Skocz do zawartości

Obawy o zapach w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Ostatnio mam obawy ze w moje przyczepie jest wilgoć. Wyczuwalny jest dziwny zapach , który jest mocny , gdy np. otwieram przyczepe po tygodniu. Może to byc po prostu zapach starości bo przyczepka jest z 96r

Czekam na każda odpowiedz ;)

 

Pozdr

K

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gdzieś w schowkach nie zostawiłeś czegoś co postanowiło się zepsuć i wzbogacić nowym zapachem twoją przyczepę ... To pozostają dokładne oględziny oczami i palcami z góry na dół. Życzę pomyślnego wyniku oględzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Moja buda z 2001 roku i jak stoi tydzień albo dwa, szczególnie na słońcu to jakiś tam zapach w środku jest. Wiadomo, że to wszystko nowe nie jest, materace trochę potu, brudu i bąków przyjęły więc jak się nagrzeją to pięknie oddają ten fecik do atmosfery. Poza tym, przynajmniej u mnie, w przyczepie jest sporo rzeczy które mogą wydawać zapachy. Na przykład gąbka czy ścierka do naczyń, jakieś zapasy w szafkach, może coś zostało w odpływie od zlewu, czy chociażby czasem nie do końca dokładni umyty kibelek i kaseta. Przyczyn zapachu może być dużo i nie koniecznie od razu wilgoć ale oczywiście sprawdzić to trzeba. Z resztą w domach i mieszkaniach bywa tak samo. Niby wentylacja jest ale jak się wraca po tygodniu to pierwsze co się robi to wietrzenie, po zapach i powietrze jest mało przyjemne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Moja buda z 2001 roku i jak stoi tydzień albo dwa, szczególnie na słońcu to jakiś tam zapach w środku jest. Wiadomo, że to wszystko nowe nie jest, materace trochę potu, brudu i bąków przyjęły więc jak się nagrzeją to pięknie oddają ten fecik do atmosfery. Poza tym, przynajmniej u mnie, w przyczepie jest sporo rzeczy które mogą wydawać zapachy. Na przykład gąbka czy ścierka do naczyń, jakieś zapasy w szafkach, może coś zostało w odpływie od zlewu, czy chociażby czasem nie do końca dokładni umyty kibelek i kaseta. Przyczyn zapachu może być dużo i nie koniecznie od razu wilgoć ale oczywiście sprawdzić to trzeba. Z resztą w domach i mieszkaniach bywa tak samo. Niby wentylacja jest ale jak się wraca po tygodniu to pierwsze co się robi to wietrzenie, po zapach i powietrze jest mało przyjemne. 

Masz rację!!
Faktycznie mogą to byc materace.
Jutro bede sprawdzać dokładnie i dam znac jak coś wyjdzie
Pozdr


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Obawy o zapach w przyczepie

Jeżeli możesz, to wynieś z przyczepy całą tapicerkę. Wywietrz, a potem zamknij na co najmniej dobę. Jeżeli będzie to ten sam zapach tzn. szukaj zacieków nawet najmniejszych: w pakamerach, wewnątrz szafy i wokół uszczelek okien. Sprawdż też stan gąbki na materacach. Jeżeli leżały przez zimę na płasko to też może mieć wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze pewna możliwość...
mianowicie pare lat temu wracając z nad morza oderwał mi sie taki cus od wentylacji..i wtedy zaczął padać deszcz..No i okazało sie ze zaciekło.
Potem stała w ogrzewanym garażu a w lecie gdy nie padało "suszyła" sie na słońcu. Po jakimś czasie wszystko było suchutkie i nic nie zaciekalo. Możliwe ze ten zapach to właśnie drewno..Ale nie brałem tego pod uwagę ponieważ wszystko było suche
Pozdr


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.