Skocz do zawartości

Mała wolnossąca benzyna jako holownik – Suzuki S-Cross


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Zulos napisał:

Ależ to absolutnie naturalne - to samo w sumie stwierdził Marek.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia:-)

Ale jak teraz zapoda Biturbo, to następne co będzie - Triturbo?

Ja zresztą też zapewne po jakimś czasie stwierdzę, że ten S-Cross to zdecydowanie za mało;-)

zawsze może być 3.0 tdi, na utrzymanie 4.2 mnie nie stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 441
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zulos. Grunt ze wybrales i nawet utwierdziles sie w przekonaniu ze to najlepsze wybor. Lepiej byc nie może! Przyjemnego uzytkowania i nawijania kilometrow na koła! I oczywiscie, do zobaczenia na szlaku! 

Co do osiągów. Nie stopniujcie do „triturbo” bo czasu zabraknie. To pewnie jedne z ostatnich takich dylematów. Jeśli chcecie osiągów to montujcie powoli dobre gniazdka w garażu/ na parkingu. Poza dzwiękiem i zapachem - nikt płakać nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dudek_t napisał:

Zulos. Grunt ze wybrales i nawet utwierdziles sie w przekonaniu ze to najlepsze wybor. Lepiej byc nie może! Przyjemnego uzytkowania i nawijania kilometrow na koła! I oczywiscie, do zobaczenia na szlaku! 

Co do osiągów. Nie stopniujcie do „triturbo” bo czasu zabraknie. To pewnie jedne z ostatnich takich dylematów. Jeśli chcecie osiągów to montujcie powoli dobre gniazdka w garażu/ na parkingu. Poza dzwiękiem i zapachem - nikt płakać nie będzie. 

Dokładnie, zanim spłacę najbliższy holownik to może już w salonach po tdi być tylko gablotka historyczna i zapach spalin w sprayu. 

W obu garażach u mnie 3 fazy, w jednym także gaz z sieci. Jestem gotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, dudek_t napisał:

Zulos. Grunt ze wybrales i nawet utwierdziles sie w przekonaniu ze to najlepsze wybor. Lepiej byc nie może! Przyjemnego uzytkowania i nawijania kilometrow na koła! I oczywiscie, do zobaczenia na szlaku! 

Co do osiągów. Nie stopniujcie do „triturbo” bo czasu zabraknie. To pewnie jedne z ostatnich takich dylematów. Jeśli chcecie osiągów to montujcie powoli dobre gniazdka w garażu/ na parkingu. Poza dzwiękiem i zapachem - nikt płakać nie będzie. 

Dzięki!

Jakoś tak zostałem wychowany, żeby jeść małymi łyżkami, a i tak w końcu się najem i iść spokojnie małymi kroczkami, aż w końcu dojdę (a nie padnę zmęczony zbyt szybkim biegiem).

Następny krok to byłaby - na dziś dzień - moja miłość, czyli CX-5.

Może akurat za te 3,5 roku będzie facelifting, po którym będzie jeszcze piękniejsza (czy to w ogóle możliwe?:-).

Albo nadal zastosuję się do zasady: Albo Suzuki, albo nic i jednak zapodam nową Grand Vitarę.

Co do wypadów, to możemy się skrzyżować (o ile ktoś z Was podobne destynacje wybierze) na pewno:

1. 1-5 maj (dla mnie początek sezonu) i Węgry - Bogacs, tudzież Berekfurdo, tudzież coś innego,

2. 21-29 czerwiec - Włochy i Marina di Venezia,

3. ok. połowy sierpnia - Chorwacja (jeszcze nie wiem w jakiej konfiguracji) i ponownie Węgry (pewnie Tiszaparti albo Csekeszolo).

Całkiem konkretnie, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, maarec napisał:

Dokładnie, zanim spłacę najbliższy holownik to może już w salonach po tdi być tylko gablotka historyczna i zapach spalin w sprayu. 

W obu garażach u mnie 3 fazy, w jednym także gaz z sieci. Jestem gotów.

wręcz mogę się założyć że  elektryki nie zdominują rynku w przeciągu najbliższych kilku lat z prostej przyczyny ... infrastruktura nie jest na to przygotowana, sieć stacji ładowania + stan i wydolność naszej sieci przesyłowej to temat na najbliższe kilkadziesiąt lat

co do wycofania diesli to już dwa lata temu po aferze "dieselgate" koncerny zaczęły mówić o planach ich wycofania, i jakoś znacząco ich nie ubyło

nie mówię że nie znikną  jednak myślę że nastąpi to dużo wolniej niż się o tym mówi , Renault i Fiat zapowiadały z rezygnacje z diesli od 2020r zostało już tylko dwa lata , zobaczymy

jedno jest pewne będzie drożej , sam mógłbym kupić elektryka dla żony ( przebiegów nie robi więc ich żenująco niski zasięg mnie nie przeraża )

jednak póki co cena x2 w stosunku do spalinowego nie ma ŻADNEGO uzasadnienia ekonomicznego przy zakupie ;)

