Skocz do zawartości

gazowy podgrzewacz wody


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :D troche mi zeszło z ta recenzją:rolleyes:ale niestety praca dom urlop i dopiero teraz mogę coś napisać.  W wielkim skrócie jestem mega zadowolony.  Ogrzewacz działa na dwie baterier r20 sterowanie jest cisnieniem wody i działa z najprostsza pompką za 40zl 12litrow na minute. Wode podlaczylem na szybkozlaczkę gaz wiadomo wężem gazowym, reduktor niestety z braku czasu założyłem 37mbar i nie widzę problemów.  Zapewne zakupie odpowiedni (30mbar) ale z braku czasu takiego użyłem do testu.  Co fajnego jest w nim to sterowanie ciepla wodą a mianowicie jest od spodu przełącznik który złącza układ zapalnika. Po przeniesienu go do przyczepy mozemy wybrać czy chcemy ciepłą wode czy zimną, gdy wyłączymy go normalnie woda przepływa przez cały uklad be podgrzewania, natomiast gdy jest załączony od razu gdy wyłączymy pompke nastepuje włączenie iskrownika i zapala sie palnik.  Gdy ustawilem na minimum to woda już nadaje sie do kąpieli a regulacja pokrętłem jest płynna i momentalnie slychac jak wzrasta ciepło i tym samym woda robi sie mega gorąca że aż parzy. Nie przetestowalem do konca bo nie utrzymalem ręki.  Ogolnie jestem zadowolony i uważam że za te pieniądze to rewelacja.  Nawet gdy chcemy go użyć na wyjazdach wystarczy powiesić go na uchywtcie czy dorobic mocowanie na dyszlu i cieszyc sie z cieplej wody. Jeśli ktoś ma pytania chetnie postaram sie na nie odpowiedzieć. Jutro postaram się dodać parę zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...
W dniu 2.08.2018 o 23:45, gryzon napisał:

Witajcie :D troche mi zeszło z ta recenzją:rolleyes:ale niestety praca dom urlop i dopiero teraz mogę coś napisać.  W wielkim skrócie jestem mega zadowolony.  Ogrzewacz działa na dwie baterier r20 sterowanie jest cisnieniem wody i działa z najprostsza pompką za 40zl 12litrow na minute. Wode podlaczylem na szybkozlaczkę gaz wiadomo wężem gazowym, reduktor niestety z braku czasu założyłem 37mbar i nie widzę problemów.  Zapewne zakupie odpowiedni (30mbar) ale z braku czasu takiego użyłem do testu.  Co fajnego jest w nim to sterowanie ciepla wodą a mianowicie jest od spodu przełącznik który złącza układ zapalnika. Po przeniesienu go do przyczepy mozemy wybrać czy chcemy ciepłą wode czy zimną, gdy wyłączymy go normalnie woda przepływa przez cały uklad be podgrzewania, natomiast gdy jest załączony od razu gdy wyłączymy pompke nastepuje włączenie iskrownika i zapala sie palnik.  Gdy ustawilem na minimum to woda już nadaje sie do kąpieli a regulacja pokrętłem jest płynna i momentalnie slychac jak wzrasta ciepło i tym samym woda robi sie mega gorąca że aż parzy. Nie przetestowalem do konca bo nie utrzymalem ręki.  Ogolnie jestem zadowolony i uważam że za te pieniądze to rewelacja.  Nawet gdy chcemy go użyć na wyjazdach wystarczy powiesić go na uchywtcie czy dorobic mocowanie na dyszlu i cieszyc sie z cieplej wody. Jeśli ktoś ma pytania chetnie postaram sie na nie odpowiedzieć. Jutro postaram się dodać parę zdjęć

Kupiłem podobny podgrzewacz i chciałbym poznać Twoją opinię na temat jego użytkowania. Sprawdził się ? Ciekawie wygląda rozwiązanie przeniesienie wyłącznika iskrownika w okolice umywalki i włączania ciepłej wody jak zachodzi taka potrzeba. Udało Ci się to zrealizować ? Jak się sprawdza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc podgrzewacz sprawdza się idealnie. U mnie chodzi non stop na podgrzewaniu. Jak potrzebuje z innej to wyłączam go. Naprawdę jest ekonomiczny. I cały czas działa na minimum bo nie mam bateria ciepla/zimna a i tak jest ok40-45stopni. Jedyne co to musiałem dać wydajniejsza pompkę od instalacji ciśnieniowej bo na zwykłej woda była za gorąca,więc zwiększyłem ciśnienie tym samym przepływ wody i temperatura się obniżyła do odpowiedniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie standardowa się nie sprawdziła bo w ogóle nie włączał się podgrzewacz. Kupiłem membranową 6 bar 8LPM i działa ale jest bardzo głośna. Chcę ją koniecznie zmienić.  @Kristofer polecał pompki jak niżej. Jaką Ty używasz ? Czy stosowałeś zawór zwrotny na wyjściu z podgrzewacza ?

GEO-DUPLO-PLUS - nr kat. 1800.77.00 (17 l/min/1,6 bar) - 65-80 W

OCEAN - nr kat. 1100.90.00 (21 l/min/1,5 bar) - 60 W

OCEAN SOFTSTART - nr kat. 1104.92.00 (21 l/min/1,5 bar + miękki start) - 60 W

OCEAN - PLUS - nr kat. 1130.91.00 (25 l/min/2 bar) - 95 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem jaka to jest bo nie pamiętam. Nie sprawdzę na szybko bo przyczepa jest za daleko. Mam zawór zwrotny ale zaraz za pompka (pomiędzy pompka a ogrzewaczem). Pompka jest ok metr od piecyka a później ok 6metrow węża. Po prostu piecyk jest oddalony od przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie pompki na Geo-Duplo Plus Comet 12V 19L/min 1,5 bar działa poprawnie. Pompka daje odpowiednie ciśnienie i przepływ. Dzięki zastosowaniu takiej pompki podgrzewacz się włącza i daje możliwość nastawy temperatury wody od ok 27 stopni wzwyż. Dzieki @Kristofer za sugestie w innym poście dot. pompki. Zostało tylko przeniesienie wyłącznika z  podgrzewacza w okolice umywalki i temat ciepłej wody w przyczepie zostanie zrealizowany !  Za ten drugi pomysł z kolei dziękuję @gryzon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.