Skocz do zawartości

Pierwsza Przyczepa


marciano

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, jacek00 napisał:

 

 

 

 

 

 

No ok. Chociaż nie chce mi się w to wierzyć, bo aby zamówić przyczepę bez kibla to trzeba za to dopłacić. Ale być może tak było.

 

Są też Angole, którzy nie są cyganami i kibelków nie mają. Owszem, zdarza się.

 

 

 

 

Owszem, ktoś tak pomyśli bo ZAZWYCZAJ takie są po cyganach. Tak samo jak w Polsce auta są ZAZWYCZAJ kręcone i mają ZAZWYCZAJ przebieg poniżej mitycznego 199 tyś km.

 

Ale na przyczepę po cyganach wskazuje jeszcze wiele innych rzeczy jak stan, zniszczeni, wielkie okna, klima, różne braki, niska cena itp. Są też po cyganach przyczepy małe - była ostatnio tutaj taka bez lodówki, bez kibla, bez ogrzewania i z firankami w foliach.

 

Nie ma się co oburzać. Na pewno żaden sprzedawca, który twierdzi, że jego przyczepa jest w idealnym stanie, czysta, sprawna itp. nie ma prawa się obrażać kiedy potencjalny kupujący zastanie inny stan faktyczny niż ten obiecany przez sprzedającego. To chyba logiczne.

 

My na szczęście dyskutowaliśmy czysto hipotetycznie.

 

 

 

Oburzam się ponieważ moją przyczepę forumowicze na podstawie zdjęć (zrobionych telefonem) ocenili że widzą po cieniach na suficie, że była po dachowaniu. 

Pozniej, że coś z nią nie tak bo za tanio ją sprzedaję. Ale jeszcze wtedy żaden jej nie widział.

chciałem pójść na układ, że jak znajdą dowody że była po dachowaniu oddaję ją za złotówkę  ale jak nie znajdą to dają 1000zł. Układ korzystny bo przyczepa warta około 39000zł  

mnie podjęli rękawicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

 

 

Oburzam się ponieważ moją przyczepę forumowicze na podstawie zdjęć (zrobionych telefonem) ocenili że widzą po cieniach na suficie, że była po dachowaniu. 

Pozniej, że coś z nią nie tak bo za tanio ją sprzedaję. Ale jeszcze wtedy żaden jej nie widział.

chciałem pójść na układ, że jak znajdą dowody że była po dachowaniu oddaję ją za złotówkę  ale jak nie znajdą to dają 1000zł. Układ korzystny bo przyczepa warta około 39000zł  

mnie podjęli rękawicy. 

 

Przyczepa po dachowaniu? To nic z niej by nie zostało.

 

Ale ogólnie to zdjęcia dużo mówią, oczywiście zdjęcia to tylko wstęp na podstawie, których już coś można powiedzieć. Zazwyczaj jak na zdjęciach coś widać to na żywo wychodzą jeszcze większe kwiatki.

 

Myślę, że tematu Twojej przyczepy nie ma sensu tutaj poruszać. Sam przecież najlepiej wiesz jaki jest jej stan i czy jest zgodny z tym co o niej pisałeś czy piszesz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:


 

 


Przyczepa po dachowaniu? To nic z niej by nie zostało. Ale zdjęcia dużo mówią, oczywiście zdjęcia to tylko wstęp i na podstawie zdjęć już coś można powiedzieć. Zazwyczaj jak na zdjęciach coś widać to na żywo wychodzą jeszcze większe kwiatki.

Myślę, że tematu Twojej przyczepy nie ma sensu tutaj poruszać. Sam najlepiej wiesz jaki jest jej stan i czy jest zgodny z tym co o niej pisałeś czy piszesz.

 

Zgadzam się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kurrarras napisał:

Zgadzam się. 

@kurrarras Rafał, sorki ale jak już ruszyłeś temat swojej budy.... ja ją widziałem na żywo. Przekonywałeś mnie prosto w oczy że jedt cud malina. Na żywo wyglądała o niebo... gorzej niż na zdjęciach. Nie wiem czy tego nie widzisz czy tak ściemniasz prosto w oczy, ale przyczepa jest naprawdę w opłakanym stanie. I tego nie zakłamiesz chociażbyś się zaklinał na wszystkie świętości...

