Skocz do zawartości

Truma monocontrol - jak to zamontować?


Rekomendowane odpowiedzi

https://goliat.com.pl/monocontrol-30mbar-truma-horyzontal,3,5232,6419

dostałe powiadomienie że już się pojawiły te nowe. Faktycznie cenowo nie odbiegają od starego typu. Teraz trzeba polować na przecene starego monocontrola :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 miesięcy temu...

A jaka jest różnica w tych co są montowane w poziomie a  w pionie.. przeglądam oferty i pomału kręćka człowiek dostaje.

ten co chcę kupić poniżej na zdjęciu jak montować podpowiedzcie.

Czym one się różnią wizualnie ? na jednym opisie jest że można go montować i poziomo i pionowa a na pierwszym ze do montażu pionowego.. ?? ale o co chodzi?

GOKCS.JPG

2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.. :) A czy nowe pojazdy wychodzące z fabryki z lodówkami automatycznymi nie powinny być fabrycznie wyposażone w ten reduktor?? 

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki..  A czy nowe pojazdy wychodzące z fabryki z lodówkami automatycznymi nie powinny być fabrycznie wyposażone w ten reduktor?? 

Oba są pionowe

Mam taki na sprzedaż z tego roku, używany przez trzy tygodnie. Chętnie do zamiany na 50 mbar.

Reduktor CS są zawsze opcją. Filtry też.

A tak na marginesie to filtr fazy lotnej gazu ma sens, nawet bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Misio napisał:

A podeprzesz to czymś?

To tylko moda?

sprawdziłem osobiście na trzech butlach propanu, ta poduszeczka do wsiąkania oleju pływała cała w oleju, widać, że faza lotna zawiera sporo oleju, potem to idzie gdzieś w układ

producent zaleca wymianę poduszeczki po każdej butli, jak chciałem sprawdzić ile to naprawdę oleju jest w gazie

miałem dziś zrobić zdjęcia jak wygląda nowa wersja filtra, jest dosyć ciekawy, jest taka włóknina na której osadza się olej i spływa na wymienną poduszeczkę, co prawda nie ma inc w instrukcji żeby coś robić z tą włókniną ale można by lekko przemyć ją rozpuszczalnikiem, i może wrzucić do kubeczka jakiś kawałek magnesu (chociaż nie wierzę, żeby opiłki mogły latać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki dla Jacka :przytul:

image.png.a6b81a0a570dab6928dd65ad66bb65a4.png

nowy filtr fazy lotnej gazu

image.png.28fd168b2d55a75455f698a579525c12.png

wkłady filtra gazu, ok 60-70 zł za 10 sztuk

image.png.74079fd4593efc2ce05920413136e097.png

stary typ filtra i wkłady, wkłady za circa 100zł

 

wkłady filtra nowego typu to tak naprawdę "pampersy" do wchłonięcia skapującego oleju

jak będę w firmie to zrobię zdjęcia jak to wygląda w środku

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.