Skocz do zawartości

wybór ścianek do markizy


trade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po przeczytaniu całego wątku odnośnie markiz (408 odpowiedzi) nie znalazłem odpowiedzi na pytanie co lepsze??

Do markizy Thule 450 cm potrzebuje ściany do zabudowy. Czy ktoś użytkuje bądź ma doświadczenie. 

Ściany boczne, przednia Thule rain blocker G2 https://www.obelink.pl/rain-blocker-front.html?sqr=ściana g2&

czy Obelink Queen ściana przednia, boczne https://www.obelink.pl/obelink-queen-voorwand.html?sqr=queen&

czy może ktoś poleci coś lepszego ??

z góry dzięki za odpowiedzi ponieważ zależy mi na czasie, żebym zdążył kupić przed wyjazdem wakacyjnym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!
Moim zdaniem, najlepszym i najbardziej optymalnym rozwiązaniem, zawsze będzie to, które jest dedykowane przez producenta danej markizy.
Każde inne rozwiązanie niekoniecznie musi być dobrze dopasowane, chyba, że nie jest  jednak czymś uniwersalnym, dopasowywanym jedynie pod wymiar, ale również, jak fabryczne, przeznaczone jest dla konkretnego typu markizy. W takim przypadku faktycznie można porównywać i się zastanawiać.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, AdamH napisał:

Użytkuję THULE EasyLink 360. Uważam to za lepsze rozwiązanie niż dokładane ścianki do markizy które przerabiałem w poprzedniej przyczepie.

Szukałem, ale nigdzie nie znalazłem tego rozwiązania dla 450 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony wydać ponad 2,5tyś na scianki to chyba lepiej kopić używany przedsionek.

Ja mam ściankę boczną z Obelinka kupiłem na spróbowanie, materiał ok nie jest to jakaś tam szmatka, ale nie miałem jeszcze okazji tego rozkładać (jakoś nie miałem potrzeby)

Trzeba uwzględnić okna w przyczepie bo mocowanie może wyjść na oknie i wtedy tak czy siak będzie szczelina między przyczepą a ścianka, wszytko zleży co chcemy uzyskać dzięki tym ścianą.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, trade napisał:

Szukałem, ale nigdzie nie znalazłem tego rozwiązania dla 450 

Bo max wielkość to 360. Pasuje do markiz 400 lub większych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzytkuje coś takiego

https://www.allcamp.pl/przedsionek-villahome-450-do-markizy-fiamma-i-omnistor-p-1773.html

Jest to na bazie mocowań fiamma. Nie jestem fanem, rozkłada się połowę szybciej niż przedsionek, ale jest to połowę słabsze od dobrego przedsionka.

Porządna burza i koszty będą. Dodatkowo tracę metr powierzchni w stosunku do przedsionka. Da się to gazem  ogrzać nawet przy temp 2-3C na dworze i pewnie mniej. Rozmiar 450Cm. 

Kupiłeś już markizę? Jeżeli nie to przemyśl dwa razy.

Podstawowa zaleta to rozkladanie na spokojnie w 1 osobę i bez ciężarów. Całość z  aluminium. Ogólem to ściany na sezon   wiosna i jesień, ten od Adama jest bardziej na lato, widziałem taki w użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markize właśnie założyłem nowa, miałem przedsionek, ale jego rozkładanie i składanie (zrobiłem to na dwóch wyjazdach) kompletnie mi nie pasuje. Przedsionek sprzedany, więc poszukuje ścianek które będę zakładane na dłuższe wyjazdy i to raczej na południu Europy. Dlaczego  potrzebuje ścianki? Tak żeby mieć, że jak trzeba (na majówce nad Balaton było mnóstwo komarów) to zakładam ścianki i już mam prawie przedsionek. 

Dlatego pytam o te ścianki z obelinka ponieważ na użycie ich raz, dwa razy w roku cena wydaje się atrakcyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja własnie mam jeden bok z tych ścianek Obelnikowych Queen, materiał jak pisałem całkiem spoko, ale jeszcze nie rozkładałem.

Plan był taki kupić jedną sprawdzić i dokupić komplet, ale na razie wystarcza mi sama markiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Bo camp to dość znana firma. Ale  - trzy lata temu kupiliśmy poprzez internet dwa krzesełka tej firmy, sprawdziły się bardzo dobrze i wciąż są w bardzo dobrym stanie. Więc przed tegorocznym wyjazdem do Grecji kupiliśmy takie same...bo są leciutkie i wygodne. No i niestety...coś się stało z jakością, może zmienili producenta lub dostawcę materiału - ale te nowe nie przetrwały nawet miesiąca w Grecji. Szwy puściły a materiał się cały rozłazi - na szczęście już załatwiłem reklamację i bez dyskusji zwrócili mi pieniądze..

