Skocz do zawartości

Poszukiwanie pomysłu!


Krzyshake

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pomijam fakt, że wyciąganie tutaj wieku jako argumentu jest co najmniej nie na miejscu. Zapewniam, że na tym forum są również osoby starsze, które swojego wieku nie wytaczają jako argumentu w dyskusjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Larysa napisał:

Po pierwsze: "WAM" piszemy z dużej litery pisząc bezpośrednio do osoby/osób. Drogi Synku! w tamtych latach kiedy my jeżdziliśmy z przyczepami to o takich możliwościach nie było mowy

W jakich tamtych czasach? Tutaj fotka z końca lat 80. Przyczepa typu SAM, zbudowana całkowicie od podstaw:

27629348_966538533505067_5580679074901657321_o.thumb.jpg.17c44f5e657cca791dee30241a57a455.jpg

 

Wydaje mi się, że to właśnie w tamtych czasach było łatwiej. Każdy kombinował jak mógł, każdy w domu miał jakieś meble robione samodzielnie itp itd. Bo innych możliwości po prostu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chris_66 napisał:

To nie jest problem.

Problem jest, bo załozyciel wątku kładł nacisk na cenę. Przy odpowiednio dużym budżecie każdy pomysł da się zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Larysa napisał:

Po pierwsze: "WAM" piszemy z dużej litery pisząc bezpośrednio do osoby/osób. Drogi Synku! w tamtych latach kiedy my jeżdziliśmy z przyczepami to o takich możliwościach nie było mowy. A tak konkretnie: to jak Pan myśli, kiedy w Polsce zaczął się  bum kamperowy?

Droga Babciu, Wam czy Nam czy też Pani i Pan to formy niestosowane w internecie od jego początku

a tak do rzeczy to 30 lat temu można było sobie zbudować cokolwiek, zarejestrować to za flaszkę jako pojazd SAM i w drogę, spróbuj teraz to zrobić, nie da się bez rocznej drogi przez mękę i worka dutków 

31 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Problem jest, bo załozyciel wątku kładł nacisk na cenę. Przy odpowiednio dużym budżecie każdy pomysł da się zrealizować.

specjalnie jeszcze raz przeczytałem początek i o cenie nic nie znalazłem 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chris_66 napisał:

Droga Babciu,

No wiesz co? Powinieneś napisać "Proszę pani"! ;)

 

7 minut temu, chris_66 napisał:

Wam czy Nam czy też Pani i Pan to formy niestosowane w internecie od jego początku

Mnie dziwi jak ktoś z jednej strony podkreśla swój wiek i wymaga Bóg wie jakiego traktowania w internecie, a mimo tego wieku nie wie czy nie pamięta czym jest coś takiego jak "Netykieta".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, chris_66 napisał:

specjalnie jeszcze raz przeczytałem początek i o cenie nic nie znalazłem 

A to?

18 godzin temu, Krzyshake napisał:

 

kosztuje kilkanaście tys co jest zdecydowanie za dużym kosztem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

A to?

12 tysięcy za ładną przyczepę ze skrętną przednią osią ???? najlepiej żeby nówki było w cenie złomu to pewnie też było by źle  :lol:

pomijam DMC tego czegoś - 1200 MW, 2300 kg Ladowność - da się fajną zabudowę na tym zrobić , ale czym to holować - 4700 DMC czyli do 8 T zestawu dobijamy 

mają ludzie pomysły :D , i jeszcze tanio ma być :rolleyes:

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że niektórzy ciągle myślą, że jak coś zrobią samemu to będzie dużo tańsze niż to samo z seryjnej produkcji. Tymczasem zazwyczaj jest odwrotnie, takie customowe rzeczy są kilkukrotnie droższe niż seryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak netykiety...to siemka gamonie...hehe

Do autora wątku... Problem techniczny z jakąkolwiek przyczepą będzie taki, że im będzie większa tym większy musi być koń. I tak w  koło Macieju. Dlatego sprzedam Ci i fajny patent. Wieżniarka Autosan w miarę młoda i prawdziwy przerobiony pod siebie kamper bez sr...nia w gacie o przekroczenie DMC.

