Skocz do zawartości
Zulos

Rastplatz na trasie Bratysława - Żylina

Rekomendowane odpowiedzi

Zulos

Mam pytanie do jeżdżących tą trasą. Zawsze przelatywałem tam i nie zwracałem uwagi, ale teraz wracając z Włoch, zapewne gdzieś tam wymięknę - czy są tam bezpieczne parkingi (przy stacjach benzynowych lub coś na kształt austriackich Rastplatz), gdzie można spokojnie zatrzymać się z cepką i bezpiecznie przekimać parę godzin, zjeść śniadanko i ruszyć dalej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

Są, ale ten odcinek jest krótki (coś koło 190km) więc nie ma ich za wiele.

(dokłanie nie wiem ile, ale chyba 4: Cervenec, Zelenik, Mestky haj, Povazany)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

znalazłem prosta, ale w sumie fajną mapkę z parkingamu przy autostradach w całej galaktyce: https://www.iru.org/apps/transpark-app

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zulos
Napisano (edytowane)

Bardzo Wam dziękuję!

A ten TRANSPark to w sumie świetne narzędzie w trasie.

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kobi07

Odkopuje.

Cześć,

Wracając z wakacji, dla komfortu dziecka i naszego zatrzymaliśmy się na kempingu (a nie na parkingu) Rybníky Opatovce przed Trenczynem https://goo.gl/maps/pvwdmBB5jhH2.

Mogę polecić to pole dla tych, którzy wolą kemping od spania na parkingu. Duże pole, czyste sanitariaty, knajpka na miejscu ale otwarta tylko od piątku do niedzieli. W tygodniu cisza (trochę słychać autostradę) i spokój. Oprócz nas była jedna przyczepka raczej wędkarz (w stawie wolno łowić rybki). Właściciele przemili. Dość duży plac zabaw (dla 3 latki obowiązkowe wyposażenie), basen itd... Moje zdjęcia z tego kempingu możecie podejrzeć w opiniach googla.

Taka uwaga. Wjechaliśmy a tam nikogo w sensie obsługi. Recepcja zamknięta (czynna w weekend). Zaczęliśmy się rozstawiać, podjechała właścicielka (nie wiem czy nas widziała wcześniej czy przez przypadek) i powiedziała żeby się spokojnie rozstawić i dopiero wieczorem formalności, totalny luzik. Oprócz rybek mają jeszcze małą farmę kurczaczków i to jest ich chyba główny biznes, pole to tak przy okazji, tak mi się wydaję. Wieczorem kilka razy "zaleciało" coś z pola jak to się u nas mówi, ale żadnego dyskomfortu nie odczuliśmy 🙂 🙂 🙂 

Zapłaciliśmy 2+1+ zestaw 14,5E. Tak wychodziło z cennika ale zanim dostałem rachunek do ręki to dostałem piwo 🙂 żona wodę (bo w ciąży) a mała soczek i lizaka. Reaguje, że za to też płacę. Kilka przekomarzań, właściciel mówi do równego 15E. Ni hu hu wciskam mu na siłę 20 i dostaje jeszcze piwo i dwa kielonki lokalnego bimberku. Pogadaliśmy trochę, zamknęli bramę i pojechali 🙂 

P.S.Do Adminów. Mamy na forum sekcje Katalog kempingów ale z tego co widzę to tylko Polskie kempingi. Może jest sens stworzyć podobny katalog na głównej stronie z kempingami z zagranicy? Taka luźna myśl, wiem, wiem wchodzę w Podróże\Europa\Kraj itd i tam można odszukać czy dodać. A tak wzorem "Polskiego" Katalogu Kempingów np. Czechy - Mikulov okolice - Kemp Merkur, kolejny wpis Słowacja - Trenczyn okolice - Rybníky Opatovce itd. To tylko przykład! Do przemyślenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Dzięki za info, fajne miejsce na bezpieczny postój, 120km od Bratysławy w stronę domu - może się przydać :). W tym rejonie nocowaliśmy raz w Senecu - dramat, dwa campy ten sam właściciel, na jednym wielka impreza młodzieży plus koczowisko ciapatych, drugi pomiędzy blokami a magistralą kolejową :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi