o przyczepie altea to faktycznie jest powystawowa i ma kilka malych usterek- urwany kran, uszczerbiony stolik, brak jakiegos urzadzenia pod lozkami pietrowymi-chyba od rozprowadzania ciepła. miała byc w stanie idealnym bez absolutnie zadnych usterek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, rafal11 napisał:

 ma kilka malych usterek- urwany kran, uszczerbiony stolik, brak jakiegos urzadzenia pod lozkami pietrowymi-chyba od rozprowadzania ciepła. miała byc w stanie idealnym bez absolutnie zadnych usterek... 

To już wiadomo skąd taka cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, uszkodzenia typu uszczerbiony blat u powystawowej są jako tako do przyjęcia. Ale urwany kran i rozszabrowane wyposażenie? Oni chcą ją w takim stanie wypuścić? Kran to raptem dwie stówy i to w detalu, wymienić i zapomnieć o sprawie, a ile lepiej oferta wtedy wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacekzoo napisał:

No dobra, uszkodzenia typu uszczerbiony blat u powystawowej są jako tako do przyjęcia. Ale urwany kran i rozszabrowane wyposażenie? Oni chcą ją w takim stanie wypuścić? Kran to raptem dwie stówy i to w detalu, wymienić i zapomnieć o sprawie, a ile lepiej oferta wtedy wygląda

To raczej każe podejrzewać, że cepa nie jest powystawowa, a po wypożyczalni. Ale jak się pisze, że nowa bez usterek, a się okazuje, że usterki są to zmienia postać rzeczy.

@rafal11 mnie zastanawia czego tam pod łóżkiem brakowało i którym? Bo tam z przodu i z tyłu jest łóżko. I co pan Andrzej na te braki? Jakoś zareagował na fakt, że przyczepa miała być bez usterek a usterki są? I czy ta przyczepa jest zarejestrowana czy nie? Czy nie zwróciłeś na to uwagi?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie brakujace i uszkodzone elementy maja byc do wymiany na nowe. W korespondencji wczesniejszej na pytanie o uszkodzenia odpowiedz byla ze jest absolutnie bez jakichkolwiek braków. Dziwi mnie ze nie zrobili tego wczeniej- kran i cos pod lozkiem pietrowym z tylu przyczepy- mowie o Altea. Tablic nie miała a w sumie nie spyttałem o to. Na pewno nie była uzywana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, rafal11 napisał:
Wszystkie brakujace i uszkodzone elementy maja byc do wymiany na nowe. W korespondencji wczesniejszej na pytanie o uszkodzenia odpowiedz byla ze jest absolutnie bez jakichkolwiek braków. Dziwi mnie ze nie zrobili tego wczeniej- kran i cos pod lozkiem pietrowym z tylu przyczepy- mowie o Altea. Tablic nie miała a w sumie nie spyttałem o to. Na pewno nie była uzywana. 

Ale stołu Ci nikt nie wymieni na nowy bo jak? Stół jest jakiś lepszy, niestandardowy, z jakiegoś super drewna. Wzięty jako akcesorium.

Natomiast jeśli chodzi o łóżko piętrowe to nie przypominam sobie aby tam było coś poza rurami do nadmuchu.

Ale może @maarec coś więcej powiedzieć.

Masz w ogóle jakieś fotki tych uszkodzeń?

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacek00 napisał:

Mówisz o przyczepie budżetowej, gdzie ma być tanio i tanio jest. W standardzie w Adrii to wszystko masz już np w Altea, ale Altea to odpowiednik Knaus Sport. Aviva to półka niżej.

 

I w porównaniu do konkurencji (Weinsberg, Sterckman chociażby) i tak dostajesz wiecej bo w standardzie masz ciepłą wodę, dużą lodówkę automatyczną, okna (np w Weinsberg trzeba dopłacić za okno z przodu, czy okno w toalecie), duży zbiornik na wodę 50l a nie 15l, głośniki, óświetlenie led, dostęp do schowka z zewnątrz przyczepy, gniazda do ładowania USB.

 

Tak, może to się wydawać śmieszne, jak ktoś patrzy z punktu widzenia przyczepy premium, ale w najniższym segmencie ciepła woda jest luksusem. To tak jak w Dacii w najtańszej wersji nie masz nawet klimatyzacji. 

 

 

To u większości producentów przecież wymaga dopłaty. Może w klasie premium u Fendta czy Tabberta masz to w standardzie.

To jest deska do krojenia, która robi za przykrywkę zlewu. Pokrywa kuchenki jest normalnie.

 

Pojemnik na butle to akurat zagospodarowane miejsce w bakiście, czyli takie różne uchwyty, obudowa butli itp. w standardzie masz zwykły uchwyt z paskiem i tyle

 

 

Mówimy o tańszych modelach więc po co piszesz o jakiś Tabbertach skoro to zupełnie inna bajka. Np. taki najtańszy Ontour ma to wszystko w standardzie czyli ciepłą wodę, vent, midi heki a o amortyzatorach czy stabilizatorze nawet nie pisze bo to oczywiste.

 

2 godziny temu, rafal11 napisał:

tak, chodzi o dealera ze Szczecina. Byłem w sobote, oglądałem avive i altea, uzyskalem sporo wyczerpujacych informacji od p. Andrzeja i musze powiedziec ze nie zauwazylem specjalnie zlego podejscia. byc moze Twoj przypadek jest odosobniny i miales akurat pecha. byc moze ja mialem szczescie. na maile we wczesniejszej korespondencji tez odpowiadał w miare szybko i bez pomyłek. to co moge dodac o przyczepie altea to faktycznie jest powystawowa i ma kilka malych usterek- urwany kran, uszczerbiony stolik, brak jakiegos urzadzenia pod lozkami pietrowymi-chyba od rozprowadzania ciepła. miała byc w stanie idealnym bez absolutnie zadnych usterek... 

