Skocz do zawartości

Podłączenie polskiej butli w przyczepie z Francji


lechwik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

mam Burstnera Averso 410 TS z 2010 roku 

przyczepa jest z Francji 

chodzi o to ze przyłącze Gazu - połączenie przyczepa - butla  nie pasuje w 100%. Tzn. Gwint wazyka pasuje ale samo uszczelnienie nie zapewnia szczelności. 

Stykają się Dwie mosiężne powierzchnie o najmniejszej średnicy a uszczelki nie Stykają się.

jak się dobrze i mocno Dociągnie to szczelność jest zapewniona  ale jednak podejrzewam ze coś jest nie Tak 

 

poproszę was o Wskazówkę  co tam jest nie tak i co mogę zrobić żeby wszystki pasowało na 100%

 

albo jakaś przejściówka  albo wymiana wężyka do Reduktora ?? 

Reduktor jest na Ścianie 

 

 

pozdrawiam 

W

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BUMERANG napisał:

Może jakaś fotka?

Witam! Otóż to, bez zdjęcia :niewiem:

Jeśli reduktor, to np. "Mono Control", to tylko wymiana wężyka: patrz temat

http://forum.karawaning.pl/topic/24153-wysokociśnieniowy-wąż-do-gazu/?do=findComment&comment=545386

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wąż i do tego typu reduktora musi taki być!  Taki jest wymóg i tego nie zmienisz :nono: Nie ma znaczenia fakt, że zakręcasz dopływ gazu z butli.

Węże (wysokiego ciśnienia) występują w kilku wersjach zależnie od kraju, czyli przyjętego standardu podłączenia, dlatego potrzebna jest Ci wersja, do której link podałem (PL). Innych węży dla tego rodzaju podłączenia nie wolno stosować!  Wąż ma również zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu w przypadku jego zerwania. Kup po prostu taki rodzaj węża, jaki tam powinien być i nie staraj się w tym miejscu niczego "kombinować". Normalnie reduktor jest na butli, a za reduktorem jest już niskie ciśnienie gazu. W Twoim przypadku, wyjście butli (wysokie ciśnienie gazu) łączy się z reduktorem dopiero przez odcinek wspomnianego węża i jego jakość, stan i typ są kluczowe w tym połączeniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lechwik napisał:

Te węże mają trwałość określoną na równe 10 lat. Po tym czasie muszą być wymienione na nowe. Jeśli te, które znalazłeś, to faktycznie produkcja 2017 i są całkowicie sprawne i bez uszkodzeń, to możesz kupić - jeśli Ci odpowiadają.

12 minut temu, lechwik napisał:

myslisz ze to tez będzie pasować?? 

Nie wiem, przecież Ty wiesz, co masz zamontowane, a ja nie widziałem nawet zdjęcia, więc mogłem się tylko domyślać :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie ten temat ale dla jednego pytania nie będę zakładał nowego tematu. Następna rzecz z serii ,,nie mogę znaleźć,,  potrzebuję kupić taką kształtkę jak przy reduktorze do podłączenia butli 11kg, ale bez reduktora, sama kształtka z możliwością podłączenia węża na opaskę zaciskową.

92DFA2D6-B8F4-4E16-8AF0-3C061E6D1A2F.thumb.png.86211f24ac0fd2d938014c88f120e3a0.png

w casto, obim i miejscowym dużym sklepie instalacyjnym nie mają. Na alle nie mogę znaleźć, wyskakują mi same redukcje z 11kg na turystyczną. 

 

Poratuje ktoś linkiem?

 

P.S. Uprzedzę pytania, nie potrzebuję tego do zastosowania w przyczepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.