Skocz do zawartości

Cieknący kran


C0rben

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Po uruchomieniu instalacji wodnej okazało się że kran kuchenny przecieka w miejscu wskazanym na zdjęciu. Wymontowałem go i zastanawiam się czy da się to naprawić ale wygląda na to, że jest nierozbieralny.

 

Czy ktoś z Was rozbierał taki kran ?20180617_110021.jpeg

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kristofer dziękuję bardzo ! Bateria naprawiona, zamontowana, nic nie cieknie :) W zasadzie tylko uszczelki "przesprayowałem" i złożyłem na nowo. Prawdopodobnie od używania coś tam się poluzowało i potrzebowała jedynie przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=8228]Kristofer[/mention] dziękuję bardzo ! Bateria naprawiona, zamontowana, nic nie cieknie W zasadzie tylko uszczelki "przesprayowałem" i złożyłem na nowo. Prawdopodobnie od używania coś tam się poluzowało i potrzebowała jedynie przeglądu.



Wow jak złożyć baterię po rozmontowaniu. Samo podkładanie to małe piwo, ale jak przepchnąć na swoje miejsce kable mikroswitch’a?!

Ja poddałem się po kilku próbach jutro jadę po nowy kran :(

90f99de3e1ea255ac11e64c10a7906bb.jpg

c26d15ece96e3f1476e8837edc820fab.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Wow jak złożyć baterię po rozmontowaniu. Samo podkładanie to małe piwo, ale jak przepchnąć na swoje miejsce kable mikroswitch’a?! ...


Rzeczywiście to było wyzwanie, ale po kilku próbach udało się :)
Trochę cierpliwości i da radę.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Rzeczywiście to było wyzwanie, ale po kilku próbach udało się default_smile.png
Trochę cierpliwości i da radę.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka




Tzn złożyłeś kran i na końcu przekładałeś przewody ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak:

1. Podłączasz mikrowłącznik

2. Wkręcasz obudowę głowicy na miejsce 

3. kabelki przeciągasz przez obudowę głowicy, wszystkie nakrętki wykręcone) oraz przez to miejsce w dolnej części zaznaczone na obrazku

 image.png.8a9ce86d517d612d9e66eb36bc520b9e.png

4. następnie wkładasz do środka obudowy głowicę aby kabelki "szły" w takim miejscu obudowy gdzie nie ma "gwintu"

5. Wkładasz podkładkę i dokręcasz nakrętką głowice od góry. Tu kabelki mają iść wewnątrz nakrętki, pomiędzy nakrętką a głowicą. Jest tak trochę miejsca

Ważne aby kabelki się nie przesunęły i aby nie dokręcać za mocno. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak:
1. Podłączasz mikrowłącznik
2. Wkręcasz obudowę głowicy na miejsce 
3. kabelki przeciągasz przez obudowę głowicy, wszystkie nakrętki wykręcone) oraz przez to miejsce w dolnej części zaznaczone na obrazku
 image.png.8a9ce86d517d612d9e66eb36bc520b9e.png
4. następnie wkładasz do środka obudowy głowicę aby kabelki "szły" w takim miejscu obudowy gdzie nie ma "gwintu"
5. Wkładasz podkładkę i dokręcasz nakrętką głowice od góry. Tu kabelki mają iść wewnątrz nakrętki, pomiędzy nakrętką a głowicą. Jest tak trochę miejsca
Ważne aby kabelki się nie przesunęły i aby nie dokręcać za mocno. 
 


Robiłem też tym sposobem. Natomiast po włożeniu głowicy trzeba zablokować go takim pierścieniem od góry. Żeby tam był gwint to by się dało, a trzeba zazębiać to w czterech miejscach. U mnie nie ma takiej możliwości, musiałby do tego być jakiś specjalny klucz. Połamałem jeden z zębów, które miały trzymać i się poddałem (zdjęcie).

Podjechałem do sklepu karawaningowego, 180 zł, 10 min w przyczepie i naprawione ;)

de3d2d0bd9bfd128cd751082fb819ed0.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa Baterii jest dla opanowanych, wytrwałych, hm, też rozebrałem, sierdziłem że oringi i kupiłem nową baterię  kur...ca mnie brała
 
 


Ta moja jest wykonana tak, że uniemożliwić naprawę. Jakoś plastików jest taka, i konstrukcja, że wcale nie mam pewności czy dalej by nie przeciekała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy są jednorazowego użytku, po co robić dwa razy tanio i niepewnie , można raz .
Artur w Tamie Katowickim pani Małgosia ma fajne ceny.


Wiem wróciłem od niej z nowym kranem i w 10 minut rozwiązałem problem :)

Już wszystko sprawne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.