Skocz do zawartości

Cieknący kran - rozebranie baterii.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zabawa z głowicą jest na ogół skazana na niepowodzenie, a złudna poprawa działania nie trwa dłużej, jak kilka uruchomień baterii. Przy tej cenie, szkoda czasu na zabawę i kilkukrotne powtarzanie rozbiórki - wymiana i po problemie.

Jacku, pamiętaj o prawidłowym montażu w/g "sztuki", aby nie uszkodzić nowej głowicy i aby wszystko działało, jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tzw :pupa:   :klnie:

nowa głowica kupiona, nie jakieś chińskie badziewie, ponoć porządna a cały czas cieknie. Rozbierałem kran chyba z 6 razy bo myślałem że może kabelek podszedł, może uszczelka nie dociska. Na koniec zrobiłem próbe i na rozebranej baterii głowice docisnąłem do oporu i puściłem wodę. Cieknie :pad:

 

macie pomysł gdzie znajdę nową baterię? Szukałem na alle i po większych handlarzach typu klaja to mają do nowszych przyczep, do mojej nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

No i tzw :pupa:   :klnie:

nowa głowica kupiona, nie jakieś chińskie badziewie, ponoć porządna a cały czas cieknie. Rozbierałem kran chyba z 6 razy bo myślałem że może kabelek podszedł, może uszczelka nie dociska. Na koniec zrobiłem próbe i na rozebranej baterii głowice docisnąłem do oporu i puściłem wodę. Cieknie :pad:

... to by oznaczało, że w takim razie jest gdzieś pęknięcie jakiegoś elementu samej baterii. Może ktoś podszedł do niej kiedyś w bardziej siłowy sposób :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Na oko nic takiego nie widać, ale dziwne bo przez dwa lata było ok. No trudno, cztery dyszki w plecy za głowice. Zamówiłem w klaji nową baterię

a co u klaji było taniej ? bo ta co Voku podesłał to od naszego lokalnego dostawcy, ma wszystko na miejscu więc mógłbyś sobie jutro odebrać (koło portu na Białowieskiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suzu4x4 dzięki bardzo za info :ok: u klaji troche drożej, ale jakoś tak mam że jak biore od jednego to się go trzymam. Klaja odesłał mi formularz zamówienia do wypełnienia czyli jeszcze nie zamówion, a nie wiedziałem że grześ jest z wrocławia. Jak tak to faktycznie tyrkne do niego i podjadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie ćwiczę ten sam temat. Mi udało się zdemontować baterię takimi narzędziami :rolleyes:, bez demontażu zlewu. Ale co się przy tym sąsiedzi nasłuchali .... to tylko oni wiedzą :angry:. Faktycznie jest tam strasznie ciasno :wacko:

Też nam ciekło. Rozebrałem baterię dopiero po wyjęciu. Wydaje mi się że cieknie bo trzy oringi nie są odpowiednio dociskane do "gniazda" na dole. A to dlatego że w górnej części głowicy z czterech uchwytów, trzy mam połamane i głowica się odchyla od pionu. Połamane elementy wpadły między głowicę a obudowę. Poskładałem to i może jutro zdążę założyć to dam znać. Jak będzie nadal ciekło to trzeba kupić całą nową baterię. 

20180605_002558.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.