Skocz do zawartości

gazowy podgrzewacz wody


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.
Kilka dni temu odebrałem taki ogrzewacz przepływowy od kuriera. Dziś próbowałem zrobić pierwsze uruchomienie. No i pojawił się problem. Otóż ogrzewacz odpala prawidłowo, tak samo grzeje wodę, przy działających wszystkich regulacjach. I byłby pełny sukces, gdyby nie podgrzewał wodę jedynie przez ok. 8 sekund, czyli tyle ile piazzoelektryczna zapalarka. Po ok. 8 sek. zapalarka gaśnie i równocześnie odcinany jest gaz. Od razu wyjaśnię, że reduktor właściwy, wodę podłączałem z pompki/zbiornika, a następnie z wodociągu. Tak samo pierwsze uruchomienie na akumulatorach, a później wymiana na nówki baterie. Czy może ktoś z forumowiczów spotkał się z taką przypadłością Będę wdzięczny, za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 22:06, Grunthor napisał:

Witam.
Kilka dni temu odebrałem taki ogrzewacz przepływowy od kuriera. Dziś próbowałem zrobić pierwsze uruchomienie. No i pojawił się problem. Otóż ogrzewacz odpala prawidłowo, tak samo grzeje wodę, przy działających wszystkich regulacjach. I byłby pełny sukces, gdyby nie podgrzewał wodę jedynie przez ok. 8 sekund, czyli tyle ile piazzoelektryczna zapalarka. Po ok. 8 sek. zapalarka gaśnie i równocześnie odcinany jest gaz. Od razu wyjaśnię, że reduktor właściwy, wodę podłączałem z pompki/zbiornika, a następnie z wodociągu. Tak samo pierwsze uruchomienie na akumulatorach, a później wymiana na nówki baterie. Czy może ktoś z forumowiczów spotkał się z taką przypadłością Będę wdzięczny, za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Czy jak podłączyłeś wodę z sieci wodociągowej, objawy były jak opisałeś ? Jakie masz ciśnienie w sieci ? Ja długo się męczyłem z doborem pompki. Ale zanim znalazłem pompkę, podłączyłem do sieci i wszystko działało poprawnie.  Jak kupiłem pompkę jak pod linkiem wszystko działa super. https://allegro.pl/oferta/pompka-geo-duplo-plus-comet-12v-19l-min-1-5-bar-7783812429  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2021 o 16:52, mb_100 napisał:

Czy jak podłączyłeś wodę z sieci wodociągowej, objawy były jak opisałeś ? Jakie masz ciśnienie w sieci ? Ja długo się męczyłem z doborem pompki. Ale zanim znalazłem pompkę, podłączyłem do sieci i wszystko działało poprawnie.  Jak kupiłem pompkę jak pod linkiem wszystko działa super. https://allegro.pl/oferta/pompka-geo-duplo-plus-comet-12v-19l-min-1-5-bar-7783812429  

Tak jak pisałem powyżej, wodę podłączałem pompką dającą ciśnienie 1bar/20l na min. i z sieci wodociągowej (myślę, że powyżej 4 bar). Zawsze jednak po tych 8 sek. palnik gasł. Próbowałem jeszcze reduktor 37 mbar, dawał więcej ognia (szybciej nagrzewał wodę), ale po 8 sek. palnik gasł. Wyraźnie widać było, że elektrozawór odcina gaz.

Tobie również piecyk gasł po 8 sek. jak ciśnienie było za małe ?

W dniu 1.01.2021 o 16:16, Dioblik napisał:

Może kierunek wody niewłasciwy?

Nie, no tam od spodu są naklejki z oznaczeniami, nie można się pomylić.

Edytowane przez Grunthor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co powiecie na wykorzystanie podgrzewacza samochodowego do grzania wody w przyczepie.

Czy jest w stanie ogrzać zbiornik 50l taki jak jest w przyczepie i jaki czas by potrzebował????

Takie podgrzewacze są tanie, koszt to około 200zł-500zł.

Znalazłem nawet kogoś co robi takie podgrzewacze, tylko cena nie bardzo.

https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/ntjt9y5aiee03-PL/image;s=1000x700

https://www.olx.pl/oferta/boiler-kamper-lub-przyczepa-podgrzewacz-wody-12v-CID5-IDHUmb3.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, klosek23 napisał:

właśnie dziś o tym myślałem, kiedyś dużo eksperymentowalem z tymi urządzeniami, wiadro 10 litrowe nagrzał w 15-20 min, przy mocy 3kw

No właśnie, dziś mi to przyszło do głowy, mam znajomego mechanika co się kiedyś bawił takimi cudami i pamiętam jak sprawdzał czy sprzęt jest sprawny, to robił obieg zamknięty w wiadrze 10l:D i po chwili wiadro ciepłe.

Chyba będę musiał się do niego przejechać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piec termo top C 5 kW, przez wężownice z rurki karbowanej nierdzewnej grzeje zbiornik 70 l do temperatury 42 stopnie w kilka minut. W obiegu mam glikol, aby nie zamarzał. Pierwsza wersja była bez wężownicy i zamarzająca woda rozsadziła piecyk. Piec zamontowałem pod przyczepą. Jeśli ktoś chciałby zamontować wewnątrz, to uwaga na spaliny, bo tłumiki Webasto nie są szczelne, mają otwór do odprowadzania skroplin, a i płaszcz też często nie jest spawany szczelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 23:51, Wojtekpolmarko napisał:

Mam piec termo top C 5 kW, przez wężownice z rurki karbowanej nierdzewnej grzeje zbiornik 70 l do temperatury 42 stopnie w kilka minut. W obiegu mam glikol, aby nie zamarzał. Pierwsza wersja była bez wężownicy i zamarzająca woda rozsadziła piecyk. Piec zamontowałem pod przyczepą. Jeśli ktoś chciałby zamontować wewnątrz, to uwaga na spaliny, bo tłumiki Webasto nie są szczelne, mają otwór do odprowadzania skroplin, a i płaszcz też często nie jest spawany szczelnie.

podpowiedz mi proszę jak rozwiązałeś problem przegrzania tego webasta czy ebera, bo one w za dużej temp. wchodzą w tryb awaryjny i za któryś tam razem trzeba je odblokować kompem

p.s, sam pomysł nie powiem bardzo ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto Termo top C ma sterowanie analogowe, więc łatwo  jest dodać do sterowania termostat, trzeba tylko pamiętać, aby pompę obiegową sterować przekaźnikiem czasowym, tak aby po wyłączeniu się pieca, pracowała jeszcze ok. 2-3 minuty, inaczej piecyk się zagotuje. Przy odpowiedniej wydajności cieplnej wężownicy piecyk nie ma prawa się przegrzać. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej będzie zagrzać wodę w czajniku na gazówce, ale czy zawsze mósi być najtaniej. Niech każdy zrobi jak uważa, byle był zadowolony. Miliona minusów to ja nie widzę, widzę natomiast sporo plusów tego pieca. Przy niewielkich gabarytach i wadze ma aż 5 kW mocy, zużywa niewiele paliwa, daje szereg możliwości wykorzystania, np. do ogrzewania podłogowego w kampobusie.

Edytowane przez Wojtekpolmarko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, danielpoz napisał:

Kolega Peja76 rozważa takie rozwiązanie w przyczepie. Jeśli jest to takie super niech montuje ja osobiście wolę tradycyjne rozwiązanie tematu?

Tak rozważam, ale wszystko zależy od tego jak wyjdzie finansowo, bo jak ma być  taniej o 30-40% to nie warto się brudzić, lepiej dołożyć i założyć oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.