Skocz do zawartości

Truma monocontrol - jak to zamontować?


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Tomii napisał:
Krzysiek ja nie jestem przekonany czy dobrze widzę, ale tu są opaski również na WYSOKIM CIŚNIENIU :look:. Nie znam się ale, butla w takim wypadku powinna być podłączona specjalnym wężem, który w razie urwania zamyka wypływ gazu.

 


Z niebieskim kluczykiem jest reduktor nakręcony bezpośrednio na butlę . Potem reszta na niskim .
Zamiast zwykłych (czy nawet wzmacnianych) opasek ślimakowych dałbym opaski GBS albo druciane i używał bez obaw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Taka nówka że to chyba fabryczne połączenie.Czasami wierny ten czy inny chce być świętszy od papieża-takie jest powiedzenie.
Nie jest to fabryczne połączenie. Po prostu ktoś sobie zrobił instalacje LPG do tankowania z zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris_66 napisał:

 


Z niebieskim kluczykiem jest reduktor nakręcony bezpośrednio na butlę emoji106.png

 

Znaczy dwa razy redukowane jest ciśnienie :D - raz w reduktorze na butli, a drugi raz - monocontrol. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomii napisał:

Znaczy dwa razy redukowane jest ciśnienie :D - raz w reduktorze na butli, a drugi raz - monocontrol. 

bezpieczeństwa nigdy za wiele :mlot::winner::lol:

 

trzeba by się autora zapytać co miał na myśli :pub:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uffff. Kupiony reduktor z CS poziomy i jak by fabryka przewidziala taki model. Żadnego gięcia, cięcia. Zamontowany skręcony popsikany aby sprawdzić szczelność... Piec i kuchenka odpalona działa. ?

IMG_20200326_162200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś się orientuje, czy GOK swój Caramatic DriveOne dopuszcza do użytku przez 10 lat tak jak ma to miejsce w przypadku standardowych reduktorów karawaningowych GOKa, czy dają 5 lat podobnie jak ma to miejsce w przypadku Trumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał:

[...] czy dają 5 lat podobnie jak ma to miejsce w przypadku Trumy?

Skąd taka informacja, że trwałość reduktora Trumy wynosi 5 lat :hmm: To nieprawda - ten okres wynosi 10 lat.

PS

Jestem niemal pewien, że to są te same reduktory, a różnica jest jedynie w naklejce.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kristofer napisał:

Skąd taka informacja, że trwałość reduktora Trumy wynosi 5 lat :hmm: To nieprawda - ten okres wynosi 10 lat.

PS

Jestem niemal pewien, że to są te same reduktory, a różnica jest jedynie w naklejce.

Stara Truma i GOK to owszem pewnie to samo. Ale nowy Monocontrol Trumy to całkowicie nowa i inna konstrukcja. Stąd moje pytanie, bo miałem zakodowaną informację, że GOK na swoje produkty daje 10 lat gwarancji jako jedyny producent. Ale widzę, że faktycznie i Truma daje 10 lat gwarancji zarówno na wąż jak i na reduktor

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Monocontrol Trumy to całkowicie nowa i inna konstrukcja

Jak szukałem mojego to dzwoniłem do bierunia i do gomarketu. W obu powiedzieli że tyko obudową się różni, reszta to to samo. Chodzi o mono starego i newego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kristofer napisał:

Skąd taka informacja, że trwałość reduktora Trumy wynosi 5 lat :hmm: To nieprawda - ten okres wynosi 10 lat.

PS

Jestem niemal pewien, że to są te same reduktory, a różnica jest jedynie w naklejce.

Tak było do 2019 roku. Od 2019 ich drogi się rozeszły i Monocontrol oraz Duocontrol Trumy nie są już produkowane w fabrykach GOK. 
Można powiedzieć, że te firmy próbują ze sobą nawet konkurować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Jak szukałem mojego to dzwoniłem do bierunia i do gomarketu. W obu powiedzieli że tyko obudową się różni, reszta to to samo. Chodzi o mono starego i newego

No to niemożliwe, bo nowy Monocontrol od Trumy to jest całkowicie nowa i inna konstrukcja.

