Skocz do zawartości

Mała wolnossąca benzyna jako holownik – Suzuki S-Cross


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

I nie da, najpierw musi być ropa wypompowana co do litra, ale za to potem będzie lobby energetyczne i znowu będzie drogo ?
Zresztą u nas energia elektryczna to głównie węgiel, źródła odnawialne to raczej mały procent :niewiem:

Dobrze by było liczyć tylko na swoje własne lobby i o ile już dowiedzione zostało, że nawet na ludzkim gównie samochód pojedzie, to ile by trzeba było z siebie wydobyć, żeby obrócić z cepką np. na Chorwację i z powrotem??:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 441
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz ja dodam jak się jeździ moim SCrossem. Przejechałem właśnie do Barcelony i z Powrotem. 4500km z przyczepą. Moja Waga w pełni zapakowana to ok 1700kg, przyczepę dopakowałem do 1200kg. Zaznaczę, że nie jeździłem innymi samochodami, ale mam wrażenie, że auto jest i tak za lekkie. W SCrossach jest przewspomagany układ kierowniczy. Rezultat taki, że wydaje mi się, że zestaw nie jest zbyt stabilny i jadę zbyt pojaźliwie. Kiedyś przy 110km/h przypadkowo osiągniętych przyczepa mi wężykowała i teraz jestem bardzo wyczulony. Przejechałem w większości 70-85km/h. Przy lepszych warunkach jadę 90km/h i taką prędkość uważam za optymalną takim zestawem. Nie bierze mnie tir za tirem. Nie ma problemu jak je widze, bo odchodzę do prawej. Gorzej jak jest obok baierka. Wówczas jest strach. Po wjeździe do Polski autostrada robi się prosta i płaska (A4) i można jechać prawie 100km. Auto męczy się na każdym podjeździe czy przy przeciwnym wietrze. Jak jest równo i bezwietrznie to jedzie nieźle. Nie wchodzę jednak na V bieg. Nie dlatego, że się nie da. W sprzyjających warunkach można próbować. Po prostu czuje się bezpieczniej mając lekki zapas mocy pod pedałem. Tak więc da się z tym jeździć, jednak DMC przyczepy 1200 to za mało. Mover, mocny akumulator i solar to już 100kg. Dla mnie ciekawe przyczepy zaczynają się od DMC 1400. Słowem auto powinno mieć 1500kg i ładowność 500kg. Do tego można zaprzędz przyczepę DMC 1400. Moment obrotowy musi być pow. 200. Normalnie bym się oglądał za tym 140KM SCRossem, bo to bardzo atrakcyjna cenowo propozycja, jednak ta niska waga i DMC słabe jest. Jeśli ktoś więc chce kupić SCROSSa do zabawy z przyczepką to muszę stwierdzić, że powinny być lepsze autka. Czym SCROSS powala, to brakiem problemów, a mam już go 5 lat i 125tys km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat. W ubiegłym roku spędzałem wakacje Kamperem i zachorowałem na ten rodzaj wypoczynku. W tym roku ponownie Chorwacja ale już własnym samochodem. Doszedłem do wniosku ze przyczepa daje mi to czego nie daje kamper czyli mobilność na miejscu. Wynajem kampera jest koszmarnie drogi. Wynajem przyczepy kosztuje 50% mnie. W zakupie podobnie. Myśle bardzo poważnie o zakupie przyczepy dla max 3 osób. Podróżujemy z żona i córką + jedno miejsce na ogon jeśli się przydarzy. Bardzo proszę was o opinie czy moje aktualne auto  pociągnie przyczepę na luzie czy będzie to walka o przetrwanie? Ostatecznie będę myślał nad zmiana samochodu ale niechętnie. Mowa o Subaru XV ze stałym napędem na 4 koła. Wolnossąca benzyna 2.0 o mocy 156 km i skrzynia automatyczna CVT. Moment obrotowy około 190 Nm. Największe obawy mam o skrzynię ( przegrzewanie się i brak możliwości hamowania silnikiem na zjazdach) wydaje mi się ze przyczepa z DMC 1200 kg będzie wystarczająca dla moich potrzeb. Poniżej fotka z dowodu. Teoretycznie mogę ciągnąć 1400 kg ale nie wiem jak to się ma do praktyki. Na kempingu widzę sporo małych aut z przyczepami.

