Skocz do zawartości

Inwentaryzacja stanu przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, danielpoz napisał:

  wiele zdań a treści zero. 

 

Zgadzam się z Danielem całkowicie. Tak to bywa jak ktoś na siłę chce udowodnić, że ma rację nie mając za bardzo wiedzy w temacie a opiera się tylko na zdjęciach reklamowych. Bojler jest określeniem powszechnie  zrozumiałym i chyba każdy poza Kristoferem wie o co chodzi i nie potrzebuje szczegółowego wytłumaczenia o wątpliwej wartości.

 

4 godziny temu, danielpoz napisał:

  Wszędzie dostrzegasz prowokacje jak temat robi się śliski ;)

 

 

This is true ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potocznie dla mnie bojler ma zbiornik i gromadzi wodę którą podgrzewa grzałką, gazem itd., Terma podgrzewa wodę w locie (przepływowy podgrzewacz, piecyki gazowe itp.) tak to sobie tłumaczę :D

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozróżnienie na bojler czy termę to wg mnie jakaś nomenklatura Trumy i nic poza tym. Bo potocznie bojler to nic innego jak podgrzewacz ciepłej wody użytkowej. Nawet zgodnie ze słownikiem języka polskiego terma to tak naprawdę taki mały bojler.

Terma: niewielki grzejnik do wody
https://sjp.pwn.pl/sjp/terma-I;2529464.html

Bojler: zbiornik do podgrzewania wody na użytek domowy, połączony z instalacją wodną
https://sjp.pwn.pl/sjp/bojler;2552440.html


Więc nie ważne jak będziemy się upierać i zaklinać rzeczywistość, produkt o nazwie "Truma Therme" to nic innego jak bojler, bo przecież wpisuje się w definicję bojlera jak byk :) Jest to zbiornik do podgrzewania wody i jest połączony z instalacją wodną. 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2018 o 21:02, adaml61 napisał:

Między tymi wolnymi rurami od ogrzewania był bojler do wody , taki 230 + ogrzewanie powietrzem z nawiewu ,zimna woda szła z tego trójnik do niego a ciepła,  czerwonym do kranów ,nawet taki posiadam , w sobotę mogę podesłać fotkę jak wygląda.

Hej Adam,

Udało Cię zrobić zdjęcie lub chociaż poznać model Twojego bojlera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło mu o Truma TT2, ale zobacz sobie czy go czasem nie masz gdzieś pod siedzeniami albo łóżkiem bo zazwyczaj tam są montowane.

Z tego bojlera spuszcza się wodę poprzez dwa zaworki znajdujące się zazwyczaj w podłodze https://sklep.centrumcaravaningu.pl/akcesoria/1748-zawor-spustowy-polaczenie-podwojne-truma.html więc powinieneś mieć w tej szafce tam dwa otwory w podłodze pod te zawory jeśli był tam montowany bojler, w co powątpiewam.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Voku napisał:

zobacz sobie czy go czasem nie masz gdzieś pod siedzeniami albo łóżkiem

Nie mam na pewno. To potwierdzona informacja od poprzedniego właściciela. 

W dniu 5.06.2018 o 11:21, GrzechRuniqa napisał:

IMG_4065.JPG4131000-2-p.jpg.4e5df73d556d78f3899e3bad86a646cb.jpg

Na zdjęciu podobno jest widoczna instalacja pozostała po wyjęciu bojlera. Swoją drogą wygląda to nieco inaczej niż na schemacie podłączenia termy. 

Edytowane przez GrzechRuniqa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2018 o 12:54, Łza Włóczynutka napisał:

Twoje auto może legalnie ciągnąć tak ciężką przyczepę?

Czytałem trochę o tym i zdecydowanie mogę potwierdzić, że legalnie mogę ciągnąć tę przyczepę. Czy faktycznie mi się uda to zobaczymy :D

F1 - 1960 kg;  F2 - 1960 kg; F3 - 3760 kg; O1 - 1800 kg; O2 - 750 kg

W dniu 6.06.2018 o 16:11, Kristofer napisał:

Piszecie o bojlerze, ale w tym miejscu bojlera być nie mogło :nono:, co najwyżej terma, np. Trumy "TT2"

Nie chcę wchodzić w polemikę z Państwem ale wykonuję zawód czysto techniczny i też cenię sobie prawidłowo używane pojęcia. Dla porównania "kształtownik metalowy 10x10" to co innego niż "profil stalowy zamknięty 100x100" i leżą w dwóch zupełnie innych miejscach na magazynie. Nauczyłem się dopytywać o co klientom chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Voku napisał:

Daj takie ogólne zdjęcie wnętrza, gdzie to się znajduje, żeby było widać szafki.