10 godzin temu, Zulos napisał:

3.0 TDI czy 4.2 w dodatku Biturbo - a to wszystko w wątku o małej, wolnossącej benzynie;-)

przecież w końcu kupujesz turbo to co za różnica czy jedno czy bi ? i tak offtopic :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropopopos spadku sprzedaży diesla - artykuł z maja b.r..

Wychodzi już ponad 5% w ostatnim roku, a że tendencja jest wzrostowa, to za te 3 lata może się uzbierać już całkiem spory spadek:

43,8% – tyle sprzedanych w Europie w 2017 roku samochodów miało pod maską silnik Diesla. To o 5,1 punktu procentowego mniej niż rok temu (48,9%), a tendencja spadkowa popularności diesli utrzymuje się nieprzerwanie od 2011 roku. Niższy wynik niż z ubiegłego roku odnotowano ostatnio 15 lat temu, kiedy udział aut z silnikami wysokoprężnymi wyniósł 43,6%. Obywatele UE kupili mniej diesli niż rok temu w aż 24  krajach. Auta zasilane olejem napędowym mają największy udział w Irlandii (65%), Portugalii (61%) i we Włoszech (56%). Najmniejszą popularnością cieszą się z kolei w Holandii (17%), Norwegii (23%) i Estonii (25%). Również Polacy stopniowo odwracają się od diesli: zaledwie 28% kupionych w Polsce w 2017 roku nowych aut napędzały silniki wysokoprężne. Największy spadek popularności diesli odnotowano z kolei w Luksemburgu, Grecji i Norwegii (odpowiednio o 11, 10 i 8 punktów procentowych). Ich udział nie zmienił się tylko w Rumunii i na Łotwie, gdzie wciąż wynosi odpowiednio 51% i 43%.

Czytaj więcej: https://www.wyborkierowcow.pl/w-europie-maleje-sprzedaz-diesli-ich-udzial-w-rynku-spadl-o-kolejne-5/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Suzu4x4 napisał:

nie mówię że nie znikną  jednak myślę że nastąpi to dużo wolniej niż się o tym mówi , Renault i... zapowiadały z rezygnacje z diesli od 2020r zostało już tylko dwa lata , zobaczymy

I najlepsze, że praktycznie "dziś" Renault wypuścił dwa zupełnie nowe silniki diesla. Więc po co to zrobili, skoro za trochę ponad rok z nich chcą zrezygnować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o elektryki i ich ceny to daleko nam do takiej Norwegii (o ile dobrze pamiętam), gdzie kupując elektryka na dzień dobry płacisz netto (to już jakieś 20% z hakiem pewnie mniej) + jeszcze masz jakieś tam inne przywileje (typu darmowe parkingi, darmowe stacje ładowania, etc...)

Ciekawy jestem jak by do takiego elektryka podpiąć ciężką cepkę, jak szybko by ten prąd spierniczał i jak bardzo zredukowałoby to zasięg samochodu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zulos napisał:

Jeśli chodzi o elektryki i ich ceny to daleko nam do takiej Norwegii (o ile dobrze pamiętam), gdzie kupując elektryka na dzień dobry płacisz netto (to już jakieś 20% z hakiem pewnie mniej) + jeszcze masz jakieś tam inne przywileje (typu darmowe parkingi, darmowe stacje ładowania, etc...)

Ciekawy jestem jak by do takiego elektryka podpiąć ciężką cepkę, jak szybko by ten prąd spierniczał i jak bardzo zredukowałoby to zasięg samochodu;-)

jest ekipa z PL, która holuje teslą hobby ok 1400kg, jak dobrze poszukasz to znajdziesz ich relacje w sieci, chyba Polski karawaning o nich pisał. Nie czytałem, dla mnie to na dziś temat nie realny.

do samego miasta samochód idealny, też myślałem pół roku temu o elektryku (hybryda mnie nie interesuje), okazało się, że najtańszy nissan leaf to ok 120.000zł, i jak nie będzie się psuł to gdzieś tam przy 300.000km skończy się zwracać. Dla mnie to ponad 2 razy za dużo. Jak ceny spadną do 70-80.000zł będzie można myśleć. Zasięg 400km a nawet realne 200 nie robi mi problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.