Jump to content
patryk konin

Rejestracja przyczepy z Anglii

Recommended Posts

patryk konin

Dodatkowo musze to ubezpieczyć?

mieki dowod i tak dalej to będzie wszystko od razu na mnie nie mogę zrobić np tylko badania technicznego i reszta niech juz sie zajmuje kupujacy i od razu rejestruje na siebie

Astrah

Na podstawie czego zrobisz ten przegląd?

patryk konin

Babka w w informacji w starostwie powiatowym powiedziała że robia badania bez tablic ale to chyba musi być dowód rejestracyjny z np: innego kraju

myślałem zrobić przeglad na podstawie numeru ramy

Problem kolejny polega na tym że numer ramy jest wybity a numer VIN jest tylko na oknach... POMOCY

Astrah

Najlepiej , najszybciej , najpewniej  co z tym zrobić dowiedzieć się w wydz. komunikacji w którym przyczepa będzie tymczasowo rejestrowana.

patryk konin

Nic się tam nie dowiedziałem jak powiedziałem że umawa jest w 2językach to pani zasugerowala że pewnie spisana w Polsce a jak powiedziałem że ktoś chce ją ode mnie kupić to powiedziała że coś kombinuje 

NieKumaty

A nie możesz jej tak sprzedać bez rejestracji , niech to zrobi kupujący .

mr0soze

Swoją angielkę przyciągnąłem sobie kila miesięcy temu i temat przerabiałem.

Na przegląd jedziesz jedynie z umową kupna sprzedaży. Na jej podstawie diagnosta robi 1 przegląd w kraju. Jeżeli jest ot przyczepa ciężka pamiętaj, że musi mieć działające światło wsteczne.

Następnie osoba która kupiła od Ciebie przyczepą idzie z tym badaniem i umowa kupna - sprzedaży do wydz. komunikacji. tam dostaje druk oświadczenia, że przyczepa nie miała tablic rejestracyjnych  i pisze oświadczenie , że jest to przyczepa z Anglii i że tam przepisy wymagaja rejestracji takiej przyczepy. idzie zapłacić kase do okienka i ma przyczepę zarejestrowaną. Wszystkie inne historie można sobie wsadzić mieędzy wiersze...jeżeli diagnosta nie zna przepisów to jedź do innego....ja to ogarnąłem w 1 dzień

Astrah
19 minut temu, mr0soze napisał:

Swoją angielkę przyciągnąłem sobie kila miesięcy temu i temat przerabiałem.

Na przegląd jedziesz jedynie z umową kupna sprzedaży. Na jej podstawie diagnosta robi 1 przegląd w kraju. Jeżeli jest ot przyczepa ciężka pamiętaj, że musi mieć działające światło wsteczne.

Następnie osoba która kupiła od Ciebie przyczepą idzie z tym badaniem i umowa kupna - sprzedaży do wydz. komunikacji. tam dostaje druk oświadczenia, że przyczepa nie miała tablic rejestracyjnych  i pisze oświadczenie , że jest to przyczepa z Anglii i że tam przepisy wymagaja rejestracji takiej przyczepy. idzie zapłacić kase do okienka i ma przyczepę zarejestrowaną. Wszystkie inne historie można sobie wsadzić mieędzy wiersze...jeżeli diagnosta nie zna przepisów to jedź do innego....ja to ogarnąłem w 1 dzień

Niepotrzebne   wprowadzasz ludzi w błąd.  Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło - dokumenty potrzebne do badania technicznego. Wszystko czarno na białym. Badania z tzw. natury to już przeszłość.

Edited by Astrah (see edit history)

mr0soze

Jeżeli jest tak jak  Ty piszesz to żadna przyczepa z Anglii nie mogłaby być zarejestrowana w Polsce...a jednak je rejestrują.....co do samych tablic to zawsze można przywieźć przyczepę na lawecie ( motocykle też rejestrowałem bez tablic)

Astrah
1 godzinę temu, mr0soze napisał:

Jeżeli jest tak jak  Ty piszesz to żadna przyczepa z Anglii nie mogłaby być zarejestrowana w Polsce...a jednak je rejestrują.....co do samych tablic to zawsze można przywieźć przyczepę na lawecie ( motocykle też rejestrowałem bez tablic)

Coś niestety nie do końca czytasz ze zrozumieniem to co napisałem. Dlaczego żadna przyczepa z Anglii nie mogłaby być zarejestrowana? Napisałem koledze jaka jest droga jak pojazd nie posiada zagranicznego dowodu rej.  Tak samo jest np. z traktorami z Holandii. Brak tablic nie jest żadnym problemem. Odsyłam do dzienników ustaw które to regulują. Diagnosta musi mieć dokument na podstawie którego przeprowadzi  przegląd a umowa kupna już nim nie jest. Może są w Polsce miejsca gdzie wykonywane są badania na podstawie umów kupna ale odbywa się to nie do końca zgodnie z przepisami. 

mr0soze

Przyczepy z Anglii nie posiadają dowodów rejestracyjnych... Wszystkie przyczepy.... Czy to naczepy do tirów czy lekki czy kempingowe.

Astrah
38 minut temu, mr0soze napisał:

Przyczepy z Anglii nie posiadają dowodów rejestracyjnych... Wszystkie przyczepy.... Czy to naczepy do tirów czy lekki czy kempingowe.

No i co z tego? Oczywista oczywistość która nie przeszkadza w legalnej rejestracji przyczepy w Polsce.

Edited by Astrah (see edit history)

mr0soze

Teraz t już nic nie rozumiem...chcesz mi udowodnić że stacje diagnostyczne robią badania przyczep z Anglii nielegalnie?

adaml61

Rejestrowałem 2 sztuki ,umowa z Anglii ,do wydziału komunikacji , dowód bez danych czerwone tablice i skierowanie na badanie techniczne , diagnosta ustala dane techniczne , dopuszcza do ruchu , do wydziału komunikacji ,stałe tablice i dowód tymczasowy i po sprawie .Obowiązkowo tabliczka znamionowa i numer ramy ,jak niema tabliczki opinia negatywna i pozamiatane .A diagnosta musi mieć skierowanie takiego pojazdu na badanie ,bo nigdy nie był rejestrowany .

Astrah
3 godziny temu, mr0soze napisał:

Teraz t już nic nie rozumiem...chcesz mi udowodnić że stacje diagnostyczne robią badania przyczep z Anglii nielegalnie?

Nielegalnie to za duże słowo , niezgodnie z obowiązującym prawem to będzie lepsze sformułowanie. 

adaml61 opisał tak jak to się powinno mniej więcej odbyć . 

A tak na koniec - bez złośliwości z majej strony- zanim wytkniesz komuś brak znajomości przepisów posiedź 15 minut na internecie , znajdziesz tam wszystkie akty prawne które to regulują.