Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy 2+2 do 30tys


Koczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zakończony.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Hobby 460 De Luxe z Białogardu.
Teraz trzeba zagłębić się w sprawy techniczne bo jestem totalnie zielony w kwestii obsługi. 
 

Przytargałem sam przyczepkę 400km i to były moje pierwsze kilometry z przyczepą (jakąkolwiek) w życiu :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulejszyn :) sprawdź tylko czy kabel zasilający, o ile taki dostałeś jest dwu czy trzy żyłowy. Co najmniej dwie budki od nich wyjechały z dwu żyłowym, a koniecznie musi być uziemienie to wtedy musiałbyś kabel wymienić. 

 

 

Pochwal się jakimiś fotkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, kabel zasilający wygląda na solidny czarny gruby identyczny jak ten 

https://center-camp.pl/pl/p/Gniazdo-CEE-230V%2C-wtyczka-230-kabel%2C-przedluzacz-10m/1602

Narazie to mam problem z zasilaniem, ale przyczepki z samochodu - brak światła w budce. 

Przyczepke mam z tego ogłoszenia :):) 
https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-460-de-luxe-easy-lozko-malzenskie-ID6z5rNB.html

Potrzebuję właśnie jakiegoś serwisu w okolicy Wrocławia do przeglądnięcia instalacji i przygotowania cepki do sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też taki miałem a się mocno zdziwiłem jak rozkręciłem wtyczke. Sprawdzić nie zaszkodzi. 

 

Ja przegląd robiłem w kenie, hamulce, najazd i gaz. Tylko teraz może być ciasno z terminami. 

 

Co do zasilania sprawdź cz w gnieździe masz wszystkie potrzebne piny podłączone. Czasami mimo że gniazdo jest 13 pin nie ma potrzebnych kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej, dzięki za info. 
Kabel zasilający rozkręciłem i sprawdziłem. Są 3 żyły i są podłączone wiec jest ok. 
Byłem wczoraj w serwisie Kena. zrobiłem przegląd instalacji gazowej - okazało się że nie była robiona od dłuższego czasu. Wyczyścili mi urządzenia gazowe i zrobili szczelność, więc teraz jestem spokojniejszy. 
Niestety wyszedł problem najazdu, który ma luzy i nie pracuje prawidłowo. Gośćiu krzyknął mi cene ok 1600zl części i 500 wymiana :( 
Na szczeście na forum uświadomili mnie że wymiana UN to 4 śruby więc planuję zrobić to samemu. Wstępnie szukałem i  taki najazd nowy to ok 700zl
Drogi ten Kena. Może niepotrzebnie powiedziałem, że jestem zielony w tych kwestiach.  
Z gniazdem wyszło tak że: od jakiś 2-3 lat nie ma w standardzie montażu haka -  przyłączy zasilających. W Stainhof należy dokupić dodatkową wiązkę do zasilania (jest ona wraz z zabezpieczeniem od nadmiernego rozładowania akumulatora) dodatkowe 300zl  :( 
Ehsz mam wrażenie, że karawaning to jest albo dla tych co mają dużo kasy, albo dużo czasu i możliwości do majsterkowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.