Skocz do zawartości

Mocowanie handbika


Józek60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem osobą trochę niepełnosprawną ( niewielki niedowład) i chciałbym zakupić sobie Niewiadówkę. Ot mała przyczepka ( jestem samotny) . Mój problem jest w tym miejsce że chciałbym zamocować sobie rower typu handbike . Długość roweru to 205 cm , po wykręceniu kół tylnych 185 cm. Można także wyciągnąć siedzenie  oraz podzielić na 2 części ( takie dwie stalowe śruby) ale to nie wchodzi w grę  bo sam nie dam rady tego zespolić. Wnętrze przyczepki, za mało miejsca. Prosiłbym bardzo o jakieś sugestie, pomysły itp jak to coś ( o ile dało by się ) zamontować na zewnątrz. Mnie już brakuje pomysłów :( a bz tego rowerka , gdzieś na wyjeździe jestem " uziemiony". Nie wszędzie da się dojechać autem a zazwyczaj najciekawsze miejsca są dostępne tylko dla pieszych lub rowerów. P

s.. Jeśli będzie potrzeba mogę handbika dokładnie zwymiarować i rozrysować.

Pozdrawiam

Józek

 

handbike.thumb.jpg.d770b4c40462de865358745bf38b2846.jpg

Edytowane przez Józek60 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kokos1987 napisał:

Pomysł super.

Tylko czy kolega przy wspomnianym niedowładzie sam go założy i zdejmie :(

To chyba jedyne sensowne rozwiązanie. Można zrobić cały stelaż z wciągarką .

http://allegro.pl/wyciagarka-wciagarka-linowa-reczna-na-korbe-545kg-i6728303706.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi... Tak, miałbym problem ale sądzę że na polu namiotowym  ktoś by mi pomógł gdybym poprosił..  Karawaningowcy to pewnie ludek pomocny :)

Wrzucę później rysunki, pewnie lepiej pójdzie się zorientować co i jak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Trochę fałdów przysiadłem i pokombinowałem.. Myślę że rysunki wyjaśnią wszystko :).. Kwestia tylko co na to przepisy, czy jakiś " nadgorliwy " policaj się nie przypiepszy :).

Teraz właśnie jak to mocować. Wyciągarka dobry pomysł tylko nie potrafię tego ugryźć. Pewnie jakaś rolka. Pewnie zrobię sobie widok 3D będzie wszystko bardziej przejrzyste. Wszystkie rysunki są z zachowaniem skali i proporcji.

 

 

dodaj pliki...

 hb2.thumb.png.1fdc29f9a362007e386a0b3ebe57f5a0.pngKliknij, aby wybrać pliki

hb1.thumb.png.122e20d98fd74e485dd0319e3ab6f391.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie pogryzmolić na szybko po Twoich rysunkach.

Propozycja nr.1:

Musisz zrobić jakiś stelaż / prowadnicę po którym będzie rower prowadzony w górę. Inaczej nie przymocujesz go porządnie i pewnie zaraz rozbijesz przednią szybę.

Do ramy przyczepy montujesz wciągarkę i linka leci do góry i z powrotem przez bloczek.  Znajdujesz odpowiedni punkt mocowania roweru, tak aby wisiał już w pionie ale był jak najniżej.

Kilkanaście cm. wyżej montujesz bloczek. Na ramie robisz punkty mocowania tylnych kół (  lub ramy w przypadku ściągania kół ) I gotowe. :) 

Łatwo się pisze... :bevil:

Nie podałeś bardzo ważnego parametru, a mianowicie wagi wehikułu. Nie mniej myślę, że sam dałbyś radę go wywindować do góry.

Ja taką wciągarką ładuję motocykle na przyczepę towarową i daje radę ( oczywiście ktoś musi trzymać motorki bo się dranie nie wiedzieć czemu wywracają :mlot:)

Oczywiście koncepcję można rozwijać, zrobić żuraw obrotowy, wciągarkę elektryczną etc. Trzyma Cię tylko waga konstrukcji i wyobraźnia.

Powodzenia :ok:

 

rower 1.png

Aha, i jeszcze jedna uwaga. Tylne koła wcale nie muszą być na wysokości dyszla. Mogą być niżej. Byleś nie walił nimi o ziemię na nierównościach.

Myślę, że koncepcja ściągania tylnych kół jest niepotrzebna. Chyba, że przyczepa przestanie chcieć skręcać lub coś się gdzieś nie zmieści.

Ps.

A jakby przednie koło skręcić na bok przy załadunku? Nie podoba mi się ten wymiar 23cm. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Bardzo ciekawy ten rower, czy on ma wspomaganie elektryczne i akumulator pod siedzeniem?

 

Ano ma.  Dlatego pewnie trochę sobie waży. Ale niech się wypowie właściciel  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za odpowiedź. :) Bumerang, właśnie coś takiego by było super. A te 23 cm to było po prostu porównanie i wiem że N-126 d, e odpadają właśnie na niewielką odległość do szyby auta . Pozostaje w grze N-126 n, nl, nt. Waga roweru to ok 30 kg. Niestety jest z kształtowników stalowych, a jako że to pierwszy mój handbike nie chciałem się ładować w koszty. Przetestuję go i jeśli się sprawdzi to zamówię ramę z aluminium. Niestety ten przedni kuferek ( na butle?) trzeba będzie wywalić i poszukać inne miejsce na te butle. Łza Włóczynutka dokładnie tak, silnik przekładniowy w przednim kole, aku pod siedzeniem. Na przednim kole zamontowane przerzutki do jazdy "hand" :). Zasięg po równym terenie w/g projektanta to ok 60 km. Nie potwierdzam bo nie testowałem jeszcze tego. Ten filmik to wspaniała inspiracja ! Voku niestety nie da się . Nissan Note ma mały bagażnik . Co innego jakby to było jakieś kombi. Próbowałem rozłożyć siedzenia ale i tak nie wszedł.

Pozdrawiam

Józek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.