Skocz do zawartości

Brak zasilania do pompki wody.


kkris64

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy gdzie szukać przyczyny przy braku zasilania 12v do pompki wody. Przy skrzynce jest jeden bezpiecznik który wyłącza wszystko po wyjęciu. Przyczepa nie posiada swój akumulator .

Kilka dni temu wszystko działało a teraz po podłączeniu zasilania z 230v nagle nie dochodzi prąd do pompki. Nadmieniam że po odkręceniu kranu słychać delikatne jak mikrowłącznik daje sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kkris64 napisał:

Kilka dni temu wszystko działało a teraz po podłączeniu zasilania z 230v nagle nie dochodzi prąd do pompki. Nadmieniam że po odkręceniu kranu słychać delikatne jak mikrowłącznik daje sygnał.

To, że klika wcale nie znaczy, że łączy. Ja tak miałem. Co 10-15 raz działało. Musisz pomierzyć czy zamyka obwód. Inaczej nic pewnego nie można powiedzieć.

Poszukaj też drugiego końca przewodu od kranu. Może tam jest przyczyna. Pewnie masz też kostkę pod kranem łączącą przewody. Zobacz może coś zaśniedziało albo się poluzowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kkris64 napisał:

Czyli jeśli nie działa choćby 1 kran to pozostałe 2 też nie będą działać mimo iż są sprawne ?

Każdy kran to osobna instalacja, włączniki w układzie równoległym,. Jeden nie powinien mieć wpływu na drugi. Jeżeli przestały działać wszystkie krany problem leży w zasilaniu, a nie mikrowłącznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2018 o 11:27, kkris64 napisał:

Koledzy gdzie szukać przyczyny przy braku zasilania 12v do pompki wody. Przy skrzynce jest jeden bezpiecznik który wyłącza wszystko po wyjęciu. Przyczepa nie posiada swój akumulator .

Kilka dni temu wszystko działało a teraz po podłączeniu zasilania z 230v nagle nie dochodzi prąd do pompki. Nadmieniam że po odkręceniu kranu słychać delikatne jak mikrowłącznik daje sygnał.

cześć,

żaden ze mnie spec ale akurat trochę sobie przy kranie majsterkuję więc spróbuję pomóc. Ale napisz najpierw co to znaczy "kilka dni temu wszystko działało"... Czyli co, podczas kupna? Ktoś pokazywał że działa, a teraz już nie działa? Czy jesteś w stanie zmierzyć zwykłym miernikiem obecność 12V na kabelkach idących do pokrętła?  To, o co pytasz powyżej: każda gałka włącza pompkę osobno tzn jeśli jeden jest popsuty to inny (ale sprawny) włączy obieg. 

Edytowane przez cityflipper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałaś kran w liczbie pojedynczej co wprowadza w błąd. Rozumiem, że pompka po prostu się nie włącza niezależnie od tego którym kranem sterujsz zasilanie.

Jeśli tak to najpierw sprawdź samą pompkę. Podłącz ją bezpośrednio do sprawnego zasilania 12V ( na krótką chwilę ). Jeśli zacznie się obracać szukaj przyczyny w instalacji w pobliżu pierwotnego zasilania. Jeśli nie chodzi to ją musisz wymienić bo poległa i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczął działać prysznic. nie wiem jak się naprawił.

Nadal brak reakcji nad umywalką i zlewozmywakiem.

Po podłączeniu miernika pod zlewozmywakiem cały czas jest napięcie 12v nie zależnie czy odkręcony czy nie jest kran. Słychać kliknięcie mikrowłącznika. 

Teraz pytanie czy zasilnie powinno cały czas być ? Ale raczej tak, tylko że na pompkę powinno zacząć dochodzić prąd w momencie odkręcenia kranu.

Czyli według mnie wniosek jest taki że to mikrowłączniki nie działają mimo wyraźnie słyszalnego załączenia.

Jeśli się mylę poprawcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kkris64 napisał:

Właśnie zaczął działać prysznic. nie wiem jak się naprawił.

Nadal brak reakcji nad umywalką i zlewozmywakiem.

Po podłączeniu miernika pod zlewozmywakiem cały czas jest napięcie 12v nie zależnie czy odkręcony czy nie jest kran. Słychać kliknięcie mikrowłącznika. 

Teraz pytanie czy zasilnie powinno cały czas być ? Ale raczej tak, tylko że na pompkę powinno zacząć dochodzić prąd w momencie odkręcenia kranu.

Czyli według mnie wniosek jest taki że to mikrowłączniki nie działają mimo wyraźnie słyszalnego załączenia.

Jeśli się mylę poprawcie mnie.

Zewrzyj kabelkiem styki mikrowyłącznika jeśli zadziała to mikrowyłącznik popsuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GRAFKR napisał:

Zewrzyj kabelkiem styki mikrowyłącznika jeśli zadziała to mikrowyłącznik popsuty

 

Godzinę temu, GRAFKR napisał:

Po zwarciu kabelkiem działa. Czyli jednak mikrowłącznik padł pod zlewozmywakiem. Natomiast pod umywalką robi gdzieś zwarcie bo wawala głowny i jedyny zarazem bezpiecznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GRAFKR napisał:

To ci się nawarstwiły usterki.:unsure:

No, mnie się na jednym wyjeździe dwa krany zepsuły ( w jednym mikrowłącznik, a drugi się rozszczelnił ). Taka złośliwość materii .:mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BUMERANG napisał:

No, mnie się na jednym wyjeździe dwa krany zepsuły ( w jednym mikrowłącznik, a drugi się rozszczelnił ). Taka złośliwość materii .:mlot:

W starszych przyczepkach stosowano system bezciśnieniowy a krany były bez zaworow tylkoz regulacją kąta-lania wody.Włącznik pompki był nożny.Zwykle dwie blaszki miedziane pokryte guma.W tej instalacji tylko pompka się zużywala i była co kilka lat do wymiany.Koszt ok.50zł;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.