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o Lubuskie to kojarzę dwa miejsca na granicy z Wielkopolską

Kamionna na trasie 24 na Poznań

I w miarę blisko tego miejsca miejscowosc Łowyń

Obaj handlarze ciągną budy ze Skandynawii z tym że ten pierwszy jest lepiej rozeznany i można u niego coś trafić, generalnie przyczepy u niego nie stoją a ceny nie są wcale okazyjne. Byłem u niego przejazdem i było na czym oko zawiesić, nie znam jednak nikogo kto kupił tam budę więc trzeba być ostrożnyjm 

Tego drugiego bym sobie podarował lub pojechał wyłącznie w celach "szkoleniowych"

Ale jak to z handlarzami czujność wymagana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marcell napisał:

Witam

Jeśli chodzi o Lubuskie to kojarzę dwa miejsca na granicy z Wielkopolską

Kamionna na trasie 24 na Poznań

I w miarę blisko tego miejsca miejscowosc Łowyń

Obaj handlarze ciągną budy ze Skandynawii z tym że ten pierwszy jest lepiej rozeznany i można u niego coś trafić, generalnie przyczepy u niego nie stoją a ceny nie są wcale okazyjne. Byłem u niego przejazdem i było na czym oko zawiesić, nie znam jednak nikogo kto kupił tam budę więc trzeba być ostrożnyjm 

Tego drugiego bym sobie podarował lub pojechał wyłącznie w celach "szkoleniowych"

Ale jak to z handlarzami czujność wymagana!u 

Witam o handlarzu z Łowynia nie słyszałem w ogóle nie widziałem ze są tam przyczepy dopiero od niedawna zacząłem poszukiwania 2 domu. Do Łowynia mam niecałe 30 km pojadę zobaczyć, a co jest nie tak z handlarzem z Łowynia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.06.2018 o 00:02, jacekzoo napisał:

@kurrarras Rafał, sorki ale jak już ruszyłeś temat swojej budy.... ja ją widziałem na żywo. Przekonywałeś mnie prosto w oczy że jedt cud malina. Na żywo wyglądała o niebo... gorzej niż na zdjęciach. Nie wiem czy tego nie widzisz czy tak ściemniasz prosto w oczy, ale przyczepa jest naprawdę w opłakanym stanie. I tego nie zakłamiesz chociażbyś się zaklinał na wszystkie świętości...

Tak jak Ci mówiłem będę ją sprzedawał po moich wakacjach w sierpniu. Z tego co pamiętam powiedziałeś, żeby ci dać znać. Czyli nie jesteś jednak zainteresowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja swoja kupilem 2 lata temu w Sulechow/Oblotnie - (zielonogorskie)z tego co widzialem w ofercie to raczej sprzedajacy ma wiekszosc do 5 m, czyli dla Ciebie troche male, ale jak niedaleko to mozna zawsze podjechac i pogadac. 

PS. Ja kupilem TEC Saphire 450 - i generalnie jestem zadowolony, choc miala byc full igla - wyszlo potem kilka rzeczy ale naprawde blahych , zwlaszcza ze w zasadzie kupilismy ja kompletnie w ciemno. Tzn jako kompletny laik, nawet przed zakupem nie trafilem na ''nasze'' forum, umowilem sie ze sprzedajacym na ogledziny i zakup podobnej przyczepy, ktora mial w ofercie. Niestety kiedy dojechalem na miejsce okazalo sie ze ja dwa dni wczesniej sprzedal ''na pniu'' i ze ma druga, ale 3 tys drozsza, myslalem ze mnie trafi na miejscu, bo umowa to umowa ,ale po obejzeniu tej drugiej tzn tej co mam teraz, doszlo do negocjacji. Ja troche dolozylem , sprzedajacy znacznie opuscil ze wzg na  jw.  sfinalizowalismy sprawe. Mimo ze poczatek troche nerwowy to w gruncie rzeczy mily i rzetelny sprzedajacy, takie odnioslem wrazenie, a co do mojego zakupu - to glupi zawsze ma szczescie - cos w tym musi byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacekzoo napisał:

Tylko nie zapomnij wspomnieć o pękniętej ścianie, wyrwanym kiblu, zamokniętym parapecie i wielu innych kwiatkach :ok:

Jeśli kibel jest wyrwany jak twierdzisz (czyli widziałeś gdzieś wyrwane śruby i dziury w miejscu wyrwania) to zaraz po tym jak mi to pokażesz wypłacę Ci 1000zł rekompensaty i w ramach przeprosin kupię butelkę whisky. Ale jeśli nie ma wyrwanych śrub i dziur po wyrwaniu to Ty wpłacisz 1000 zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Możemy zaprosić na to spotkanie rzeczoznawcę. Za niego płaci ten który nie ma racji. Wchodzisz w to?

A jeśli udowodnisz swoje twierdzenie, że przyczepa brała udział w wypadku i była wymieniana ściana. To oddam ją za 1 zł. Ale jeśli Twoje słowa to wymysł to dajesz mi swoją za 1 zł.

Wchodzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.