BTW. Teraz skojarzylem, że ten sprzedawca to jakaś firemka wynajmująca kontener na terenie jednej z baz na ul. Rozrywki w Krakowie. Sprowadzają to wszystko z Holandii. Nie wiem jakie źródło pochodzenia, ale mają tam różne różności niby nowe, ale to wszystko jakoś tak dziwnie wygląda. Może z jakichś wyprzedaży lub likwidacji sklepu w Holandii  Kiedyś przypadkiem na nich trafiłem, chyba na pejsbooku Byliśmy zobaczyć ale nic tam nie kupiliśmy.

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawel1966 napisał:

Bo camp to dość znana firma. Ale  - trzy lata temu kupiliśmy poprzez internet dwa krzesełka tej firmy, sprawdziły się bardzo dobrze i wciąż są w bardzo dobrym stanie. Więc przed tegorocznym wyjazdem do Grecji kupiliśmy takie same...bo są leciutkie i wygodne. No i niestety...coś się stało z jakością, może zmienili producenta lub dostawcę materiału - ale te nowe nie przetrwały nawet miesiąca w Grecji. Szwy puściły a materiał się cały rozłazi - na szczęście już załatwiłem reklamację i bez dyskusji zwrócili mi pieniądze..

BTW. Teraz skojarzylem, że ten sprzedawca to jakaś firemka wynajmująca kontener na terenie jednej z baz na ul. Rozrywki w Krakowie. Sprowadzają to wszystko z Holandii. Nie wiem jakie źródło pochodzenia, ale mają tam różne różności niby nowe, ale to wszystko jakoś tak dziwnie wygląda. Może z jakichś wyprzedaży lub likwidacji sklepu w Holandii  Kiedyś przypadkiem na nich trafiłem, chyba na pejsbooku Byliśmy zobaczyć ale nic tam nie kupiliśmy.

Wiem,że to nie ma związku z ściankami do przedsionków ale, skoro pytacie o jakość, no to krzesełka sprzedawane obecnie są fatalnej jakości. Tak wyglądały po miesiącu:( użytkowania), nigdy nie widziały deszczu, ja ważę jakieś 82 kg a są podobno przystosowane do wagi 100 kg ( albo więcej). jeszcze jedno. przy składaniu tylne nogi zahaczały o przednie...:) Ale sprzedawca zachował się OK. to firma kamai handlująca na allegro. znalazłem fotki, które wysłałem im do reklamacji. Generalnie jakość "caravaningowego" sprzętu dostępnego w sprzedaży jest wg mnie coraz niższa. Wiem, że to nie jest wysoka półka ale cena 160 za sztukę chyba powinna gwarantować trwałość przynajmniej na dwa-trzy lata.

20210821_143315.jpg

20210821_143318.jpg

20210821_143321.jpg

20210821_143324.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.09.2021 o 18:29, filipert napisał:

Tutaj chyba pasuje ten link.

Ściany Boczne do markiz Bo-Camp, nowe, Uniwersalne Kraków Prądnik Czerwony • OLX.pl

Nie znam produktu. Cena wydaje się atrakcyjna.

Kupiłem, przymierzyłem i... mam mieszane wrażenia. Obawiam się nieco o trwałość. Materiał może nie wydaje się słaby ale na zgięciach szybko pojawiają się jaśniejsze przebarwienia, odciski. Na użytkowanie to nie wpłynie, ale wizualnie może szpecić. Na weekend, jak nic nie pokrzyżuje planów, praktyczny test zrobię, tu na zdjęciach przy niepoziomowanej przyczepie ładnie się nie układał, a raczej powinien. 

 

IMG20211004162228.jpg

IMG20211004162436.jpg

IMG20211004162447.jpg

IMG20211004162602.jpg

IMG20211004162612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ewidentnie do wyższej/ wyżej zamontowanej markizy markizy bo u Ciebie nawet gdyby opuścić nogi do odpowiedniego kąta, to oczka naciągu są już na ziemi.

Piszą, że do markizy 250 a u Ciebie ile ma? Widać, że za długa ta ścianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, filipert napisał:

Czyli ewidentnie do wyższej/ wyżej zamontowanej markizy markizy bo u Ciebie nawet gdyby opuścić nogi do odpowiedniego kąta, to oczka naciągu są już na ziemi.

Piszą, że do markizy 250 a u Ciebie ile ma? Widać, że za długa ta ścianka.

U mnie 240 jakby?

Wysokość akurat jest ok, można podciąć nadmiar jeśli trzeba. Nie widać na foto ale markiza miała pod górkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.