@danielpoz @Kristofer @Voku @jacek00 Zrobię lepsze zdjęcia i podeślę. Jeszcze raz dziękuję za udział w wątku :piwo:

 

Tymczasem podłączyłem przyczepę do prądu i sprawdziłem działanie sprzętów więc mam nową partię pytań.

1. Klimatyzator wydaje się działać ale powietrze leci tylko z jednej kratki (tej z prawej strony zdjęcia). Przyciski wydają się tylko służyć do siły nadmuchu (?!).

IMG_4153.thumb.JPG.e6069281e4a6aa22e5577ffd75f9cc89.JPG

2. Piecyk działa połowicznie. Przekręcenie lewego pokrętła włącza nadmuch. Prawe pokrętło nie robi nic (?!)

IMG_4152.thumb.JPG.f912182c03571e8e68662ac2cc50abc7.JPG

3. Największa zagadka z lodówką. Czy jesteście w stanie objaśnić mi jej działanie? Poprzedni właściciel mówił, że działa na gaz i prąd. Czy potraficie powiedzieć mi jak włączyć ją żeby działała na prąd a jak na gaz?

IMG_4151.thumb.JPG.a6c2870d14bb9921ce8bd8a5b0b849a4.JPGIMG_4150.thumb.JPG.087ddb87a51b0b0b44775653b9db4c86.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GrzechRuniqa napisał:

Czytałem trochę o tym i zdecydowanie mogę potwierdzić, że legalnie mogę ciągnąć tę przyczepę. Czy faktycznie mi się uda to zobaczymy :D

F1 - 1960 kg;  F2 - 1960 kg; F3 - 3760 kg; O1 - 1800 kg; O2 - 750 k

No to tym autem możesz co najwyżej legalnie pociągnąć przyczepę z hamulcem najazdowym o DMC 1473 kg. Przykro mi. 

Do przyczepy o DMC 1700 potrzebujesz auta z DMC minimum 2261 kg. Czyli 300 kg więcej niż masz obecnie!

PS. Pomijając już nawet przepisy, to nie jest najlepszym pomysłem podpinanie tak wielkiej przyczepy do takiego lekkiego i "małego" autka.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GrzechRuniqa napisał:

@danielpoz @Kristofer @Voku @jacek00 Zrobię lepsze zdjęcia i podeślę. Jeszcze raz dziękuję za udział w wątku :piwo:

 

Tymczasem podłączyłem przyczepę do prądu i sprawdziłem działanie sprzętów więc mam nową partię pytań.

3. Największa zagadka z lodówką. Czy jesteście w stanie objaśnić mi jej działanie? Poprzedni właściciel mówił, że działa na gaz i prąd. Czy potraficie powiedzieć mi jak włączyć ją żeby działała na prąd a jak na gaz?

IMG_4151.thumb.JPG.a6c2870d14bb9921ce8bd8a5b0b849a4.JPGIMG_4150.thumb.JPG.087ddb87a51b0b0b44775653b9db4c86.JPG

 

Zostawiłem tylko dwa zdjęcia bo wypowiem się tylko na temat lodówki. 

Na pierwszym masz trzy zawory gazowe: piecyk, kuchenka i lodówka. Obok z prawej na panelu lodówki dwa włączniki prądowe uruchamiające lodówkę, 12 V i 230 V. Z prawej strony pokręteł palników kuchenki masz panel uruchamiania i sterowania lodówką na gazie.

1. Najpierw otwierasz zawór gazowy lodówki później wciskasz i przekręcasz pokrętło ze strzałeczką z "0" na płomyk, drugie pokrętło na max. czyli 5. Otwierasz lodówkę i w dolnym lewym rogu masz okienko kontrolne palnika. Trzymając wciśnięte pokrętło z palnikiem naciskasz zapalarkę/iskrownik (czerwony guzik po prawej) obserwując w okienku kontrolnym iskrę i pojawienie się płomienia. Iskrownik masz prawdopodobnie automat elektroniczny - tu nie wiem czy na baterię czy na 12 V. Jak pojawi się płomień trzymasz jeszcze kilka sekund wciśnięto pokrętło żeby rozgrzała się termopara. Zdarza się że po dłuższym nieużywaniu palnik nie odpali lub zgaśnie po chwili z powodu zapowietrzenia instalacji gazowej (zejścia gazu z przewodu palnika, odłączania butli itp., wtedy ponowne uruchomienie po 2-3 min odczekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Magneto61 napisał:

Na pierwszym masz trzy zawory gazowe: piecyk, kuchenka i lodówka.

Dziękuję za odpowiedź. W jakiej pozycji są one na zdjęciu? Włączone czy wyłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.