Skocz do zawartości

Laserowa lipa w rękach Smerfów


powolniak

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, powolniak napisał:

Proszę obejrzeć i przemyśleć 

 

Nie warto nawet tego oglądać. Z całym szacunkiem dla Emila to ten film ma na celu jedynie manipulację. Sam nie umie obsługiwać tego urządzenia i nie zajrzał nawet do instrukcji. A tak się składa, że to urządzenie nie służy do robienia fotek, a służy do nagrywania filmu z wykroczenia, z całego pomiaru. Samo zdjęcie jest jedynie dodatkiem - zdjęcie jest to ostatnia klatka z nagranego filmu. Czyli zdjęcie się wykonuje samoistnie po puszczeniu spustu i zakończeniu nagrywania. 

Idealny przykład jak głupkowatym filmikiem zmanipulować publikę...

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jacek00 napisał:

Nie warto nawet tego oglądać. Z całym szacunkiem dla Emila to ten film ma na celu jedynie manipulację. Sam nie umie obsługiwać tego urządzenia i nie zajrzał nawet do instrukcji. A tak się składa, że to urządzenie nie służy do robienia fotek, a służy do nagrywania filmu z wykroczenia, z całego pomiaru. Samo zdjęcie jest jedynie dodatkiem - zdjęcie jest to ostatnia klatka z nagranego filmu. Czyli zdjęcie się wykonuje samoistnie po puszczeniu spustu i zakończeniu nagrywania. 

Idealny przykład jak głupkowatym filmikiem zmanipulować publikę...

Nie wiem, nie wiem, nie wiem.

Jestem przekonany, że zbyt pobieżnie obejrzałeś materiał, nie wsłuchałeś się w słowa, przez co pochopnie oceniłeś prezentację w wykonaniu E. Rau.

Być może jesteś pracownikiem policyjnej drogówki (skoro wiesz jak powinno działać urządzenie, bo ja nie mam o ty zielonego pjęcia) i próbujesz ośmieszyć potencjalnie istniejące niebezpieczeństwo dla kierowców.

Skoro zaprzyjaźniony z E. Rau policjant udostępnił mu urządzenie, to zapewne obświecił go co i jak jest z urządzeniem. Być może i tym laserem można czy też należy filmować popełniane przez kierowców wykroczenia. Tylko który szary zjadacz niezdrowego marketowego chleba zatrzymany na drodze przez miśka, po okazaniu mu fotki, dokonanej w taki sposób, jak to przedstawił E. Rau, podkuli ogon i przyjmie mandat. Bo który kierownik furmanki cały czas się ślepi w licznik prędkości, zwłaszcza w dużych miastach na przelotowych dwupasmowych ulicach, bądź przed znakiem KONIEC OBSZARU ZABUDOWANEGO. A gdyby nawet miał przekonanie, że jechał z dozwoloną prędkością, to co znaczą jego słowa w porównaniu ze słowem policjanta?

W mojej ocenie E. Rau pokazał ciemną stronę urządzenia, które w rękach nadgorliwego policmajstra może naczynić sporo szkody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, powolniak napisał:

Nie wiem, nie wiem, nie wiem.

Jestem przekonany, że zbyt pobieżnie obejrzałeś materiał, nie wsłuchałeś się w słowa, przez co pochopnie oceniłeś prezentację w wykonaniu E. Rau.

Aha. Z pewnością.

Cytat

Być może jesteś pracownikiem policyjnej drogówki (skoro wiesz jak powinno działać urządzenie, bo ja nie mam o ty zielonego pjęcia) i próbujesz ośmieszyć potencjalnie istniejące niebezpieczeństwo dla kierowców.

Aha. Z pewością. Akurat urządzenie to nie jest żadną nowością. Jest używane w wielu krajach - w USA i w Europie. Instrukcja do tych urządzeń jest ogólnodostępna. Filmiki pokazowe także. Nawet w materiałach marketingowych do tego urządzenia jest wyraźnie napisane, że on nagrywa pomiar. To też było wymogiem przetargowym przecież! 

Cytat

Być może i tym laserem można czy też należy filmować popełniane przez kierowców wykroczenia. 

Nie być może a na pewno urządzenie filmuje + robi fotkę na koniec. Tak jak napisałem.

Cytat

Tylko który szary zjadacz niezdrowego marketowego chleba zatrzymany na drodze przez miśka, po okazaniu mu fotki, dokonanej w taki sposób, jak to przedstawił E. Rau, podkuli ogon i przyjmie mandat. Bo który kierownik furmanki cały czas się ślepi w licznik prędkości, zwłaszcza w dużych miastach na przelotowych dwupasmowych ulicach, bądź przed znakiem KONIEC OBSZARU ZABUDOWANEGO.

Już pomijam to czy da się manipulować, czy też nie. Ale jedno mnie ciekawi. Jaki motyw kierowałby policjantem, który miałby mierzyć jeden pojazd przekraczający prędkość i popełniający wykroczenie i to wykroczenie przypisywać innemu pojazdowi? Skoro stwierdził i udokumentował nagranie jednego pojazdu, to dlaczego ma go nie zatrzymać, a przypisać to wykroczenie komuś innemu, popełniając w ten sposób przestępstwo? Bo na zarejestrowanym nagraniu z pomiaru będzie doskonale widać, kto popełnił wykroczenie, i że policjant po pomiarze zmienił nagrywanie obiektu na inny.

Cytat

A gdyby nawet miał przekonanie, że jechał z dozwoloną prędkością, to co znaczą jego słowa w porównaniu ze słowem policjanta?

Jakie słowo przeciwko słowu? Ukarać można na podstawie materiału dowodowego. W tym wypadku nagrania + fotki. Nikt na "gębe" nikogo ukarać nie będzie. To teraz się tak odbywa, i teraz masz pole do nadużyć, bo używane są Iskry, które mierzą niewiadomo co.

Cytat

W mojej ocenie E. Rau pokazał ciemną stronę urządzenia, które w rękach nadgorliwego policmajstra może naczynić sporo szkody

Pokazał to co chciał pokazać. Gdyby zrobił to rzetelnie, to by powiedział, że urządzenie nagrywa film z pomiaru, a fotka jest dodatkiem. Powiedz. Dlaczego nie wspomniał o tym ani słowem? Nawet na YT początkowo zaprzeczał. Potem, kiedy więcej ludzi zaczęło mu o tym pisać to zmienił front.

Bardziej obawiałbym się nieduoczunego policjanta, który nie będzie umiał tego urządzenia dobrze obsługiwać i będzie wykonywał pomiary ze zbyt dużej odległości. To jest prawdziwy problem.

 

PS. Wspomniany materiał marketingowy Trucama: https://anuluj-mandat.pl/images/Poradnik TruCAM_100.pdf . Nawet po lekturze tego widać, że urządzenie służy przede wszystkim do nagrywania video.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.