 

D1CBAF3D-1626-4447-92C9-A07192005A66.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój XV waży więcej o 70kg niż mój S-cross (1.6 DDIS AllGrip) który na haku ma 1500kg. Ale więcej niż 1200DMC bym nie zakładał. Akurat kupiłem Mazde CX-7 co ma na haku 1450 ale że względu na możliwość awaryjnego podpięcia pod S-cross nie szukam nic więcej niż 1230kg DMC (także by zmieścić się z CX-7 w 3500kg). Niestety ciężko, szczególnie na małym irlandzkim rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2019 o 21:04, mi5iak napisał:

Kiedyś przy 110km/h przypadkowo osiągniętych przyczepa mi wężykowała i teraz jestem bardzo wyczulony

Matko z Córką!?!?! Znam lepsze sposoby na samobójstwo i to indywidualne, a nie rozszerzone...;-)

Nie wolno Ci tego więcej robić! Tak właśnie najczęściej dochodzi do majdania ogonem i ostatecznie tym, że ogon kręci psem - z górki, pchany wiatrem, a jeszcze jak dojdzie łuk, czy wytrącenie cepki z toru jazdy przez wyprzedzający samochód i włala...

Z tym samochodem jest wszystko dobrze, ale na zwykłych drogach, a na autostradach tylko w optymalnych warunkach.

1.4 turbo to już zupełnie inna bajka. Wprawdzie waży niewiele więcej, ale zapas mocy daje duuużo komfortu. Pod Bańską Bystrzycę od strony południowej (całkiem konkretny i długi podjazd) rwał jak szalony, całkiem zgrabnie przyspieszając. Optymalna prędkość na autostradzie to 95 i staram się jej nie przekraczać - nawet tym, a co dopiero "starym".

Oczywiście jak byś miał zmieniać, to lepiej na coś cięższego, ale mnie trzymał budżet - poniżej 100 tys., a że chciałem nówkę to tylko S-Cross wchodził w grę.

Ale póki co jestem mega zadowolony - różnica olbrzymia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz. 1200 wg waszych doświadczeń przy tym aucie da radę w górach np Chorwacji? 

Kolegi Superb mimo ze jest 5 kg lżejszy może zaciągnąć 1800 wg dowodu. Zastanawiam się czy ograniczeniem w moim wypadku jest automat vs maślana skrzynia? 

Jak jest z przepisami? Czy hamulec najazdowy jest traktowany wg przepisów UE jako przyczepa z hamulcem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michoos napisał:

Wolnossąca benzyna 2.0 o mocy 156 km i skrzynia automatyczna CVT. Moment obrotowy około 190 Nm. 

Tak jak Koledzy piszą - ogarnie, ale bez szału i rzeczywiście im mniejsze DMC tym lepiej.

Dobrze, że 2.0, a nie 1.6:-)

Ale mimo wszystko nie byłbym całkiem spokojny o tą skrzynię, a mało jest opinii na temat jak one się sprawują w małych holownikach...

Jeśli chodzi o grzanie to może znajdziesz apkę do monitorowania temperatury i w porę będziesz mógł reagować.

Nie wiem też jak to jest z tym hamowaniem silnikiem w tych skrzyniach. Zwykłe redukują i hamują odpowiednio do nachylenia/obciążenia. Ale tym bym się aż tak nie przejmował - sprawdź tylko hamulce w holowniku, bo dla cepki to wsio radno czy samochód hamuje silnikiem, czy hamulcami - najazdówka tak czy siak uruchamia hamulce.

Te 190 Nm to mało, zwłaszcza, że zapewne osiągane przy wysokich obrotach, ale sam w zeszłym roku haratałem 1200 kg cepkę mając 156 Nm przy 4.400 obr i było całkiem, całkiem, a XV jest sporo cięższe.

