Skocz do zawartości

Czy jest sens przyczepka i kabriolet


Davidoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jestem tu nowy i dopiero zaczynam swoją przygodę. Nie mam jeszcze przyczepki, nawet haka nie mam ale chciałbym się tutaj doradzić czy to co planuję ma sens.

Co do przyczepki to będę chciał zakupić prawdopodobnie Hobby, model myśle 400-440 coś z jednym podwójnym łóżkiem na stałe i drugim rozkładanym (użytkowanie 2+2)

teraz odnośnie mojego auta, jest to dość stare (2003) audi a4 kabriolet z małym oryginalnym przebiegiem jak na swój wiek (150K), nie jest to wersja quatro tylko ma napęd na przód. Skrzynia jest manualna 5-ka, a silnik 3.0 benzyna 220KM, nie jest w gazie ale planuje właśnie założyć do niej porządny gaz jak i hak. 

Co do danych z dowodu to auto ma masę własną (G) 1757kg, masę całkowitą (F1 i F2) 2060kg, w maksymalnej masie całkowitej przyczepy wpisane jest (o1) 1630kg, jednak przyczepkę chciałbym do 1350 max...

Moje pytanie to czy warto te auto powierzyć na przygodę z przyczepką, czy się będzie nadawało (każdy w aucie będzie wygodnie siedział bo dla nas 2+2 miejsca jest dużo), czy silnik nie jest za mały i czy przypadkiem auto nie będzie za lekkie. Prosiłbym o opinie i dziekuje z góry. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ten silnik ma 300Nm a to niutkami ciągasz bude a nie konikami, ta wartość już fajnie da rade

 

Co do haka jak chcesz najlepszy to weź taki https://www.dobrehaki.pl/hak-holowniczy-audi-a4-b6-cabrio-2002-2005-p-4203.html

najwyższa liga a cena nie powala. Westfalia to najlepsze haki z jakimi miałem do czynienia. 

 

Co do budki, w tym dmc spokojnie kupisz wielkości 460-495. Dla czwórki 400-tka będzie moim zdaniem stanowczo za mała. 

Kolejna rzecz, szukaj z jak największą ładownością, w cabrio bagażnika nie masz przesadnie dużego a boksa na dach też nie wrzucisz. Będziesz musiał się spakować w przyczepie

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, hak zdecydowanie chce mieć najlepszy. Co do przyczepki to szału kapitału niema, może te 30K uda sie na ten cel przeznaczyć, chciałbym żeby miała napęd, jak nie będzie miała to napewno będę zakładał. Co do dzieci to wiek 3.5 i 2. Racja, będę musiał spakować sie do przyczepki bo w bagażniku miejsca malutko, a w kabinie zero :)

Czy taka 460 będzie odpowiednio pasowała? martwię się, że może przekroczyć DMC, choć teoretycznie auto ma dmc 2060 więc jak dobrze rozumiem przyczepka może mieć 1440.

znalazlem jeszcze taki hak, wydaje się podejrzliwie tanio: http://allegro.pl/hak-brink-audi-a4-b6-b7-sedan-kombi-modul-13-pin-i7142278628.html , wole dopłacić i mieć sprawdzony tylko pewnie wiązka to odrębny temat....

Edytowane przez Davidoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo z brinkiem, ten co podlinkowałeś jest demontowany na śruby, chwila zabawy i potrzebne narzędzia, w westfalii jeden ruch ręką i założony/zdjęty. Brunk automatyczny to też porażka, teraz mam :/ żałuję że jak kupowałem auto to nie zaniosłem do zamontowania westfalii. Jak chcesz dobry i wygodny to niczego lepszego nie znajdziesz. 

 

Ja mam 495 dla 4os, dzieciaki 2,5 i 5,5 roku, i nie jest za wielka

Jakbyś troszke dorzucił to ta wygląda sensownie

 

Co do dmc to teoretycznie możesz 1548 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki wielkie za wytłumaczenie, zdecydowanie zabawa z hakiem odpada, wolę dopłacić i mieć łatwiej. Dzięki wielkie tez za linka, czyli 495 jest wporzadku, dalej te dmc w normie. Mam prawko B i nie pali mi się wyrabiać E czy też płacić za viatole :)

Czy poza hobby jest jeszcze coś sensownego wartego uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym dmc auta nawet z budą 1400 mieścisz się na prawko b i bez viatolla.  

Jeżeli pytasz o marki to sensowne są wszystkie byle w ładnym stanie i przede wszystkim suche. Z najpopularniejszych to hobby, knaus, dethlefs, adria. Adrie są trochę lżejsze od reszty i przy tym samym dmc mają większą ładowność. 

 

Uzupełnij profil, m.in. Skąd jesteś, łatwiej będzie coś doradzić

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o sens? To ja odpowiadam:

587a962044740850a44bcd939db902a7.jpg

My co prawda jeździmy we dwójkę(+maltańczyk) ale jest to po prostu wspaniałe!
Nigdzie nie spotkaliśmy cabrio z cepą ;-)

Bardzo miłe reakcje ludzi i multum pytań typu „cabrio i przyczepa? Przecież nie można...”

Jeśli tylko nie pada to zawsze jeździmy na otwarto.

Jeśli chodzi o holownik to nasz SAAB jest również w benzynie ale 2l, spalanie w trasie z cepą to 13l i ani mi się śni zakładać LPG, bo to się nie ma jak logicznie zwrócić, chyba że planujesz jeździć tym Audi po 20k km rocznie...

Dla 4 osób (dzieci jednak rosną) szukaj cepy min 450, a najlepiej pod 5m, serio holownik pociągnie bez problemu, patrz tylko na DMC, żebyś się logicznie na B wyrobił... No i na ładowność, bo my mamy 300kg i wcale nie jest to jakoś mega dużo, tym bardziej że zakupy i bety wozimy również w aucie, a Ty miejsca już nie masz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Davidoo napisał:

Gratuluję zakupu, pochwal się fotkami :)

 

Nie mam ani jednej fotki... Przyczepa była jeszcze "ciepła", nawet na placu jeszcze nie stała,  jak przyjechaliśmy własnie dopiero ją sprawdzali. I tak to się jakoś odbyło, że nie pomyslałam, żeby sobie jakąś fotkę cyknąć :)

11 godzin temu, Novicjusz napisał:

Koniecznie się pochwal a najlepiej całym zestawem jak już zepniesz jedno z drugim.:bevil:

Dopiero za ok. dwa tygodnie odbieramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.