Skocz do zawartości

wybór ścianek do markizy


trade

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, szary11 napisał:

Kupiłem, przymierzyłem i... mam mieszane wrażenia. Obawiam się nieco o trwałość. Materiał może nie wydaje się słaby ale na zgięciach szybko pojawiają się jaśniejsze przebarwienia, odciski. Na użytkowanie to nie wpłynie, ale wizualnie może szpecić. Na weekend, jak nic nie pokrzyżuje planów, praktyczny test zrobię, tu na zdjęciach przy niepoziomowanej przyczepie ładnie się nie układał, a raczej powinien. 

 

IMG20211004162228.jpg

 

Nie chcę cie martwić ale te ścianki to takie se, miałem podobne z Obelinka i odesłałem, nie są szczelne wszędzie podwiewa, ach dziadostwo jakich mało, ja mam Thule wiem są drogie ale spełniają swoją role ale i tak teraz bym kupił pompowany przedsionek, nie dość że na całą długość przyczepy, szybko się rozstawia, szybko zwija i jest większy oraz nie rysuje okien i ścian przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To chyba jakiś starszy model Queen z Obelinka....w nowszych Queenach jest taki "rękaw" z gąbki, który za pomocą prętów dociskowych (do kupienia osobno) lepiej przylega do cepki.

No i w nowszych dół jest z PCV grubego czarnego, a okno ma w połowie moskitierę i jest na suwaki. Miałem całą zabudowę i wykonanie było bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szary11 napisał:
2 godziny temu, filipert napisał:

Piszą, że do markizy 250 a u Ciebie ile ma? Widać, że za długa ta ścianka.

U mnie 240 jakby?

Ewidentnie za długa. Sprawdź Twoją Fiammę, markizy mają wymiar co pół metra, np. 250, 300.

Skoro piszą, że do rozmiaru 250, to jest to bubel którego nie da się zamocować prawidłowo.

2 godziny temu, szary11 napisał:

Wysokość akurat jest ok, można podciąć nadmiar jeśli trzeba. 

Ale jakbyś nawet podciął, to uszy do naciągów nie będą leżeć na ziemi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby markiza była zamontowana na dachu to by ścianka była ideolo. W przypadku gdy jest na bocznej ścianie to nie pozostaje nic innego jak naciągać na dole od zewnątrz i wewnątrz gumowymi drabikami w poziomie…a to trochę lipnie będzie wyglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipert napisał:

Ewidentnie za długa. Sprawdź Twoją Fiammę, markizy mają wymiar co pół metra, np. 250, 300.

Skoro piszą, że do rozmiaru 250, to jest to bubel którego nie da się zamocować prawidłowo.

Ale jakbyś nawet podciął, to uszy do naciągów nie będą leżeć na ziemi?

 

Posprawdzam, tu po prostu na szybkiego podczepiałem, tak by zobaczyć czy coś z tego będzie. Co do dopasowania wydaje się, że będzie dobrze, bardziej martwię się o przyszły wygląd.

5 godzin temu, peja76 napisał:

Nie chcę cie martwić ale te ścianki to takie se, miałem podobne z Obelinka i odesłałem, nie są szczelne wszędzie podwiewa, ach dziadostwo jakich mało, ja mam Thule wiem są drogie ale spełniają swoją role ale i tak teraz bym kupił pompowany przedsionek, nie dość że na całą długość przyczepy, szybko się rozstawia, szybko zwija i jest większy oraz nie rysuje okien i ścian przyczepy.

Dajesz do myślenia. 

Z zabudowy za często i tak nie będziemy korzystali, poszukam w pierwszej kolejności fiammy używanej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam podobne dylematy, rozglądam się za ściankami do Thule 9200 ( 3.0*4.5 ) . Myślałem o sun blocker na przód oraz jeden bok i przód pełny tak żeby można się od wiatru choć trochę uchronić, ewentualnie narożnik z sunblockera. Przedsionek nie wchodzi w grę, potrzebuję tylko ochrony od słońca i ewentualnie kawałek zacisza :) . 

Coś takiego wpadło mi w oko

Marvella Sunbreaker

https://www.obelink.pl/marvella-sunbreaker-430-sciana-przednia.html

Lub Thule

https://www.obelink.pl/thule-sun-blocker-front-g2-sciana-przednia-430.html

 

https://www.obelink.pl/thule-sun-blocker-side-g2-sciana-boczna-300-l.html

 

Tak sobie też myślę że sun blocker jednak częściowo zasłoni od wiatru? Może robiąc dwie ściany da to coś?

