Skocz do zawartości

Mała wolnossąca benzyna jako holownik – Suzuki S-Cross


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 441
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

41 minut temu, Zulos napisał:

Mam przesrane, bo jak wezmę Kumkwata i będę zadowolony, to każdy z Was zażyczy sobie flaszkę...;-)

Ale jednak coś cię do tego Nissana ciągnie i w 100% nie jesteś przekonany do tego S-Crossa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory sceptycyzm w kierunku Nissana wynikał także z przekroczenia pierwotnie założonego budżetu o 18 tys. zł. A ponieważ założyłem finansowanie z 45% wpłatą wstępną, 1% wykupu i max. 48 mies. dla założonego budżetu i naciągnąłem to przez automat w S-Crossie już do granic możliwości, to najzwyczajniej w świecie wymiękałem z kosztami Nissana.

Jednak coraz bardziej przekonuję się, że odpuszczę 45 na 40% i 4 lata wydłużę do 5 i jakoś to ogarnę...

A S-Crossa broniłem cały czas nie dlatego, że byłem do niego absolutnie przekonany, tylko żeby wywołać polemikę i żebyście utwierdzili mnie w tym, co miałem od początku z tyłu głowy...;-)

34 minuty temu, jagodek napisał:

Pytałem się przed chwilą w serwisie Suzuki, jako potencjalny klient - weź Nissana. Ich zdaniem Suzuki jest dobre, ale nie do ciągnięcia przyczepy przy masie zbliżonej 1:1 (konstrukcyjnie).

Tak gwoli ścisłości to rzeczywista masa S-Crossa załadowanego na wypad z moją familią to byłoby ok. 1620 kg, a moja cepka zważona co do grosza mieści się w 1100 kg, więc do 1:1 to sporo tu jednak by brakowało...

Ale nie da się ukryć, że skoro producent przewidział nawet 1800 na hak do Nissana, to pewnie ma to pokrycie w konstrukcji poszczególnych podzespołów...

Cholera - było nie kupować cepki i jeździć dalej z wymiotem, to człowiek sobie tylko problemów tylko naraił...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Kumkwata mogę się tylko wypowiedzieć co do rdzy, ponieważ żona uzytkuje Tekne 1.2 benzynę turbo już trzeci rok. Absolutnie żadnej rdzy nie ma, wydech, podwozie, wszystko czyste, auto bezawaryjne, i pięknie się prezenci biała perła na 19'

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zulos napisał:

 

Cholera - było nie kupować cepki i jeździć dalej z wymiotem, to człowiek sobie tylko problemów tylko naraił...;-)

gdyby nie zakup przyczepy... a teraz myśl o konkretnym holowniku..... to zamiast męczyć się z prędkością do 100kmh zwiedzałbym samolotem świat po 2-4 razy do roku :). Często mamy takie takie myśli, żeby to sprzedać.... później jedziemy na camping i jakoś to jeszcze przechodzi, nie wiem na jak długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety na Teknę jestem za cienki - pewnie z tym silnikiem i bez 4x4 byłaby nawet tańsza, ale diesel i napęd robią swoje i zostaje N-Connecta na osłodę z pakietem Style czy jakoś tam...

Poza tym wolę jednak 18-tki bo wprawdzie względem 17-tek będzie jednak bolało przy zakupie opon, ale nie tak bardzo jak przy 19-tkach...

Zresztą przecież nie ma to jak Cztery Osiemnastki!!;-)

Teraz, maarec napisał:

Często mamy takie takie myśli, żeby to sprzedać.... później jedziemy na camping i jakoś to jeszcze przechodzi, nie wiem na jak długo :)

Ja wiem na jak długo - przejdzie Wam, jak kupicie kampera:D

Mnie kompletnie nie rajcuje latanie po hotelach, a kemping czasem tylko zamieniam na łajbę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Nissana z 2012 i pomimo ofert z salonu - nie zmieniam. Po pierwsze nic się nie dzieje, przeglądy tanie (mam porównanie do innych marek znacznie droższych), wiem gdzie jest wlew paliwa i spryskiwaczy. O rdzy nie słyszałem i nie widziałem. Myję go raz na kwartał. W środku raz na pół roku. To męskie samochody do zadań i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zulos napisał:

No ja niestety na Teknę jestem za cienki - pewnie z tym silnikiem i bez 4x4 byłaby nawet tańsza, ale diesel i napęd robią swoje i zostaje N-Connecta na osłodę z pakietem Style czy jakoś tam...

N-Connect ma bardzo fajne wyposażenie już

12 minut temu, Zulos napisał:

Poza tym wolę jednak 18-tki bo wprawdzie względem 17-tek będzie jednak bolało przy zakupie opon, ale nie tak bardzo jak przy 19-tkach...

Z tą wielkością opon i kół to ostrożnie. Bo 19 wcale nie muszą być droższe niż 17. U siebie mam 20 calowe koła. I opony kosztują tyle samo co 16 cali w C4P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.