Skocz do zawartości

Ograniczenia prądu na kempingach


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi



Wozić ze sobą takie siki w puszkach nie rozumiem takiego zachowania.


Wysłane z Tapatalk


W cenie mineralnej było ... czego nie rozumiesz :) ?! Przecież sam tego nie wypiję, a nikt nie odmawia.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ach jacy Ci wszyscy w internatach są mądrzy :) 

Witus, ja zabrałem 3 razy tyle puszek :) 

Dlaczego ? Bo mogę hehe 

Jak mam latać po kempingowych sklepikach i szukać Karlowacko ( bo przecież nic lepszego tu nieznajdę ) to wolę obrucić się do lodówki po mojego zimnego Żywca. 

W dodatku tańszego od Karlowacko o wiele razy. 

Czego tu się wstydzić ? 

Dzięki mądrym decyzjom zakupowym jestem na wakacjach dwa miesięce, nie dwa tygodnie. 

P. S Pozdrawiam z Lanterny, w środę przeprowadzka na Union Lido. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ilustrują jak wygląda pobór o niskim natężeniu z podręcznych baterii :) Niestety te ogniwa mają wyraźny efekt pamięci. Następnego dnia wiesz, jak długo byłeś "podłączony", ale przy okazji, wiesz, ile wyniósł rachunek za pobór. Byle tylko nie rozlać, bo wyjdzie na pobór poza układem pomiarowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w ramach Oftopika (w końcu mój wątek więc mi wolno;-) - ja tam Karlovacko czy Ozujsko też czasem lubię wypić w jakiejś konobie, ale ze sobą zapas trza mieć - pierwsza rzecz po trasie, jeszcze zanim się majdan rozstawi to pssst... - i już całe napięcie z trasy schodzi i aż się chce rozkładać;-) A gdzie tam chodzić i szukać zimnego tubylczego piwka nie wiadomo gdzie...

To samo srana - otwieram drzwi przyczepy i pssst... w pięknych okolicznościach przyrody i niepowtarzalnej... Owszem - do sklepiku i tak się można przejść, ale najsamprzód pssst...;-)

Choć przyznam się, że na co dzień piwa za bardzo nie piję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal jeszcze coś więcej to pogadamy;)

A ciekawy jestem przy okazji - jaki pobór mocy ma "średnia" klima?

Powiedzmy, że dla przyczepy przeciętnej wielkości - zużycie maksymalne i średnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uda się tak podejść do zagadnienia, ponieważ nawet wśród tych tzw. "średnich" też jest spory rozrzut parametrów, zwłaszcza dla najnowszych konstrukcji.
Zużycia energii nie wyliczysz. Trzeba by było sprawdzić na liczniku np. po 24 godzinach dla temperatur, jakie były w tym czasie (wewn./zewn.). Jakoś nigdy mi się nie chciało tych wskazań sprawdzać, no i musiałaby pracować tylko klima, a używam różnych urządzeń.
Dla celów porównawczych, mogę jedynie podać parametry dla klimy, którą mam we własnej przyczepie - przyczepa ok. 230 x 560 cm.
Klima działa bardzo sprawnie, więc myślę, że dobrana jest sensownie, a była zamontowana fabrycznie (nie przeze mnie, czy przez dealera).
Pobiera max 1,6 kW, ale to w funkcji ogrzewania, natomiast podczas chłodzenia ok. 860 W plus wentylator nadmuchu ok. 80 W, co daje razem ok. 940 W (maksymalnie podczas pracy kompresora). Jak wiadomo, włącza się i pracuje zależnie od ustawionej temperatury i panującej temp. zewnętrznej, czyli non stop nie "chodzi". Z pewnością impuls prądowy podczas rozruchu jest większy, ale trwa zaledwie kilkadziesiąt mikrosekund i jest chyba w jakiś sposób ograniczany, ponieważ nigdy nie miałem z tym problemów. Ma w skrzynce własne zabezpieczenie 6 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.