Ten przypadek nie jest odosobniony. Podejście tego dilera było już kilka razy omawiane na forum.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pietrusie z tyłu idzie tylko rura z ciepłym powietrzem, jest trojnik mega nie wygodny do demontażu i już. 

Diler ze Szczecina? Niech się kolega od uszkodzonej osi jak moja wypowie. Co zrobiono? ;)

Na stronie mają opisy kopiuj / wklej a na żywo zupelnie co innego. Po krótkiej rozmowie odpuściłem.

Jeżeli miałbym czas to już 2 lata temu bym otworzył salon Adrii, bo cepy "tanie" i fajne, campery wszędzie za granicą widać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o tańszych modelach więc po co piszesz o jakiś Tabbertach skoro to zupełnie inna bajka. Np. taki najtańszy Ontour ma to wszystko w standardzie czyli ciepłą wodę, vent, midi heki a o amortyzatorach czy stabilizatorze nawet nie pisze bo to oczywiste.

Proponuję abyś najpierw czytał, a potem pisał, bo najwyraźniej nie doczytałeś, że pisałem o Weimsbergu i o Sterckamie jako bezpośredniej konkurencji. Więc gdzie tam masz ciepłą wodę, duży zbiornik na wodę, midi heki, amortyzatory, stabilizator? Ano nigdzie, bo ani w Weinsbergu, ani w Sterckman Starlett tego nie uświadczysz. Tam nawet prysznica w standardzie nie otrzymasz, czy zewnętrznych drzwi do schowka. W Weinsbergu nie masz nawet rolet na oknach!

 

Ale mówisz, że w Ontour to wszystko jest? No to spójrzmy - w standardzie mamy: mały zbiornik wody świeżej tylko 25l, brak okna na przedniej ścianie, brak oświetlenia led, brak usb, mała lodóweczka. I to wszystko w cenie o ponad 10k pln więcej niż podstawowy model Avivy, co dobitnie pokazuje, że Ontour jest jednak pozycjonowany półkę wyżej na równi z Knaus Sportem, czy Alteą jednak. Więc doposaż sobie Avivę za te 10k i Ci jeszcze na mover zostanie. Czyli w cenie Ontoura będziesz mieć więcej u Adrii jak już tak chcesz zero jedynkowo porównywać. 

 

Porównuj po prostu segmentami cenowymi. Czyli Aviva do Weinsberga, Sterckmana Starlett, Dethleffs c'joy czy Burstner Premio Life bo to jest ten kaliber. I na tle bezpośrednich konkurentów okazuje się, że Aviva wypada bardzo korzystnie. Owszem goły Weinsberg 480 wychodzi najlepiej, ale jak już doposażysz go w niezbędne elementy to się okaże, że zbliżył się on cenowo do ceny Knaus Sporta co jest absurdem do kwadratu.

 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jacek00 napisał:

To raczej każe podejrzewać, że cepa nie jest powystawowa, a po wypożyczalni. Ale jak się pisze, że nowa bez usterek, a się okazuje, że usterki są to zmienia postać rzeczy.

@rafal11 mnie zastanawia czego tam pod łóżkiem brakowało i którym? Bo tam z przodu i z tyłu jest łóżko. I co pan Andrzej na te braki? Jakoś zareagował na fakt, że przyczepa miała być bez usterek a usterki są? I czy ta przyczepa jest zarejestrowana czy nie? Czy nie zwróciłeś na to uwagi?

 

 

Cepa na pewno nie jest powystawowa bo pytałem o to czy mają avive altee przed targami w poznaniu. Powiedzieli ze NIE. 

Dlatego do poznania przywiezli jakis hotel na kólkach za ponad 100k.

 

 

 

Gdybym ja to coś wystawiał do sprzedazy napisałbym o usterkach w ogłoszeniu  no ale mając na uwadze kto jest autorem ogłoszenia .... to wszystko tłumaczy.

W tym przypadku po prostu nie można za dużo oczekiwać

Edytowane przez forscher (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, forscher napisał:

Cepa na pewno nie jest powystawowa bo pytałem o to czy mają avive altee przed targami w poznaniu. Powiedzieli ze NIE. 

Dlatego do poznania przywiezli jakis hotel na kólkach za ponad 100k.

Ale ta Altea była na 100% w październiku na targach w Warszawie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, a pomozecie cos w temacie kampera?? Po przeanalizowaniu wszstkich za i przeciw jednak i ze nie bede chcial stac dluzej niz dwa, trzy dni w jednym miejscu zaczalem myslec samojezdnym domku z garazem na rowery badz niewielki skuter.. Wiem ze bedzie kilkuletni bo budzet to ca 100tys. Mam kilka typów:

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-ducato-kamper-kamper-eliot-6-osobowy-klima-ID6AnIra.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

http://campery-zlotniccy.pl/usedcars/rimor-trimarano-sound/#usedcars

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-ducato-kamper-sprzedam-lub-zamienie-fiat-ducato-kamper-6-osobowy-camper-2009-ID6zYtS6.html#0a7347de67

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-granduca-gt-granduca-gt-pelna-optia-ID6AApeM.html#0a7347de67

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-ducato-kamper-camper-fiat-ducato-autoroller-ad650-ID6zZAM7.html#ed5f9d737e

 

Troche slyszalem zlych opini o 2.2 z forda, fiata,citroena ze silniki klękają w granicach 100tys przebiegu. 

Ktos nie sprzedaje swojego wozidła??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.