Jump to content
patryk konin

Rejestracja przyczepy z Anglii

Recommended Posts

lewar
W dniu ‎01‎.‎08‎.‎2018 o 11:50, Astrah napisał:

No i co z tego? Oczywista oczywistość która nie przeszkadza w legalnej rejestracji przyczepy w Polsce.

rejestrowałem pryczepe angielke  kupioną w sierpniu ,pierwsze kroki do wydziału komunikacji aby na podstawie umowy pobrać tablice rejestracyjne(czerwone próbne),następnie wykupić ubezpieczenie , następny etap to przegląd rejestracyjny w stacji która  ustali wszystkie dane(musi być tabliczka znamionowa na przyczepie i numery vin na ramie)u mnie były ,pan diagnosta sympatyczny człowiek poinformował mnie ,że ta operacja będzie trwała około 3 godzin (ustalenie i potwierdzenie wszystkich parametrów)  abym czasu nie marnował mogę się oddalić , jak będzie gotowe to zadzwoni.

telefon był po czterech  godzinach , papiery wypełnione ,zapłaciłem pojechałem do wydziału komunikacji i na podstawie wniosku i przeglądu otrzymałem dowod rejestracyjny miękki wszystko trwało pół dnia ,

jerzyre

Przy prubie zsrejestrowania Angielskiej przyczepy kampingowej w Łodzi oprucz umowy kupna i badania diagnosty w Polsce zarządano certyfikat zgodności którego nie posiadam.Proszę o pomoc w tym temacie.

Henort
W dniu 17.06.2018 o 21:42, patryk konin napisał:

Nie wiem nie znam się, pytam...

infer

Tak bezpośrednio, aktualnie przebywam w UK.

Ta przyczepa nie jest chyba produktem angielskim,bo posiada tabliczkę znamionową.Jeżeli się nie mylę to w Anglii bazuje się na numerze VIN.

mundek28

A czy teraz gdy W.B nie jest już w Unii coś się zmieniło w sprawie rejestracji przyczep kempingowych przywiezionych z Anglii?

infer
Przy prubie zsrejestrowania Angielskiej przyczepy kampingowej w Łodzi oprucz umowy kupna i badania diagnosty w Polsce zarządano certyfikat zgodności którego nie posiadam.Proszę o pomoc w tym temacie.
Certyfikat zgodności ? Jakieś banialuki.

Ja sprzedałem swoją przyczepę znajomemu wiec juz pisze co i jak.

1) umowa dwujęzyczna między mną a kupującym
2) wydzial komunikacji z umową plus oświadczeniem ze przyczepa nie posiada dowodu rejestracyjnego
3) tablice próbne plus OC
4) stacja diagnostyczna
5) wydział komunikacji

Szybko i bez problemów we Wrocławiu

Sent from my SM-N986B using Tapatalk