Skocz do zawartości
trade

wybór ścianek do markizy

Rekomendowane odpowiedzi

trade

Witam,

Po przeczytaniu całego wątku odnośnie markiz (408 odpowiedzi) nie znalazłem odpowiedzi na pytanie co lepsze??

Do markizy Thule 450 cm potrzebuje ściany do zabudowy. Czy ktoś użytkuje bądź ma doświadczenie. 

Ściany boczne, przednia Thule rain blocker G2 https://www.obelink.pl/rain-blocker-front.html?sqr=ściana g2&

czy Obelink Queen ściana przednia, boczne https://www.obelink.pl/obelink-queen-voorwand.html?sqr=queen&

czy może ktoś poleci coś lepszego ??

z góry dzięki za odpowiedzi ponieważ zależy mi na czasie, żebym zdążył kupić przed wyjazdem wakacyjnym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer
Napisano (edytowane)

Witam!
Moim zdaniem, najlepszym i najbardziej optymalnym rozwiązaniem, zawsze będzie to, które jest dedykowane przez producenta danej markizy.
Każde inne rozwiązanie niekoniecznie musi być dobrze dopasowane, chyba, że nie jest  jednak czymś uniwersalnym, dopasowywanym jedynie pod wymiar, ale również, jak fabryczne, przeznaczone jest dla konkretnego typu markizy. W takim przypadku faktycznie można porównywać i się zastanawiać.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AdamH

Użytkuję THULE EasyLink 360. Uważam to za lepsze rozwiązanie niż dokładane ścianki do markizy które przerabiałem w poprzedniej przyczepie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trade
35 minut temu, AdamH napisał:

Użytkuję THULE EasyLink 360. Uważam to za lepsze rozwiązanie niż dokładane ścianki do markizy które przerabiałem w poprzedniej przyczepie.

Szukałem, ale nigdzie nie znalazłem tego rozwiązania dla 450 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku
Napisano (edytowane)

Z drugiej strony wydać ponad 2,5tyś na scianki to chyba lepiej kopić używany przedsionek.

Ja mam ściankę boczną z Obelinka kupiłem na spróbowanie, materiał ok nie jest to jakaś tam szmatka, ale nie miałem jeszcze okazji tego rozkładać (jakoś nie miałem potrzeby)

Trzeba uwzględnić okna w przyczepie bo mocowanie może wyjść na oknie i wtedy tak czy siak będzie szczelina między przyczepą a ścianka, wszytko zleży co chcemy uzyskać dzięki tym ścianą.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AdamH
Godzinę temu, trade napisał:

Szukałem, ale nigdzie nie znalazłem tego rozwiązania dla 450 

Bo max wielkość to 360. Pasuje do markiz 400 lub większych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Ja uzytkuje coś takiego

https://www.allcamp.pl/przedsionek-villahome-450-do-markizy-fiamma-i-omnistor-p-1773.html

Jest to na bazie mocowań fiamma. Nie jestem fanem, rozkłada się połowę szybciej niż przedsionek, ale jest to połowę słabsze od dobrego przedsionka.

Porządna burza i koszty będą. Dodatkowo tracę metr powierzchni w stosunku do przedsionka. Da się to gazem  ogrzać nawet przy temp 2-3C na dworze i pewnie mniej. Rozmiar 450Cm. 

Kupiłeś już markizę? Jeżeli nie to przemyśl dwa razy.

Podstawowa zaleta to rozkladanie na spokojnie w 1 osobę i bez ciężarów. Całość z  aluminium. Ogólem to ściany na sezon   wiosna i jesień, ten od Adama jest bardziej na lato, widziałem taki w użyciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
trade

Markize właśnie założyłem nowa, miałem przedsionek, ale jego rozkładanie i składanie (zrobiłem to na dwóch wyjazdach) kompletnie mi nie pasuje. Przedsionek sprzedany, więc poszukuje ścianek które będę zakładane na dłuższe wyjazdy i to raczej na południu Europy. Dlaczego  potrzebuje ścianki? Tak żeby mieć, że jak trzeba (na majówce nad Balaton było mnóstwo komarów) to zakładam ścianki i już mam prawie przedsionek. 

Dlatego pytam o te ścianki z obelinka ponieważ na użycie ich raz, dwa razy w roku cena wydaje się atrakcyjna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku

No ja własnie mam jeden bok z tych ścianek Obelnikowych Queen, materiał jak pisałem całkiem spoko, ale jeszcze nie rozkładałem.

Plan był taki kupić jedną sprawdzić i dokupić komplet, ale na razie wystarcza mi sama markiza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi