Skocz do zawartości

gazowy podgrzewacz wody


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na zewnatrz przyczepy jak najbardziej zadziała i nie potrzeba żadnego kominka. Ja też kiedyś o tym myślałem ale tymczasem zostałem przy gotowaniu wody na gazie i samym prysznicu na 12 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mundek28 napisał:

Na zewnatrz przyczepy jak najbardziej zadziała i nie potrzeba żadnego kominka. Ja też kiedyś o tym myślałem ale tymczasem zostałem przy gotowaniu wody na gazie i samym prysznicu na 12 V.

prysznic ok ale już mi się nie chce grzać na kuchence. teraz mam palnik na kartusze i na tym stawiam wężownice z bojlera i grzeje przepływowo ale jednak to tez nie to. równie dobrze można kupić używkę z angola ale ceny nie te sprawność nie ta. będę miał 100km do tego z ogłoszenia jeśli znajdę chwilkę to podjadę i zdecyduje na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gryzon to na pewno zadziała, prysznic słuchawkowy na 12 V z włącznikiem na kablu przy słuchawce/ są takie w sprzedaży po ok 80-120 zł- dobrze mieć drugi w zapasie/  podłączony do pompki w zbiorniku z wodą i już, tylko oczywiście to na zewnątrz przyczepki . Nie wiem czy sie nie skuszę na zakup bo jak szukałem to u nas nie było a tu widzę że atrakcyjna cena. Gotowanie w garach na gazowym taborecie rzeczywiście męczące.Tylko problem z zawieszeniem tego na zewnątrz bo jak to chronić przed warunkami atmosferycznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja powieszę to na zewnątrz ale pod dachem więc chyba nie powinno być problemu. ważne aby nie padał na to deszcz. ja to pal licho se poradzę ale jak moja małża pojedzie z dzieciakami to chcę aby się nie zamęczyła z ciepła wodą dla nich tylko odkręciła i leciało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Fachowcem nie jestem,ale z tego co się wiem to Junkersy stosowane w mieszkaniach starego budownictwa też zadziałają,trzeba tylko dać do wymiany dysze.Przy montowaniu w zamkniętych pomieszczeniach należy pamiętać o wentylacji,żeby nie zaczadzić siebie i swoich bliskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, IzabelaiAndrzej napisał:

Witam.

Fachowcem nie jestem,ale z tego co się wiem to Junkersy stosowane w mieszkaniach starego budownictwa też zadziałają,trzeba tylko dać do wymiany dysze.Przy montowaniu w zamkniętych pomieszczeniach należy pamiętać o wentylacji,żeby nie zaczadzić siebie i swoich bliskich.

Muszą mieć podłączenie do instalacji kominowej!!! Mam nadzieję, że źle zrozumiałem, ale chyba nie myślisz, że można je używać w mieszkaniu bez takiego podłączenia, nawet z oknami otwartymi na oścież :look: Zmiana dyszy, to wyłącznie sprawa rodzaju gazu (np. ziemny lub PB).

W dniu 28.06.2018 o 14:12, mundek28 napisał:

Na zewnatrz przyczepy jak najbardziej zadziała i nie potrzeba żadnego kominka. Ja też kiedyś o tym myślałem ale tymczasem zostałem przy gotowaniu wody na gazie i samym prysznicu na 12 V.

Może po prostu coś takiego :hmm:

https://allegro.pl/gazowy-podgrzewacz-wody-prysznic-turystyczny-12vdc-i7430222455.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kristofer napisał:

Muszą mieć podłączenie do instalacji kominowej!!! Mam nadzieję, że źle zrozumiałem, ale chyba nie myślisz, że można je używać w mieszkaniu bez takiego podłączenia, nawet z oknami otwartymi na oścież :look: Zmiana dyszy, to wyłącznie sprawa rodzaju gazu (np. ziemny lub PB).

Może po prostu coś takiego :hmm:

https://allegro.pl/gazowy-podgrzewacz-wody-prysznic-turystyczny-12vdc-i7430222455.html

Oczywiście.W pełni się z Tobą zgodzę.Sądziłem po prostu że jest to oczywista oczywistość dlatego nawet o tym nie wspominałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kol. Krzysztofie, co sądzisz o używaniu tego podgrzewacza w pomieszczeniach zamkniętych bez wyprowadzenia spalin. Na filmikach z Australii widać jak użytkują te podgrzewacze w pomieszczeniach warsztatowych o dość dużej kubaturze ,a co z używaniem takiego podgrzewacza w tak zwanym namiocie kąpielowym o kubaturze 2X2X1.5 m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie, jak to urządzenie działa i nie znam zaleceń producenta w kwestii użytkowania.
Osobiście mój pogląd jest taki, że jeżeli coś wytwarza jakieś spaliny, to do użytku w pomieszczeniach zamkniętych, musi być podłączone do instalacji kominowej zapewniającej wymagany przepływ powietrza i odprowadzenie spalin. W tym temacie Kolega wyraźnie napisał, że interesuje się czymś przenośnym i ma zamiar użytkować to na otwartej przestrzeni. Jeśli miałby być to tzw. namiot kąpielowy, to na czas kąpieli również stawiałbym podgrzewacz na jakimś stojaku obok namiotu.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema ludziska. Dzis doszla do mnie przesylka z ali...w bardzo szybkim tempie 4 dni. Nie bylem na to przygotowany wiec się nie śpieszyłem z dodatkami. Stestuje to po powrocie ale zdjęcia moge dodać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.