Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy z Anglii


patryk konin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stoję przed zakupem przyczepy kempingowej z Anglii 

W zwiazku z tym  że w Anglii nie ma potrzeby rejestracji, ubezpieczania przyczep itp. liczba dokumentów podczas zakupu sprowadza się chyba tylko do spisania umowy.

Pytanie co jest wymagane aby zarejestrować takowa przyczepę w Polsce 

Jeżeli ktoś przerabiał temat albo ma sprawdzona wiedzę będę wdzięczny za objaśnienie tematu 
(szukałem odpowiedzi ale nie mogę nic znaleźć a nawet gdyby to chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby troche podyskutować na nowo :)  )

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do zarejestrowania przyczepy w PL potrzeba mieć umowę kupna i zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym (z okręgówki w PL).

Podczas badania ustalacie Masy, czyli TY podajesz jaką chcesz mieć Ładowność i tak wychodzi żądane DMC. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie najgorzej wyglada :)

a jak z tymi masami sprawa się ma do ilu kg nie jest wymagany co roczny przeglad techniczny i co jest brane pod uwagę masa własna (czyli to co wyjdzie na wadze podczas przegladu) czy DMC (dopuszczalna masa całkowita), a propo to DMC jest brana z jakiejś specyfikacji technicznej danej przyczepy czy tak jak napisałeś z tego co ja powiem (ewentualnie pokaże panu na stacji jakieś dane techniczne z np internetu) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, patryk konin napisał:

To nawet nie najgorzej wyglada :)

a jak z tymi masami sprawa się ma do ilu kg nie jest wymagany co roczny przeglad techniczny i co jest brane pod uwagę masa własna (czyli to co wyjdzie na wadze podczas przegladu) czy DMC (dopuszczalna masa całkowita), a propo to DMC jest brana z jakiejś specyfikacji technicznej danej przyczepy czy tak jak napisałeś z tego co ja powiem (ewentualnie pokaże panu na stacji jakieś dane techniczne z np internetu) ??

Przegląd bezterminowy dotyczy tylko przyczep lekkich, czyli takich o DMC do 750 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Stoję przed zakupem przyczepy kempingowej z Anglii 
W zwiazku z tym  że w Anglii nie ma potrzeby rejestracji, ubezpieczania przyczep itp. liczba dokumentów podczas zakupu sprowadza się chyba tylko do spisania umowy.
Pytanie co jest wymagane aby zarejestrować takowa przyczepę w Polsce 
Jeżeli ktoś przerabiał temat albo ma sprawdzona wiedzę będę wdzięczny za objaśnienie tematu 
(szukałem odpowiedzi ale nie mogę nic znaleźć a nawet gdyby to chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby troche podyskutować na nowo   )
Pozdrawiam 
Kupujesz bezpośrednio w UK?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.06.2018 o 14:53, RadekNet napisał:

 

Nie wiem nie znam się, pytam...

infer

Tak bezpośrednio, aktualnie przebywam w UK.

edit

odswierze trochę temat poniewaz pojawiły sie nowe watki, mianowicie przyczepa jest juz w Polsce byliśmy na wakacjach wszystko ładnie pięknie aż tu nagle dzisiaj zapukał pan do drzwi i zapytał czy mu nie sprzedam kempingu zgodziłem sie spisaliśmy umowę przed wstępna i teraz musze na szybko przygotować ja do rejestracji w zwiazku z tym mam pare pytań

1. rozumiem ze przeglad musze zrobić w okręgowej stacji kontroli pojazdów nie w takiej zwykłej?

2. czy kupujacemu wystarczy badanie techniczne umowa kupna sprzedazy pomiedzy mna a nim + umowa k/s pomiędzy mna a pania od której kupiłem kemping w UK czy ta umowa z UK jest zbędna??

3. jak wyglada sprawa akcyzy różnorakich opłat urzedów celnych itp itd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w 4 stacjach diagnostycznych (na temat jakości obsługi w tego typu miejscach ksiażkę by można napisać) nigdzie nie umieli mi udzielić konkretnej odpowiedzi co potrzebuje do zarejestrowania. Usłyszałem że potrzebuje tłumaczenie dowodu rejestracyjnego ale przecież w UK przyczepki nie maja mam nadzieje że wystarcza dane z katalogów technicznych tabliczki znamionowe itp.

Na jednej stacji pan powiedział mi że powinienem iść do Wydziału Komunikacji i pobrać tablice próbne, na to ja że mogę się poruszać na zasadach UK czyli tablice rejestracyjne od auta na przyczepce na to on że musi coś mieć żeby wpisać ale pewien do końca nie był

Będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś udzieli mi informacji jak cała procedura powinna wygladać żeby nie przepłacać i załatwić to szybko

Pozdrawiam

ps. numer ramy znalazłem od wewnętrznej strony ramy z lewej strony przyczepki tuż za kołem (mam nadzieje że to jest to)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki sposób możesz się poruszać tylko pojazdem zarejestrowanym w UK. Polskim autem nie możesz ciągnąć takiej przyczepy, bo wg polskich przepisów przyczepa taka nie jest dopuszczona w Polsce do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacek00 napisał:

W taki sposób możesz się poruszać tylko pojazdem zarejestrowanym w UK. Polskim autem nie możesz ciągnąć takiej przyczepy, bo wg polskich przepisów przyczepa taka nie jest dopuszczona w Polsce do ruchu.

Oczywista sprawa dla tego chce wykorzystać to że jestem w Polsce wraz z samochodem który jest zarejestrowany w Anglii, chce w ten sposób załatwić przeglad i zawieść przyczepę do klienta pod dom a później niech on sobie rejestruje normalnie na siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, patryk konin napisał:

Byłem dzisiaj w 4 stacjach diagnostycznych (na temat jakości obsługi w tego typu miejscach ksiażkę by można napisać) nigdzie nie umieli mi udzielić konkretnej odpowiedzi co potrzebuje do zarejestrowania. Usłyszałem że potrzebuje tłumaczenie dowodu rejestracyjnego ale przecież w UK przyczepki nie maja mam nadzieje że wystarcza dane z katalogów technicznych tabliczki znamionowe itp.

Na jednej stacji pan powiedział mi że powinienem iść do Wydziału Komunikacji i pobrać tablice próbne, na to ja że mogę się poruszać na zasadach UK czyli tablice rejestracyjne od auta na przyczepce na to on że musi coś mieć żeby wpisać ale pewien do końca nie był

Będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś udzieli mi informacji jak cała procedura powinna wygladać żeby nie przepłacać i załatwić to szybko

Pozdrawiam

ps. numer ramy znalazłem od wewnętrznej strony ramy z lewej strony przyczepki tuż za kołem (mam nadzieje że to jest to)

Jeżeli przyczepa nie ma dowodu rej. to na podstawie jakiego dokumentu diagnosta ma wykonać przegląd ? Wydział komunikacji , miękki dowód, czerwone tablice i problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.