GOK:

image.png.279f818ccae5034e6642ead01feb68d5.png
 

Stary Monocontrol:

image.thumb.png.c368cf6f09daf9a10b0eb8c314103bc3.png

 

Nowy Monocontrol:

image.png.20b99e099c80642fcb919c0a22a8c5ae.png

44 minuty temu, Tomii napisał:

Tak było do 2019 roku. Od 2019 ich drogi się rozeszły i Monocontrol oraz Duocontrol Trumy nie są już produkowane w fabrykach GOK. 
Można powiedzieć, że te firmy próbują ze sobą nawet konkurować. 

Powiedz czy są jakieś zalety jednego albo drugiego? Czy w zasadzie nie ma to znaczenia? Komplet GOKa (reduktor + wąż) wychodzi jakieś 150 zł taniej niż komplet od Trumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacek00 napisał:

Powiedz czy są jakieś zalety jednego albo drugiego? Czy w zasadzie nie ma to znaczenia? Komplet GOKa (reduktor + wąż) wychodzi jakieś 150 zł taniej niż komplet od Trumy

Jeśli brał bym z półki (sam mam Mono od Trumy z 2019) to raczej szedł bym w nowego GOKa. Jest to urządzenie sprawdzone, dobrych kilka lat na rynku i nie było słychać o problemach z nim a tańsze (zapewne jest tańsze o marketing). Ostatnio znajomy powiedział mi że od serwisu słyszał o tym iż te czarne urządzenia Trumy, po okresie gwarancji potrafią mieć nieszczelność w okolicach żółtego trzpienia uruchamiającego reduktor (możliwe że ktoś trafił na jakiś syfny gaz, który rozpuścił membranę i nie jest to regułą). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomii napisał:

sam mam Mono od Trumy z 2019)

Widziałem Twój filmik ;) 

16 minut temu, Tomii napisał:

to raczej szedł bym w nowego GOKa. Jest to urządzenie sprawdzone, dobrych kilka lat na rynku i nie było słychać o problemach z nim a tańsze (zapewne jest tańsze o marketing). Ostatnio znajomy powiedział mi że od serwisu słyszał o tym iż te czarne urządzenia Trumy, po okresie gwarancji potrafią mieć nieszczelność w okolicach żółtego trzpienia uruchamiającego reduktor (możliwe że ktoś trafił na jakiś syfny gaz, który rozpuścił membranę i nie jest to regułą). 

Ok dzięki za info. Do GOKa mam zaufanie, bo tylko ich zawsze używałem w przyczepie - i reduktory i węże. Do tego jest tańszy i to dość sporo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brał bym z półki (sam mam Mono od Trumy z 2019) to raczej szedł bym w nowego GOKa. Jest to urządzenie sprawdzone, dobrych kilka lat na rynku i nie było słychać o problemach z nim a tańsze (zapewne jest tańsze o marketing). Ostatnio znajomy powiedział mi że od serwisu słyszał o tym iż te czarne urządzenia Trumy, po okresie gwarancji potrafią mieć nieszczelność w okolicach żółtego trzpienia uruchamiającego reduktor (możliwe że ktoś trafił na jakiś syfny gaz, który rozpuścił membranę i nie jest to regułą). 
Hmm ciekawe jak po gwarancji mogli to zweryfikować, skoro te nowe są na rynku od roku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, gekoniasty napisał:
58 minut temu, Tomii napisał:
Jeśli brał bym z półki (sam mam Mono od Trumy z 2019) to raczej szedł bym w nowego GOKa. Jest to urządzenie sprawdzone, dobrych kilka lat na rynku i nie było słychać o problemach z nim a tańsze (zapewne jest tańsze o marketing). Ostatnio znajomy powiedział mi że od serwisu słyszał o tym iż te czarne urządzenia Trumy, po okresie gwarancji potrafią mieć nieszczelność w okolicach żółtego trzpienia uruchamiającego reduktor (możliwe że ktoś trafił na jakiś syfny gaz, który rozpuścił membranę i nie jest to regułą). 

Hmm ciekawe jak po gwarancji mogli to zweryfikować, skoro te nowe są na rynku od roku?

?????????? i ktoś uwierzył.... i sieje ploty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.