Skocz do zawartości

gazowy podgrzewacz wody


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

mam pytanie czy ktoś z szanownego grona próbował  coś takiego  https://www.obelink.pl/mobiele-geiser-ce-l5-50.html wiem że nie powinienem podawać adresu strony ale nie wiem jak wkleić zdjęcie.

szukam ciepłej wody w przyczepie:) i znalazłem coś takiego tylko pytanie czy będzie to działać pod naszą pompką w przyczepie? Kristofer widziałem temat na niewiadówkach ale jakoś chyba umarł więc może ktoś zakupił takie coś i używa? do tej pory zrobiłem wężownice z junkersa króra ogrzewana jest na palniku w obiegu zamkniętym z bańką 10 litrową i pogrzewa to w ok 20 minut do temperatury 40 stopni i można sie myć ale trochę zachodu z tym jest przy dzieciach. najgorszą bolączką jest zbyt duży przepływ wody przez nagrzewnice i dla tego nie daje się tego podgrzać szybciej.

 

a więc pytanie ma ktos to? lub podobne coś?

pozdrawiam i oczekuje odpowiedzi:)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak ja tego nie znalazłem to nie wiem. ale na alle http://allegro.pl/przeplywowy-gazowy-podgrzewacz-wody-przenosny-12kw-i7153003766.htmlrogo jest jeszcze oferta za 500 zl i bodaj ze jest napisane cisnienie od 0,25. Napisałem do gościa czekam na odpowiedz. Tu link 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebay'u i aliexpress podają startowe ciśnienie wody nawet 0,15 bar - dla podobnego (może identycznego) podgrzewacza :hmm:

To bardzo niska wartość. Ciekawe, jak podgrzewacz zachowuje się przy tej wartości ciśnienia, o ile przyjmiemy, że Chińczycy podają realne parametry tego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dostałem odpowiedź która w ogóle mnie satysfakcjonuje otóż pan stwierdził że czynnikiem włączającym jest woda i baterie. gdy zapytałem o jakąkolwiek instrukcje to jej nie dostałem, ani tez konkretnej odpowiedzi. na daną chwile wstrzymałem się z zakupem aczkolwiek cały czas o tym myślę.  szukając potwierdzeń tego co jest na aukcji opisane przeglądnąłem ebay dde na którym znalazłem coś podobnego i taniej ale suma sumarum z drogą przesyłką i utknąłem w punkcie. nie ukrywam że wolał bym kupić u Niemca bo może pisze prawdę lub może by udostępnił instrukcje ale nie znam niemieckiego aby napisać. jest jeszcze szansa aby ktoś z forumowiczów podjechał do gościa i może na własne oczy obejrzał. ja na daną chwilę mam trochę za daleko

 

http://allegro.pl/podgrzewacz-wody-propn-butan-przenosny-ds1451-i7140182154.html?reco_id=5b5ca9e2-68c7-11e8-b9f0-246e964e3280#thumb/2

 

http://allegro.pl/przeplywowy-gazowy-podgrzewacz-wody-przenosny-12kw-i7153003766.html

 tu są odnośniki ( nie mam nic wspólnego z gościem ) może ktoś chciał by się temu przyjrzeć 

https://www.ebay.de/itm/6L-LPG-Propane-Gas-Instant-Durchlauferhitzer-Boiler-Wasserboiler-Water-Heater/361232222607?hash=item541b1e498f:g:sxwAAOSwZVlXwU7w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiście , że na zewnątrz. :) z drugiej strony jak byś się uparł możesz to zamontować w przyczepie ale wiąże się to z przerobieniem w dużej mierze przyczepki łącznie z wydzieleniem miejsca zabudowaniem go wraz z pocięciem budy włącznie na wymuszoną cyrkulacje. :D

ale tak naprawdę ja potrzebuje do zamontowania go na zewnątrz a instalacje możesz podłączyć w istniejącą lub dołożyć kawałek nowej.

 

tylko jedno mnie zastanawia gościu twierdzi że dużo tego sprzedał i ludzie kupują je do przyczep ale jak na razie nikt na forum o tym nie pisze

Edytowane przez gryzon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  http://allegro.pl/gazowy-przeplywowy-ogrzewacz-wody-zefiro-c11-lpg-i7391524149.html#thumb/3

nie można reklamować i nie o to mi chodzi ale znalazłem coś jeszcze - sterowane baterią tyle tylko że nie jest napisane ciśnienie otwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2018 o 12:25, gryzon napisał:

Sprzedawcy nie bardzo wiedzą co sprzedają: 1 - Pobór mocy: 50 mbar, 2 - obciążenie znamionowe 50 mbar. Bardzo ciekawe jak moc i obciążenie mierzy się mbar-ach? Co znaczy: 1,2 - 6 litrów na minutę, w temperaturze około 25 ° C? Na zdjęciach widać raczej podłączenie do normalnej instalacji wodnej za pomocą węża. Natomiast na ebay-u i na eledrogo podają ciśnienie uruchomienia: "

Verwendbarer Wasserdruck

0.015Mpa Druck Start

"Ciśnienie wody: 0,025 do 1.0MPa". Tj. od 015 do 0,25 atmosfery fizycznej. Raczej dosyć niskie i nasze "pumpki" powinny uruchomić ale jak będzie w praktyce... Myślę, że jeżeli dopóki Ktoś Kto kupił nie wypowie się na ten temat to będziemy żyli w niedomówieniach i niepewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. GRYGON

A co ze spalinami. Rura spalinowa fi 110mm, fajny komin na dachu. Przy montażu zewnętrznym też należy zastosować komin dla prawidlowej pracy wymiennika/wężownicy.

 

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Magneto61 napisał:

Sprzedawcy nie bardzo wiedzą co sprzedają: 1 - Pobór mocy: 50 mbar, 2 - obciążenie znamionowe 50 mbar. Bardzo ciekawe jak moc i obciążenie mierzy się mbar-ach? Co znaczy: 1,2 - 6 litrów na minutę, w temperaturze około 25 ° C? Na zdjęciach widać raczej podłączenie do normalnej instalacji wodnej za pomocą węża. Natomiast na ebay-u i na eledrogo podają ciśnienie uruchomienia: "

Verwendbarer Wasserdruck

0.015Mpa Druck Start

"Ciśnienie wody: 0,025 do 1.0MPa". Tj. od 015 do 0,25 atmosfery fizycznej. Raczej dosyć niskie i nasze "pumpki" powinny uruchomić ale jak będzie w praktyce... Myślę, że jeżeli dopóki Ktoś Kto kupił nie wypowie się na ten temat to będziemy żyli w niedomówieniach i niepewności.

no właśnie szkoda mi pieniędzy aby testować :) wolał bym aby działało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.