Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepki ?!


Roman Knur

Rekomendowane odpowiedzi

 

         Witam wszystkich, jako że zaczęliśmy się rozglądać za przyczepką (pierwszą zresztą) trafiłem na to forum, a że studiuję już trochę postanowiłem też coś napisać i skorzystać z waszego doświadczenia w wiadomym temacie. 

Otóż holownik czy też raczej przyszły holownik to Passat Alltrack 4x4 po chipie 210 KM i 410 Nm - masa własna 1651 kg, DMC 2300 kg.

Niestety prawo jazdy tylko B więc pozostaje mi tylko przyczepka z DMC 1200 kg.

Obsada to 2+2 (dzieciaki 6 i 10 lat)

Znalazłem coś takiego :

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-410-ID6zT0kp.html#4c933c68d9

pytanie co o tym myślicie (wielkościowo, funkcjonalnie i ogólnie)?

 

Z góry dziękuję z odpowiedzi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Zdecydowanie mało miejsca dla czterech osób, rozglądaj się za wielkością raczej min.460, przy układzie łóżko małżeńskie i podkowa, tak jak np.tu: https://center-camp.pl/pl/p/PRZYCZEPA-KEMPINGOWA-ADRIA-ADORA-462/4065 albo podkowa i dwa rozdzielne łóżka https://center-camp.pl/pl/p/PRZYCZEPA-KEMPINGOWA-WILK-SILVER-STAR-450/4377 - tu masz nawet DMC 1200 :). A przede wszystkim to pojedź i oglądaj nawet dla samego oglądania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Roman Knur napisał:

 

         Witam wszystkich, jako że zaczęliśmy się rozglądać za przyczepką (pierwszą zresztą) trafiłem na to forum, a że studiuję już trochę postanowiłem też coś napisać i skorzystać z waszego doświadczenia w wiadomym temacie. 

Otóż holownik czy też raczej przyszły holownik to Passat Alltrack 4x4 po chipie 210 KM i 410 Nm - masa własna 1651 kg, DMC 2300 kg.

Niestety prawo jazdy tylko B więc pozostaje mi tylko przyczepka z DMC 1200 kg.

Obsada to 2+2 (dzieciaki 6 i 10 lat)

Znalazłem coś takiego :

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-410-ID6zT0kp.html#4c933c68d9

pytanie co o tym myślicie (wielkościowo, funkcjonalnie i ogólnie)?

 

Z góry dziękuję z odpowiedzi :D 

Mając taki holownik nie ma sensu się ograniczać do takiego maleństwa, zrobić uprawnienia b96 to jest jeden dzień, bez kursu, bez teorii. Sam egzamin praktyczny, i wtedy szukaj czegoś większego i wygodniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiszę się do słów przedmówców. Niedawno przechodziłem to, co czeka Ciebie. Kupiłem sporą przyczepę w której i tak w czworo, w środku za długo nie wysiedzimy ... Nie wyobrażam sobie nic mniejszego. Zrobiłem B+E i cieszę się, że właśnie takie decyzje podjąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj
Zdecydowanie mało miejsca dla czterech osób, rozglądaj się za wielkością raczej min.460, przy układzie łóżko małżeńskie i podkowa, tak jak np.tu: https://center-camp.pl/pl/p/PRZYCZEPA-KEMPINGOWA-ADRIA-ADORA-462/4065 albo podkowa i dwa rozdzielne łóżka https://center-camp.pl/pl/p/PRZYCZEPA-KEMPINGOWA-WILK-SILVER-STAR-450/4377 - tu masz nawet DMC 1200 :). A przede wszystkim to pojedź i oglądaj nawet dla samego oglądania :).
Ja mam Beduina 510 w układzie stałe łóżko plus duza podkowa z przodu. Przy dwójce dzieci zaczynam dostrzegać bral miejsca oraz mankamenty układu wnętrza. Bardzo upierdliwa jest codzienna konieczność składania podkowy. Rozejrzyj się za łóżkami piętrowymi, tym bardziej że masz czy pociągnąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę większa tj 440 z bardzo podobnym układem ii z perspektywy 10lat użytkowania stwierdzam, że większą nie jest nam potrzebna. Na urlop nie jadę po to by siedzieć w przyczepie, no chyba że o to komuś w tym chodzi, życie głównie skupia się na dworze i w przedsionku. Pozdrawiam Ewentualne ppytania na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@syncrog tylko życie nie jest czarno- białe. Moja też nie była za mała do oststniej zimy, pierwszy raz pojechaliśmy na sanki z budą, siłą rzeczy nie siedzieliśmy ciągle na dworze. Teraz jak będę szukał to w rozmiarze 550-570 i szerokości 250cm. Tylko wszystko zależy od sposobu urlopowania. Jak ktoś jedzie na 2tyg na objazdówke, a buda tylko do przekimania to i niewiadówką obskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, syncrog napisał:

Ja mam trochę większa tj 440 z bardzo podobnym układem ii z perspektywy 10lat użytkowania stwierdzam, że większą nie jest nam potrzebna. Na urlop nie jadę po to by siedzieć w przyczepie, no chyba że o to komuś w tym chodzi, życie głównie skupia się na dworze i w przedsionku. Pozdrawiam Ewentualne ppytania na priva

Również mam niewielką przyczepkę (400) . Chwalę sobie jej mobilność . Traktuję ją tylko jako miejsce do spania  i nic więcej . Nie wyobrażam sobie urlopu przesiedzianego w budzie . I pomimo że mam holownik i prawko umożliwiające dopięcie czegoś większego , nawet o tym nie myślę . Wjeżdżam w takie miejsca moim zestawem  gdzie większość miałaby problem wjechać osobówką ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę większa tj 440 z bardzo podobnym układem ii z perspektywy 10lat użytkowania stwierdzam, że większą nie jest nam potrzebna. Na urlop nie jadę po to by siedzieć w przyczepie, no chyba że o to komuś w tym chodzi, życie głównie skupia się na dworze i w przedsionku. Pozdrawiam Ewentualne ppytania na priva
Cale szczescie na rynku jest wybór więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ja spędzam 2-3dni (głównie weekendy) w 1 miejscu I nie wyobrażam sobie targania przedsionka.

Każdy ma inne potrzeby I inny sposób spędzania czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie zupełnie - z ustawy wynika, że z przyczepą lekką 3500 kg + dodatkowe 750 przyczepa lekka czyli łącznie 4250 kg.

 

Wszystko inne niż przyczepa lekka to albo B96 albo B + E .

Jeżeli się mylę - a chciałbym to mnie oświećcie - tylko nie na zasadzie, że wszyscy mówią i wszędzie pisze bo ja jeszcze do "przed chwilą" też tak myślałem.

Mam nadzieję, że wyczytałem to na jakichś nieaktualnych stronach....:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi że mając auto 3500kg można podczepić przyczepę lekką. Ale przyczepa inna niż lekka musi być podczepiona do takiego auta żeby zestaw nie przekroczył 3500. 

B96 rozszerza możliwość zestawu do 4259kg a b+e teoretycznie do 7t ale też nie do końca, ale to inna para kaloszy

Cytat

Prawo jazdy kategorii B daje także możliwość ciągnięcia przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekroczy 3500 kg. Osoby, które chcą ciągnąć przyczepy cięższe, ważące do 4250 kg muszą zdobyć kod 96 prawa jazdy, by go zdobyć, wystarczy podejść do praktycznego egzaminu na prawo jazdy

źródło

http://info-car.pl/infocar/artykuly/masz-kategorie-b-zobacz-czym-mozesz-jezdzic.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.