Skocz do zawartości

Rastplatz na trasie Bratysława - Żylina


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do jeżdżących tą trasą. Zawsze przelatywałem tam i nie zwracałem uwagi, ale teraz wracając z Włoch, zapewne gdzieś tam wymięknę - czy są tam bezpieczne parkingi (przy stacjach benzynowych lub coś na kształt austriackich Rastplatz), gdzie można spokojnie zatrzymać się z cepką i bezpiecznie przekimać parę godzin, zjeść śniadanko i ruszyć dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopuje.

Cześć,

Wracając z wakacji, dla komfortu dziecka i naszego zatrzymaliśmy się na kempingu (a nie na parkingu) Rybníky Opatovce przed Trenczynem https://goo.gl/maps/pvwdmBB5jhH2.

Mogę polecić to pole dla tych, którzy wolą kemping od spania na parkingu. Duże pole, czyste sanitariaty, knajpka na miejscu ale otwarta tylko od piątku do niedzieli. W tygodniu cisza (trochę słychać autostradę) i spokój. Oprócz nas była jedna przyczepka raczej wędkarz (w stawie wolno łowić rybki). Właściciele przemili. Dość duży plac zabaw (dla 3 latki obowiązkowe wyposażenie), basen itd... Moje zdjęcia z tego kempingu możecie podejrzeć w opiniach googla.

Taka uwaga. Wjechaliśmy a tam nikogo w sensie obsługi. Recepcja zamknięta (czynna w weekend). Zaczęliśmy się rozstawiać, podjechała właścicielka (nie wiem czy nas widziała wcześniej czy przez przypadek) i powiedziała żeby się spokojnie rozstawić i dopiero wieczorem formalności, totalny luzik. Oprócz rybek mają jeszcze małą farmę kurczaczków i to jest ich chyba główny biznes, pole to tak przy okazji, tak mi się wydaję. Wieczorem kilka razy "zaleciało" coś z pola jak to się u nas mówi, ale żadnego dyskomfortu nie odczuliśmy ? ? ? 

Zapłaciliśmy 2+1+ zestaw 14,5E. Tak wychodziło z cennika ale zanim dostałem rachunek do ręki to dostałem piwo ? żona wodę (bo w ciąży) a mała soczek i lizaka. Reaguje, że za to też płacę. Kilka przekomarzań, właściciel mówi do równego 15E. Ni hu hu wciskam mu na siłę 20 i dostaje jeszcze piwo i dwa kielonki lokalnego bimberku. Pogadaliśmy trochę, zamknęli bramę i pojechali ? 
 

P.S.Do Adminów. Mamy na forum sekcje Katalog kempingów ale z tego co widzę to tylko Polskie kempingi. Może jest sens stworzyć podobny katalog na głównej stronie z kempingami z zagranicy? Taka luźna myśl, wiem, wiem wchodzę w Podróże\Europa\Kraj itd i tam można odszukać czy dodać. A tak wzorem "Polskiego" Katalogu Kempingów np. Czechy - Mikulov okolice - Kemp Merkur, kolejny wpis Słowacja - Trenczyn okolice - Rybníky Opatovce itd. To tylko przykład! Do przemyślenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, fajne miejsce na bezpieczny postój, 120km od Bratysławy w stronę domu - może się przydać :). W tym rejonie nocowaliśmy raz w Senecu - dramat, dwa campy ten sam właściciel, na jednym wielka impreza młodzieży plus koczowisko ciapatych, drugi pomiędzy blokami a magistralą kolejową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.