Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy z Anglii


patryk konin

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎01‎.‎08‎.‎2018 o 11:50, Astrah napisał:

No i co z tego? Oczywista oczywistość która nie przeszkadza w legalnej rejestracji przyczepy w Polsce.

rejestrowałem pryczepe angielke  kupioną w sierpniu ,pierwsze kroki do wydziału komunikacji aby na podstawie umowy pobrać tablice rejestracyjne(czerwone próbne),następnie wykupić ubezpieczenie , następny etap to przegląd rejestracyjny w stacji która  ustali wszystkie dane(musi być tabliczka znamionowa na przyczepie i numery vin na ramie)u mnie były ,pan diagnosta sympatyczny człowiek poinformował mnie ,że ta operacja będzie trwała około 3 godzin (ustalenie i potwierdzenie wszystkich parametrów)  abym czasu nie marnował mogę się oddalić , jak będzie gotowe to zadzwoni.

telefon był po czterech  godzinach , papiery wypełnione ,zapłaciłem pojechałem do wydziału komunikacji i na podstawie wniosku i przeglądu otrzymałem dowod rejestracyjny miękki wszystko trwało pół dnia ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 17.06.2018 o 21:42, patryk konin napisał:

Nie wiem nie znam się, pytam...

infer

Tak bezpośrednio, aktualnie przebywam w UK.

Ta przyczepa nie jest chyba produktem angielskim,bo posiada tabliczkę znamionową.Jeżeli się nie mylę to w Anglii bazuje się na numerze VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Przy prubie zsrejestrowania Angielskiej przyczepy kampingowej w Łodzi oprucz umowy kupna i badania diagnosty w Polsce zarządano certyfikat zgodności którego nie posiadam.Proszę o pomoc w tym temacie.
Certyfikat zgodności ? Jakieś banialuki.


Ja sprzedałem swoją przyczepę znajomemu wiec juz pisze co i jak.

1) umowa dwujęzyczna między mną a kupującym
2) wydzial komunikacji z umową plus oświadczeniem ze przyczepa nie posiada dowodu rejestracyjnego
3) tablice próbne plus OC
4) stacja diagnostyczna
5) wydział komunikacji

Szybko i bez problemów we Wrocławiu

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam jeśli przyczepa  ma nr. Win lub nr ramy to diagnosta odczyta to jego robota a potrzeba do rejestracji Umowa  i przegląd ale należy najpierw iść do Wydziału Komunikacji i pobrać tablice tymczasowe koszt ok 40 zł lub zawieźć na lawecie i mieć rachunek za lawetę bo nie chcą rejestrować chodzi o te drobne 40 zł Urzędy koszą gdzie mogą i bez problemu  Zarejestrowałem już kilka i nie było problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Miłośnikmerc napisał:

Witam jeśli przyczepa  ma nr. Win lub nr ramy to diagnosta odczyta to jego robota a potrzeba do rejestracji Umowa  i przegląd ale należy najpierw iść do Wydziału Komunikacji i pobrać tablice tymczasowe koszt ok 40 zł lub zawieźć na lawecie i mieć rachunek za lawetę bo nie chcą rejestrować chodzi o te drobne 40 zł Urzędy koszą gdzie mogą i bez problemu  Zarejestrowałem już kilka i nie było problemu

Użyj interpunkcji, bo czytałem 2 razy i nadal nie wiem z czym masz problem albo o co Ci chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Teraz kupiłem przyczepę w anglii i nie wiem jeszcze co mnie czeka, trudno o jakiekolwiek informacje. Wiem narazie tylko tyle że do sprowadzenia potrzebna jest T1, czyli musi zostać poddana procedurze celnej. Jakie koszty? Nic niewiem. Prawdopodobnie bez cła ale zato VAT do zapłaty 23 % od wartości. W ciągu kilku dni przyczepę będę miał w Pl, więc będę już wiedział wszystko. Odezwę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.