Edytowane przez Gajny (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię najprawdopodobniej sun blocker na przód i jeden bok, do tego wrzucę jeden bok rain blocker. Jak będzie potrzeba to wpadnie też rain na przód. Fajne było by safari ale cena kosmos a i rozkładanie dłuższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gajny napisał(a):

Kupię najprawdopodobniej sun blocker na przód i jeden bok, do tego wrzucę jeden bok rain blocker

Osobiscie kupiłbym komplet rainblockerów. Nie tylko chronią przed deszczem, ale również przed wiatrem.Jesli są w komplecie, nawet najwiekszy wiatr nie targa markizą. Zastanów sie czy potrzebujesz sun blockera na cały przód. Ja kupiłem specjalnie o metr krótszy, żeby dalo sie wejść, zwlaszcza jesli rozkladasz i bok i przód. Osobiscie nie często rozkładam sunblockera z przodu. Raczej tylko z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, w79 napisał(a):

Osobiscie kupiłbym komplet rainblockerów. Nie tylko chronią przed deszczem, ale również przed wiatrem.Jesli są w komplecie, nawet najwiekszy wiatr nie targa markizą. Zastanów sie czy potrzebujesz sun blockera na cały przód. Ja kupiłem specjalnie o metr krótszy, żeby dalo sie wejść, zwlaszcza jesli rozkladasz i bok i przód. Osobiscie nie często rozkładam sunblockera z przodu. Raczej tylko z boku.

Montując bok sun lub rain wkłada się je w takie samo wzmocnienie czy mają inne? Jeśli to samo to może da się kupić komplet sun+rain i tylko jedno mocowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gajny napisał(a):

Montując bok sun lub rain wkłada się je w takie samo wzmocnienie czy mają inne? Jeśli to samo to może da się kupić komplet sun+rain i tylko jedno mocowanie?

Jeśli chodzi o górna rurkę, to jestvto to samo. Ale jest w komplecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, w79 napisał(a):

Jeśli chodzi o górna rurkę, to jestvto to samo. Ale jest w komplecie

Dzięki, tak myślałem że jest to samo. Widziałem jakiś czas temu na olx ścianki boczne rain ale bez mocowań dlatego pytam. Minusem są tylko rozmiary bo jest ich mnóstwo, boczne łatwa sprawa bo potrzebuje 300 głęboko i "m" na wysokość, dylematy mam na przód. Przy 4.5m szerokość bez problemu dobiera się panele tak żeby była całość, nie bardzo tylko rozumiem wysokość ( jest uniwersalny dla m,l,xl ? ) i ewentualnie jak to będzie wyglądało jeśli uniwersalny, nie koniecznie chciałbym mieć dywan z ceraty przed ścianą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gajny napisał(a):

Dzięki, tak myślałem że jest to samo. Widziałem jakiś czas temu na olx ścianki boczne rain ale bez mocowań dlatego pytam. Minusem są tylko rozmiary bo jest ich mnóstwo, boczne łatwa sprawa bo potrzebuje 300 głęboko i "m" na wysokość, dylematy mam na przód. Przy 4.5m szerokość bez problemu dobiera się panele tak żeby była całość, nie bardzo tylko rozumiem wysokość ( jest uniwersalny dla m,l,xl ? ) i ewentualnie jak to będzie wyglądało jeśli uniwersalny, nie koniecznie chciałbym mieć dywan z ceraty przed ścianą :P

Wszystko zalezy od tego jaka masz rolete i wysokość przyczepy. Rodzaj rolety jest najistotniejszy przy bokach (rainblockery i sunblockery) ponieważ materiał jest inaczej cięty i są inne zakonczenia rurek mocujących np. Omnistor 1200 nie pasuje do innych. Kup taka samą dlugość boków i przodu

 

Edytowane przez w79 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, w79 napisał(a):

Wszystko zalezy od tego jaka masz rolete i wysokość przyczepy

To wiem, mam omnistora 9200 zamontowana na wysokości 240cm więc wchodzi bok o głębokości 300cm i wysokość panela "m" . Chodzi mi tylko o wybór przodu, ale jeśli dobrze rozumuję to dla wysokości M/L/XL/XXL/VAN jest przód o jednakowej wysokości - uniwersalny, co najwyżej więcej go leży na ziemi. 

Screenshot_20230507-180115.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gajny napisał(a):

co najwyżej więcej go leży na ziemi. 

Zależy jak wysoko  ustawisz przód rolety:). Komplet rainblockerów ma jednak jedną słabość... wchodzenie do środka, kiedy cały "domek" jest rozstawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.