Skocz do zawartości

Pajero IV vs Land Cruiser 120/150


snoozer

Rekomendowane odpowiedzi

Czepiasz się skrótu myślowego :)
Całkiem nie czuć to może towarówki DMC 750kg ale nie budy. Chodzi o to, że przyczepa jedzie stabilnie czy to na autostradzie przy wyższych prędkościach, czy na gorszych drogach krajowych, nie rzuca autem, przy mijaniu się z tirami, autobusami nie ma jakiegoś problemu szczególnego itd. itp. ale jasna sprawa że zawsze wiesz ze buda z tyłu jest.
Dlatego właśnie zdziwiłem się wypowiedzią kolegi na temat X5. To jest duże stabilne auto więc nie wyobrażam sobie że ciagnac przyczepę 1500kg jest mleczarnia. Moje waży jakieś 2t i auto idzie jak po sznurku. Temat jest dla mnie bardzo ciekawy ponieważ przymierzam się do kupna X5 albo Q7 w przyszłym roku

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, infer napisał:

To jest duże stabilne auto więc nie wyobrażam sobie że ciagnac przyczepę 1500kg jest mleczarnia

Nie wiem czy jest " mleczarnia" :P ale pojeździłem tym autem z lawetą i holuje się bardzo stabilnie, chodzi oczywiście o X5.
Duże ciężkie auto do holowania przyczep bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, snoozer napisał:

 

Wniosek z tego taki, że tak holownik ponad 2 razy cięższy od przyczepy to jej prawie nie czuć. Tylko ciężko mi będzie znaleźć holownik ponad 3 tonowy :) 

prawda, jednak masa to nie wszystko , nikt nie pisze o zawieszeniu w holowniku zupełnie inaczej będzie się ciągnąć tym samym autem które ma dajmy na to przebieg 20.000 km i fabryczne zawieszenie a zupełnie inaczej tym samym autem z przebiegiem 200.000 km i dalej tym samym fabrycznym zawieszeniem bo przecież diagnosta na przeglądzie sprawdzał i amortyzatory jeszcze dobre...

rodzaj i stan zawieszenia w holowniku też  ma kluczowe znaczenie przy odczuciach podczas holowania przyczepy

klasyczna terenówka na sztywnym moście z długim tylnym zwisem też ma swoje mankamenty, dla mnie najlepszym holownikiem do przyczepy kempingowej jest ciężki SUV w automacie z pneumatycznym zawieszeniem, fajnie też się ciąga busami,  za to do jazdy na codzień wolę zwykłe auto osobowe.

W moim przypadku najlepszym rozwiązaniem było by posiadanie dwóch samochodów  - jednego do jazy na codzień i drugiego do przyczepy :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze bardzo duzo sobie dośpiewujecie do mojej wypowiedzi... Ja nigdzie nie napisałem, że autem nosi po drodze, że się źle holuje. Po prostu czuć ją. Touranem holuje się bardzo dobrze bez problemu osiągam prędkość 130km/h podczas wyprzedzania tirów tak samo jak X5. X5 jest trochę stabilniejsze a trakcja przez rodzaj napędu jest zdecydowanie lepsza.

Mnie natomiast bardzo interesuje czy po przesiadce na Land Cruiser, Pajero, Discovery z suva 4x4 typu Touareq lub X5 jest odczuwalna różnica?

11 godzin temu, Commander napisał:

Nie ma takiego auta w którym nie czuć przyczepy...nie opowiadajcie bajek.

Tu się nie zgodzę. X5 z Burstner 390 DMC900kg do prędkości 100-110km/h nie czuje się przyczepy wogóle. Normalnie jakbym ciągnął niedużą pustą towarówkę.

Tylko że to auto waży ponad 2100kg + bagaż i pasażerowie więc jest 2,5 raza cięższe od przyczepy.

Edytowane przez snoozer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne...

Kolego ... załadowany po dach i z rodziną oraz psem (psem, nie mopem na sznurku), a także  boksem mam jak byk 3000 kg. Przyczepa 1000 kg....silnik pozwala wciągać nosem wszelkie Skody Fabię i inne wynalazki jadąc zestawem. I zapewniam cię, że czuć przyczepę.

Kolega nasz forumowy i mój znajomy ma 400 konnego RAMa...z budą 1100 i też szczerze twierdzi, że czuć budę... No to jak jest z ręką na sercu. Wiem, że Turan jedzie poprawnie i że generalnie jest ok. tylko czujesz niedosyt i rozumiem Cię, bo sam się przesiadłem z kombiaka, który też spoko dawał radę.

To pytam...czemu nie ciagsz X5? Koszty? Brak uprawnień?

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Commander napisał:

To pytam...czemu nie ciagsz X5? Koszty? Brak uprawnień?

No to jest zagadka do rozwiązania :)  X5 w lpg jedzie taniej jak touran w dieslu. Kategorie mam B+E, Viatoll na obydwu autach bo touranem też przekraczam 3.5t 

Przyczepy ciagam jednym i drugim. Różnica w stabilności zestawu jest naprawdę niewielka na korzyść X5. Faktycznie touran ciąga trochę więcej w dłuższe trasy ze względu na to że wkurwia mnie tankowanie co 300km lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2018 o 08:46, golob napisał:

Dziwne że, X5 też ją odczuwa, może jakoś inaczej przyczepę trzeba załadować? Może jakiś inny nacisk na hak?

też mi się to wydawało dziwne, nie dawało mi to spokoju. Dzisiaj przyszła zamówiona waga i pokazała... 125kg. Po zdjęciu z dyszla dwóch rowerów i wyjeciu z bakisty jednej z dwóch butli gazowych waga spadła na 80kg. Także strzał w dziesiątkę. Spróbuję poprzerzucać coś jeszcze na tył. Wleci tam też TV, antena i akumulator to powinno się trochę wyrównać.

Touran ma nacisk na hak 80kg. X5 120kg.

20180627_172547.jpg

Edytowane przez snoozer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.