4 minuty temu, Michoos napisał:

Jak jest z przepisami? Czy hamulec najazdowy jest traktowany wg przepisów UE jako przyczepa z hamulcem? 

Każda przyczepa ciężka - czyli powyżej 750 DMC - jest przyczepą z hamulcem (tzn. musi być wyposażona w hamulec). 

Konwencja wiedeńska mówi o hamulcu najazdowym w pkt 14 (hamowanie siłą bezwładności):

B. Hamowanie przyczep
11. Bez naruszania postanowień ustępu 17 lit. e) niniejszego załącznika, każda przyczepa, z
wyjątkiem przyczepy lekkiej, powinna być wyposażona w następujące hamulce:
a) hamulec roboczy pozwalający na zmniejszenie szybkości pojazdu i zatrzymanie go w sposób
bezpieczny, szybki i skuteczny bez względu na stan załadowania oraz stopień wzniesienia lub
spadku drogi, po której pojazd jedzie,
b) hamulec postojowy pozwalający na utrzymanie pojazdu unieruchomionego, bez względu na stan
załadowania, na wzniesieniu lub spadku wynoszącym 16%, przy czym powierzchnie czynne
hamulca powinny pozostawać zaciśnięte pod wpływem wyłącznie mechanicznego urządzenia
zaciskającego. Postanowienie to nie ma zastosowania do przyczep, które nie mogą być odłączone
od pojazdu ciągnącego bez użycia narzędzi, pod warunkiem że będą spełnione wymagania
dotyczące hamulca postojowego w zespole pojazdów.
12. Urządzenia spełniające dwie funkcje hamowania (zasadniczą i postojową) mogą mieć części
wspólne.
13. Hamulec roboczy powinien działać na wszystkie koła przyczepy.
14. Hamulec roboczy powinien pozwalać na uruchomienie go przez przyrząd sterowania hamulca
zasadniczego pojazdu ciągnionego; jeżeli jednak największa dopuszczalna masa przyczepy nie
przekracza 3500 kg (7700 funtów), to hamulec może być tego rodzaju, że podczas ruchu jest wprawiany
w działanie na skutek tylko samego zbliżenia przyczepy do pojazdu ciągnącego (hamowanie siłą
bezwładności).
15. Hamulec roboczy i hamulec postojowy powinny działać na powierzchnie hamujące trwale
złączone z kołami za pomocą wystarczająco wytrzymałych części.
16. Urządzenia hamujące powinny zapewniać możliwość samoczynnego zatrzymania przyczepy w
razie rozerwania się urządzenia sprzęgającego podczas ruchu. Jednakże postanowienie to nie ma
zastosowania do jednoosiowych lub dwuosiowych przyczep o rozstawie osi mniejszym niż 1 m (40 cali),
pod warunkiem że ich największa dopuszczalna masa nie przekracza 1500 kg (3300 funtów) oraz że - z
wyjątkiem naczep - oprócz głównego urządzenia sprzęgającego są wyposażone w urządzenie
sprzęgające dodatkowe, przewidziane w ustępie 58 niniejszego załącznika.
C. Hamowanie zespołów pojazdów
17. W uzupełnieniu postanowień części A i B niniejszego rozdziału dotyczących pojazdów
pojedynczych (pojazdów samochodowych i przyczep) do zespołów tych pojazdów mają zastosowanie
następujące postanowienia:
a) urządzenia hamujące każdego z pojazdów, tworzących zespół, powinny być skoordynowane;
b) działanie hamulca roboczego powinno być odpowiednio rozłożone pomiędzy pojazdami
tworzącymi zespół i zsynchronizowane;
c) największa dopuszczalna masa przyczepy nie wyposażonej w hamulec roboczy nie może
przekraczać połowy sumy masy własnego pojazdu ciągnącego i masy kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zulos napisał:

Dobrze, że 2.0, a nie 1.6:-)

 

Przy 1.6 nie poruszałbym nawet tego tematu. Na szczęście załapałem się na końcówkę 2.0

 

3 godziny temu, Zulos napisał:

Ale mimo wszystko nie byłbym całkiem spokojny o tą skrzynię, a mało jest opinii na temat jak one się sprawują w małych holownikach...

