Skocz do zawartości

Pajero IV vs Land Cruiser 120/150


snoozer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 godzin temu, dudek_t napisał:

Nie znalazles w Patrolu slabego silnika? Jaki tam jest najmocniejszy? 

W Y61 to 250KM
 Y62 420KM

5 godzin temu, wilk435 napisał:

Ale Patrol to jest już hardcore do codziennego użytku

:look: z powodu?

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wilk435 napisał:

20cm dłuzszy od LC , 15cm szerszy i 400kg ciezszy.

 

Czyli idealnie, wygodny i przestronny samochód. Nie każdy lubi jeździć Tico:lol:

1 godzinę temu, wilk435 napisał:

zaproponuj mu od razu Magnumkę

Po co:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2018 o 12:04, dudek_t napisał:

Zapomnij. Jak chcesz lepiej a nie gorzej to Touareg i spółka spiszą się o wiele lepiej.

Ja mam inną opinię. Brat ma Toykę 120 i bardzo ładnie się tym holuje. Silnik benzyna 4.0 litra V8, skrzynia automat. Ani mocy nie brakuje, ani momentu. Jedzie przyjemnie i komfortowo. Nie wiem czemu ktoś mógłby mieć jakiekolwiek wątpliwości czy 120 jest lepsza do holowania niż Touran - jest lepsza. Kolega napisał w 1 poście, że holuje 1600 kg Touranem i czuje jak go nosi po drodze. LC 120 pokieruje przyczepą, a nie odwrotnie.

Ja z kolei mam pickupa i holuję 2-tonową przyczepę 2-osiową. Diesel 3.0 daje radę, ale jazda z tak dużą przyczepą raczej musi być spokojna. Za to sztywna rama i masa samochodu powodują, że holuje się całkiem nieźle. Owszem, wyścigu na 1/4 mili nie wygram, ale zawalidrogą też absolutnie nie jestem.

Nie widzę powodu by twierdzić, że "tylko Touareg" bo inne marki są kiepskimi holownikami. Ja się z tym nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni  popieram Twoja opinie na temat TOYOTY LAND CRUISER J120 .Jedyna jej wada dla mnie jest jej  bardzo duże DMC 2850 kg. Moze ciągnąć przyczepę o masie 2800kg z hamulcem ,bez hamulca 750 kg.Masa własna 2075 kg. Silnik 2982,00cm, 122 KW diesel  .Największy dopuszczalny nacisk na os 17,64 kn.Auto z wyjmowanym trzecim rzędem siedzeń (7 osob). Średnie spalanie 10 litrow ON. Na autostradzie swobodnie i komfortowo bez najmniejszych problemów rozwija 140km. Komfort jazdy jak na tak wielkie auto bardzo wysoki .Jezeli posiadasz kat .prawa jazdy C lub B plus E to nie zastanawiaj się ani chwili. Możliwości przewozu sprzętu olbrzymie.  Uwaga części bardzo drogie np.lampka do oświetlenia tablicy rejestracyjnej to koszt w ASO 117 zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inhalt. z tym że tourana nosi po drodze to gruba przesada - po prostu czuć przyczepę, szczególnie na niezbyt równych drogach. Na X5 też ją czuć z tym, że trochę mniej.

hmm... tak trochę sprecyzuję moje wątpliwości. Holuję obecnie głównie touranem bo jest bardzo świeży (2017r.) drugi holownik pod jaki podpinam przyczepy to X5. Jaka jest różnica pomiędzy X5 a touranem doskonale wiem - przede wszystkim masa odgrywa tu rolę i napęd 4x4 (60/50 tył/przód) bm-ki.

A jakie mam pytanie? Czy LC lub Pajero, które ważą podobnie jak X5 czy Tuareq są lepszymi holownikami? Bardzo jestem ciekaw opinii osób które doświadczyły przesiadki na taki holownik z jakiegoś dużego suva.

Idąc tropem im większa waga tym lepiej, dochodzę do wniosku że Discovery III/IV będzie jeszcze lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 7ka łyka 1350kg na haku bez jakiegokolwiek zajakniecia. Rozwiń myśl dotyczącą X5 (nigdy nie jeździłem takim autem z przyczepą) bo przyznam że mocno mnie zaskoczyłes....

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie chcesz wiedziec?
Napisałeś że szału nie było, rozwinalbys ta myśl? Często widuje x5 której ciągną duże dwuosiowe przyczepy lub budki z końmi. Stąd Twoje 'szału brak' wzbudziło moje zaciekawienie.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia moja buda miała dmc 900kg i mniej więcej tyle ważyła zapakowana. W focusie, sharanie czułem ją na haku. Jak podpinałem ją pod X5 to wogóle nie było jej czuć - jakbym jechał solo z lekko przymulonym silnikiem. Myślałem że przy przyczepie 1600kg będzie podobnie :] ...pomyliłem się ;)

Wniosek z tego taki, że tak holownik ponad 2 razy cięższy od przyczepy to jej prawie nie czuć. Tylko ciężko mi będzie znaleźć holownik ponad 3 tonowy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może oprócz masy, to kwestia też długości auta (rozstawu osi) i szerokości (rozstawu kół). Touran nie jest ani zbyt długi ani zbyt szeroki, może dlatego jest mniej stabilnie? Dziwne że, X5 też ją odczuwa, może jakoś inaczej przyczepę trzeba załadować? Może jakiś inny nacisk na hak?

Moja przyczepa co prawda wagowo mniejsza (1300kg) ale sama buda wielkościowo w miarę podobna i prowadzi się super, w zasadzie to na silniku tylko czuje że coś ciągnę (choć 170KM i 350Nm daje rade). Spalanie mam za to trochę większe niż u Ciebie jak rozmawialiśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kwestia "noszenia" to raczej problem z rozłożeniem obciążenia w przyczepie. Ja holuję Sorentem przyczepę 1500 DMC i 7,3 m i generalnie nie czuję jej na haku. Tym bardziej chyba w X5 nie będzie jej czuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Commander napisał:

Nie ma takiego auta w którym nie czuć przyczepy...nie opowiadajcie bajek.

Czepiasz się skrótu myślowego :)

Całkiem nie czuć to może towarówki DMC 750kg ale nie budy. Chodzi o to, że przyczepa jedzie stabilnie czy to na autostradzie przy wyższych prędkościach, czy na gorszych drogach krajowych, nie rzuca autem, przy mijaniu się z tirami, autobusami nie ma jakiegoś problemu szczególnego itd. itp. ale jasna sprawa że zawsze wiesz ze buda z tyłu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.