Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa i prośba o pomoc w wyborze z ogłoszeń


karus

Rekomendowane odpowiedzi

Pani Karolino! Przyczepy f-my LMC to b.dobra marka.  LMC z nr 9 ta z klimą i moverem to super sprawa. Ale nim ją byś kupiła to trzeba bardzo dokładnie ją obejrzeć i to z kimś kto będzie wiedział gdzie "wsadzić" nos. No i musi być osobą niezaangażowaną "uczuciowo" do kupna.  Suma, którą chcesz przeznaczyć nie zawsze może zaspokoić Twoje oczekiwania. Trzeba uważać. Pozdrawia Larysa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć Aga!. Trzeba sprawdzić jak wygląda od spodu podłoga, szczególnie pod łazienką, kuchnią i tam gdzie może być spływ wody. Zajrzyj do boxu od wc czy nie ma przecieków. Obejrzyj wszystkie uszczelki przy szybach. We wnętrzu szafy  jest wyprowadzona rura od ogrzewania i jeżeli jest coś nie tak, będzie zaciek na dachu wnętrza szafy, spójrz też w jakim stanie są na dachu  okienka - ich przykrycia. Wiem to będzie trudne. Koniecznie obejrzyjcie przedsionek. Dobry namiot ma rurki ponumerowane aby wiedzieć co z czym łączyć. Bardzo ważne są materace tzn. gąbki. Nie powinny być zbyt żółte albo skruszałe. Myślę, że to na wstępie wystarczy.

Dodam jeszcze jedną ważną rzecz. Jak przyjdziecie oglądać przyczepę, ona powinna być zamknięta. Zwróć uwagę czy wewnątrz wszystko jest zamknięte. Jeżeli będzie wilgoć to będzie to czuć. Materace dadzą znać brzydkim zapachem. Zapach staroci piwnicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina - no i jak wyjazd, wybraliście coś? :)

Agnieszka - no tak bywa z angielkami, trzeba bardzo uważać. Powiem szczerze, że ja szukając cepki nawet na angielki nie patrzyłam, pomimo, że już trochę mam doświadczenia to nie odważyłabym się po tym, co tu przeczytałam na forum... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale nie mogę... Jeśli ktoś chce oglądać przyczepę, to nie można sugerować się wyłącznie poszczególnymi, konkretnymi miejscami. Jeśli oglądam podłogę - to CAŁĄ! Może być tak, że z przodu będzie pognita. Ale może być też tak, że z przodu będzie OK, a przy którymś boku jest zamoknięta, bo ściana nieszczelna. Albo na środku będzie wybrzuszona, bo już jest wymęczona. To też jest problem. Obejrzeć tylko schowek od toalety? WSZYSTKIE schowki należy otwierać i dokładnie obmacać całe ściany dookoła i sprawdzać, czy nie ma oznak wilgoci. Co do przedsionka - rzadko kiedy rurki są ponumerowane. Robi się to wtedy, kiedy przedsionek jest duży i rurki mogą się mylić. Jak przedsionek jest niewielki, to raptem należy ponumerować 3 rurki o identycznej długości. Po co? Nie robi się tego. Natomiast warto przedsionek rozłożyć, żeby zobaczyć, czy to z tej przyczepy i czy jest sprawny, czy nie ma dziur, nie jest zniszczony... Sprawdzić należy KAŻDE przejście z wnętrza przez strop. Może to być wspomniany kominek wentylacyjny, ale każde okno i wentylacja w stropie, ewentualny wywietrznik nad kuchnią - KAŻDE przejście przez dach musi być weryfikowane. Na temat tego, co oglądać jest bardzo fajny wątek utrzymany na początku tej grupy tematów forum. Skupianie się na pojedynczych miejscach jest proszeniem się o kłopoty. Po przyjeździe na miejsce, nawet jeśli przyczepa jest pootwierana do wietrzenia (sprzedający też może chcieć po prostu przewietrzyć przyczepę), po prostu należy ją pozamykać i zacząć oglądać dokładnie od zewnątrz. Jak widać z opisu, tego oglądania z zewnątrz jest na tyle, że przyczepa zdąży "wydać" swoje zapachy w środku. Po jakiejś godzinie oglądania z zewnątrz otwierasz drzwi i szybko wstawiasz nos do środka i wąchasz. Kiedyś na forum ktoś napisał, że "przyczepę kupuje się nosem". Coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto ma doświadczenie tj. Michalc3, to wie co może oznaczać najmniejsza zmiana pod podłogą. Wymieniając te m-sca zwracam uwagę osobie, która się uczy na co patrzeć, to są miejsca najbardziej narażone na oznaki, że woda tu się dostała. A cała podłoga to c.d. Jeżeli przyczepa wraz z przedsionkiem kupowana jest /a to się zdarza/ od właściciela, może mieć właśnie ponumerowane rurki, zwłaszcza stalowe. Nowoczesne namioty to się zgodzę, posiadają 3-4 rurki z karbonu /chyba taka jest ich nazwa/ i nie ma problemu. Ja kupując przyczepę miałam do namiotu całą stertę rurek. Potem okazało się, że były to 2 komplety. No i co taki młody człowiek z tego by wiedział? A tak dalej ciągnąc temat: jak potrafi wyglądać wnętrze bakisty od wc., tragedia. A jak Pan myśli, czy Ci ludzie bez pomocy dadzą sobie radę czytając nasze wypociny. Coś im w głowie zostanie, ale reszta?......... Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest odpowiedni temat, w którym poszczególne punkty do sprawdzenia są wymienione w postaci check-listy. Drukuje się raptem 2 strony A4 i ma się wykaz wszystkiego, co nalezy sprawdzić. Na forum jest odpowiedni temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2018 o 06:52, aga7403 napisał:

Karolina - no i jak wyjazd, wybraliście coś? :)

Agnieszka - no tak bywa z angielkami, trzeba bardzo uważać. Powiem szczerze, że ja szukając cepki nawet na angielki nie patrzyłam, pomimo, że już trochę mam doświadczenia to nie odważyłabym się po tym, co tu przeczytałam na forum... 

Aga wyjazd udany :)  zdecydowaliśmy się na tego LMC, w przyszłym tygodniu dopiero jadę odebrać bo postanowiłam dorzucić kilka dodatków, które Panowie muszą

zamontować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.