Pomyślałem ze założę Hak i zrobię testowa krótka trasę na weekend po okolicy z wypożyczonym sprzętem i podpytań w ASO jak oni to widza i czy ktoś targał takie ciężary. 

 

3 godziny temu, Zulos napisał:

Nie wiem też jak to jest z tym hamowaniem silnikiem w tych skrzyniach. Zwykłe redukują i hamują odpowiednio do nachylenia/obciążenia.

Nie zauważyłem aby skrzynia w jakikolwiek sposób reagowała przy zjazdach i to mnie wkurza. Zawsze trzeba dusić hamulec. Co prawda jest opcja sterowania skrzynia łopatkami przy kierownicy ale to skrzynia bezstopniowa wiec biegi ma wirtualne. Redukcja manualna raczej nic nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież głupi tego nie wymyślił. Skoro masz w papierze 1400 kg dmc to 1200kg na pewno, 1300 pewnie też no 1400 to max możliwości i zalecana pewnie jest wprawa w jeżdżeniu a na pewno przestrzeganie przepisów, poprawność załadunki itp. Wybrałeś cvt i to nie jest zbyt szczęśliwe rozwiązanie do max obciążeń ale nie tylko Ty tym holujesz  inni też i dają radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michoos napisał:

Przy 1.6 nie poruszałbym nawet tego tematu. Na szczęście załapałem się na końcówkę 2.0

Ja bym kupił XV-kę, ale tylko 2.0 i raczej manual - ale takiej opcji nie było i nie ma.

W tej chwili klient może wybierać z bogatej palety silników i skrzyń biegów - jedyna opcja to 1.6 CVT... Porażka...:-(

Już kiedyś napisałem i powtórzę to - Quo Vadis Subaru?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michoos Jeśli chcesz z przyczepą w miarę komfortowo jechać na południe to szukaj auta z turbiną. Moje  Subaru z przyczepą 1350kg brało podjazd pod tunel w Makarskiej (sv.Rok) na jedynce. W zanadrzu był jeszcze ratunek w postaci reduktora. Temperatura silnika też już zaczynała szybować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No różnica z turbiną jest olbrzymia - ja ten rok identyczną trasę zrobiłem nowym z turbiną z przyczepą o 80 kg cięższą (mover, aku, solar, przedsionek, grill...), a odczucia z jazdy - w stosunku do starego wolnossaka - miałem takie, jak bym miał o połowę lżejszą cepkę. Całkiem spory i długi podjazd na Donovaly od Bańskiej Bystrzycy przyspieszał żwawo na trójce domagając się co chwilę czwórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2019 o 07:46, Zulos napisał:

Już kiedyś napisałem i powtórzę to - Quo Vadis Subaru?!?

Obawiam się ze nawet ludzie w Subaru ( mam na myśli dealerów w UE) nie znają odpowiedzi na to pytanie. Trzeba pamiętać ze około 85% produkcji trafia na rynek USA - dlatego tylko tam powstała fabryka Subaru poza Japonią. W stanach Subaru świetnie się sprzedają ale tam mogą sprzedawać silniki 2,4 turbo i 2,5 wolnossące. Tylko durne przepisy UE skazują nas na 3 cylindrowe kosiarki z turbo :(

Wracając do tematu widzę całkiem sporo przyczep z DMC 1200 które mogłyby spełnić moje założenia. Ciekawe co w ASO podpowiedzą jak ma się CVT do holowania. 

Znalazłem artykuł w temacie ale wg mnie merytorycznie denny poziom. 

0BD73D4B-8F5E-425D-873E-A5480AC9FFD8.jpeg

74F13BA4-0020-4137-9E8B-E18F47FF3A53.jpeg

Edytowane przez Michoos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.