Moim zdaniem to jest to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Larysa napisał:

 Chyba wszyscy już wiedzą że na międzynarodowych targach kempingowych to właśnie polski kamper zajął 2 razy I-msce. 

Został nagrodzony ! :D ale co do I-go miejsca nie będę polemizował bo  nic takiego nie zauważyłem. Wiem, wiem czepiam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kokos1987 napisał:

A możesz zaspokoić moją ciekawość?

Dlaczego w czasach w których masz tak wielki wybór, możliwości zamówienia wszystkiego, i ilość rodzajów przyczep idący w tysiące sztuk, chcesz budować? Dość nie aerodynamiczną i generująca problemy z poruszaniem się konstrukcje ?

To juz zależy od podejscia. Moje jest takie ze chciałbym cos zbudować. Jak chłopy czesto chcą zbudować dom to ja bym chciał zbudować dom na kółkach. Wlasnie to ze to iles trwa, ze moge zastosowac moje pomysły i bede wiedzial gdzie jest wbity kazdy gwóźdź czy nit mnie nakręca, mam inżyniera i umiem cadowskie programy to to ograne tylko potrzebuje kolka rad zeby wystartować, kasa sie bedzie powoli odkladac wiec kiedyś się uda. Jeżeli to nie Twoja bajka to po prostu zrozum ze to moja :)

Serdecznie pozdrawiam milego wieczoru!

22 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

ta na zdjęciu to parę ton pewnie waży, wygląda na przerobiony kontener morski.

Jest drewniana, ja bym robil z profili alu bo lżejsze, ale to pieszy pomysł który na pewno ulegnie zmianie, pozdrawiam! 

22 godziny temu, leszek napisał:

Mimo iż wydaje się iż wykonanie takiego domku jest skomplikowane to nie jest tak do końca .
Większą część problemu stanowi podwozie , dokumenty , aby wszystko grało w przepisach . 
Kolo mnie jest fabryka przyczep i tam by raczej nie było problemu z tym wszystkim . 
Można zakupić samo podwozie ( lawetę ) , wykonane na wymiar o odpowiedniej nośności  i co ważne legalnie z dokumentami .
Mnie robili przyczepkę towarową na zamówienie pod konkretne DMC takie jakie chciałem . Dopasowali do tego parametry wszystkiego ( chodziło o wytrzymałość) . Dostałem dokumenty ,homologację , fakturę i wydziale komunikacji nie było żadnego problemu . Myślę że z podwoziem do takiej przyczepy też by mogli doradzić .
http://www.stim.pl/pl/2,27/27/   

Lechu kurcze aleś mi zaimponowal w tym momencie, wielkie dzięki za konkrety linka i pozdrawiam serdecznie! 

8 godzin temu, KlAn napisał:

Po co kombinować, kupić gotowy Tiny house i po sprawie.

http://tinyhousecompany.pl/

Ciekawa propozycja aczkolwiek cena zaporowa no i sam proces tworzenia to to co mnie nakręca wiec nie bede dawal komuś tej przyjemności i jeszcze za nią płacił! Dzieki i pozdrawiam

 

8 godzin temu, chris_66 napisał:
8 godzin temu, Larysa napisał:

 

 

Proszę mi sie tutaj nie przekomarzac, życie jest za krótkie na internetowe napinane, niemniejednak serdeczne dzięki za wasze uwagi! Milego wieczoru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Krzyshake napisał:

Jest drewniana, ja bym robil z profili alu bo lżejsze,

bez przekomarzania się - alu nie jest izolatorem termicznym ani nie jest lżejsze od drewna , na początek poczytaj sobie o mostkach cieplnych , w budownictwie a potem w kamperach szczególnie w blaszakach 

następnie pomyśl dlaczego domy buduje się z drewna a nie z metalu 

potem - dlaczego kampery i przyczepy są sandwiczem metalówo drewniano styropianowym(piankowym)

potem możemy zacząć dyskusje, a w zasadzie nie ma o czym dyskutować :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.