Skocz do zawartości

Ograniczenia prądu na kempingach


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się odezwiesz po Angielsku to dostaniesz 6A :D

Cytat

The standard bays measure approx. 89 sq.m., and are equipped with electricity connection (CEE 220 V, 6 Amp) and water connection. 
 

Coś tłumaczenie nie poszło albo dla Polaków mają inne skrzynki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Na tym campingu nie byłem, ale na dwóch innych  włoskich campingach wywalało bezpieczniki czajnikiem 2100W i nie było możliwości przepięcia się na wyższą moc - wszystkie hebelki były takie same i na wszystkich wywalało. Na jednym więc musieliśmy chodzić gotować wodę do kibla, na drugim podłączyliśmy się zamiast do przyłącza koło parceli do gniazdka w kiblu i tak przekoczowaliśmy dwie noce.

Jak zwykle - Polak potrafi obejść wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ed napisał:

Jak zwykle - Polak potrafi obejść wszystko

Ja system ograłem inaczej, natychmiast po powrocie z objazdówki Niemcy, Francja wywaliłem wszelkie czajniki, opiekacze elektryczne .. wszystko na gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem dziwi mnie ta ilość sprzętu, i moce. Są np. czajniki 1000W, o mniejszej i o prawie standardowej pojemności, trudno, będzie dłużej, ale za to wszyscy maja szansę skorzystać ze swojego przyłącza, bez obaw, że kiedyś media będą donosić że oto karawaningowcy z Polski pobili się o dostęp do gniazdka w kiblu, bo każdy chciał podłączyć czajnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, takie były opisy, nic nie poradzę. Ale z tą siłą też dobre, jak już skumałem "nierządzenia na siłę", to nie powiem, humor mi poprawiłeś.

Dopiero potem przyszło olśnienie - skromne 5A na fazie, przy 400V i 3 fazach, co w przybliżeniu [bez "cosinusa" dla prądu przemiennego] dawałoby pod 2 kW na fazę, wszystkie odbiorniki hulają aż miło :) Ty tu niby żarcik, a rozwiązałeś po części problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o ilość i moce - nie mówię: "płacę i wymagam" i podłączam wszystko na raz jak leci (choć to takie Polskie - jak "ol inkluzif", czyli "piję i wpierdzielam ile wlezie").

Chodzi o to, że skoro płacę extra za prąd (albo jest on wliczony w cenę czyli też płacę choć może już nie extra), to powinienem mieć możliwość skorzystać z podstawowych urządzeń. Skoro nie można stosować otwartego ognia (co oczywiste) to dlaczego mam nie grillować elektrycznie. Czajnik mam na gaz - nie elektryczny. Mam też mały na 2 herbaty - 600W. Płytę z regulacją - mogę dostosować moc do warunków przyłącza i po prostu gotować dłużej. Do tej pory nie miałem nigdzie - także we Włoszech problemu, choć słyszałem o takowych - stąd wątek.

Po prostu uważam, że skoro oferują prąd to te 2000W powinno należeć się jak psu buda (i w większości przypadków tak jest), a jak nie to niech nie ściemniają i dają 12V. Zwłaszcza jeśli się chełpią, że kemping ma 4 albo 5 gwiazdek - to do czegoś zobowiązuje...

A jakoś nie wpadłem nigdy wcześniej na gotowanie w kiblu;-)

4 godziny temu, Voku napisał:

Jak się odezwiesz po Angielsku to dostaniesz 6A :D

Coś tłumaczenie nie poszło albo dla Polaków mają inne skrzynki :D

Hehe - sprawdziłem, dobre;-)

To dlatego skurkowańcy przydzielili mi już dawno konkretną piczkę, żeby wysłać tam tuż przed moim przyjazdem chłopa co podmieni bezpieczniki;-)

Nie no - oni po prostu wiedzą, że Polak to musi sobie - tak jak do prędkości na drodze - dodać ze 20%, więc na wszelki wypadek zmniejszają, żeby Polak był zadowolony, że oszukał durnego Włocha...;-)

Ale gwoli ścisłości - sprawdziłem, nie tylko nas tak traktują. Podobna informacja jest w języku rosyjskim, czeskim i słoweńskim, czyli z 10 nacji 6 ma 6A, a 4 5A - znaczy się ruskie, czeskie i słoweńskie kombinują jak my;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z tego co widziałem na stronach kempingów włoskich to był prąd już od 4A, te które ja odwiedzam mają 6A i nie ma problemu z ekspresem na kawę o mocy ok. 1300 W. Dopiero jak była włączona raz jedyny w przyczepie suszarka to wywaliło bezpiecznik ale ona ma 2200 W. Ja mam czajnik 0,6 l 600 W, mikrofala max 600 W, oraz terma 5l Trumy. Generalnie nie widzę problemu w "ilości" prądu, trzeba tylko być przygotowanym odpowiednio. Ilość osób mam 6, w tym małą wnusie, więc nie mało. Jeszcze jedno, nie czułem się w jakikolwiek sposób dyskryminowany ze względu na narodowość, tym bardziej jeśli chodzi o bezpieczniki do prądu.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2018 o 20:54, Zulos napisał:

Pytanie wprawdzie dotyczy konkretnie kempingu PraDelleTorri we Włoszech, ale dotyczy także i innych zwłaszcza włoskich

Czy spotkaliście się z tym, żeby używanie sprzętów elektrycznych wywalało bezpieczniki i żeby obsługa Was pouczała, że nie możecie używać takich sprzętów?

Konkretnie na stronie kempingu podane są takie parametry przyłącza: 220V, 5A, 1200W.

Ja mam większość sprzętów elektrycznych - ekspres do kawy, grill, płytę indukcyjną (choć mogę niby regulować moc), toster - i wszystkie przekraczają 1200W. Nawet głupia suszarka do włosów może mieć więcej.

Czy zdarzało się Wam może żeby takie albo podobne sprzęty wywalały bezpieczniki i był z tym problem - zwłaszcza na tym konkretnym kempingu?

 

Generalnie na kempingach gdzie jest dostęp do szafki z prądem na kilka przyczep to moc jest 6A. Jeżeli masz swój licznik i jesteś sam podłączony to płacisz  za kW i tu może być większy bezpiecznik. Starajcie się mieć ze sobą 10A. A najważniejsza sprawa, starajcie się podłączać urządzenia el. pojedyńczo, to zawsze jest bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc we Francji sporo lat temu, wysadziliśmy korki czajnikiem el. Nie mieliśmy pojęcia o wielkości zabezpieczeń. Ale sympatyczni  francuscy kamper. użyczyli nam bezpiecznika właśnie 10 A. Wtedy to było możliwe. Mąż twierdzi, że dzisiaj są już całe bloki i być może to by się nie dało zrobić. Nic Panu nie pozostaje jak tylko dostosować sprzęt el. do 6A, bo na ogół tej mocy są zabezpieczenia. Jeżeli wprowadziłam w błąd to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli konkluzja jest taka, że najlepiej założyć, że mamy max. 6A, co przy 230V daje 1380W - mam rację?

A zatem ekspres do kawy (co najważniejsze) - jest bezpieczny - 1260W.

Grill z 1500W też nie powinien robić problemu.

A płytę indukcyjną można ustawiać na max. 1500W i też powinien być luz.

Wątpię, żeby te 1500W robiło problem - z tego co słyszałem to co najwyżej właśnie czajniki z ponad 2000W wywalały korki, albo włączanie dwóch prądożernych sprzętów na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek zmienił(a) tytuł na Ograniczenia prądu na kempingach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.