Skocz do zawartości

Włochy wenecja +100km


jackas

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

odnośnie sklepu karawaningowego w tych okolicach to przypadkiem w drodze do Punta Sabbioni trafiliśmy na taki sklep, dość dobrze wyposażony :

https://goo.gl/maps/R3jhvGaiSW12

Na tej trasie są dwa duże sklepy kempingowe - jeden, to ten, o którym wspomniałeś (punkt orientacyjny, to taki samolocik sportowy, wystawiony po prawej strony drogi, jadąc od stałego lądu - kilkaset metrów dalej jest właśnie ten sklep). A drugi jest prawie na wprost wejścia do UL. I faktycznie ceny niektórych artykułów bywają zaskakująco korzystne w stosunku do tych oferowanych w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

58 minut temu, witus napisał:

Co jest w dobrych cenach? Tak z ciekawości pytam, może nie warto wszystko kupić przed wyjazdem.

Zaplanować tego to się chyba nie da... Chyba, że akurat ktoś jest tam na miejscu i sprawdzi ceny. Ja np. kilka lat temu kupiłem taniej grill gazowy Cadac, później matę podłogową i taką szczotkę na długim wysięgniku do czyszczenia np. markizy. Widziałem też szafki kuchenne i organizery w bardzo dobrych cenach. Ale teraz nie pamiętam już szczegółów - w każdym razie wówczas porównanie z aktualnymi cenami w PL wskazywały kilkanaście % mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa pytania odnośnie UL. Jak tam wygląda dostęp do netu. I czy przy wjeździe zabierają dokumenty tożsamości, które są oddawane ostatniego dnia - po opłaceniu pobytu?

W MdV niestety panuje taka praktyka - w zamian za dokumenty wydają takie "paszporty pobytu na kempingu" i tłumaczą, że to wystarczy do poruszania się po okolicy. Nie bardzo wiem, czy to do końca legalne - zarówno zatrzymywanie dokumentów tożsamości, jak również poruszanie się po terenie obcego państwa bez takowych dokumentów. Ja na wszelki wypadek zostawiam paszport, a dowód osobisty mam przy sobie. Ale to chyba nie powinno tak wyglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa pytania odnośnie UL. Jak tam wygląda dostęp do netu. I czy przy wjeździe zabierają dokumenty tożsamości, które są oddawane ostatniego dnia - po opłaceniu pobytu?
W MdV niestety panuje taka praktyka - w zamian za dokumenty wydają takie "paszporty pobytu na kempingu" i tłumaczą, że to wystarczy do poruszania się po okolicy. Nie bardzo wiem, czy to do końca legalne - zarówno zatrzymywanie dokumentów tożsamości, jak również poruszanie się po terenie obcego państwa bez takowych dokumentów. Ja na wszelki wypadek zostawiam paszport, a dowód osobisty mam przy sobie. Ale to chyba nie powinno tak wyglądać...



Przynajmniej nie zgubisz dokumentów :) bedą czekały w recepcji. Masz jeszcze prawo jazdy, a to też ID. Możesz zainstalować aplikację mObywatel i mieć w telefonie.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sailor69 napisał:

 Nie bardzo wiem, czy to do końca legalne - zarówno zatrzymywanie dokumentów tożsamości, j

Nie, nie jest to legalne. Nikt nie ma prawa żądać w zastaw i przetrzymywać  Twego dowodu tożsamości. W PL przykładowo jest to przestępstwem. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo na PDT. No i co - będę wzywał Policję tudzież Karabinierów i próbował walczyć? Skoro mają taką praktykę na największych kempingach w okolicy to zapewne za wiedzą i zgodą policji. Interweniować w ambasadzie lub konsulacie? I co najmniej dzień urlopu w plecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.