Skocz do zawartości

Zasilanie lodówki z alternatora hobby 2003 r


radziu797

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam pytanie na szybko bo zaraz wyjeżdżam na pierwszy swój kemping z przyczepa :) i okazało się że po podłączeniu przyczepy do gniazda w samochodzie lodówka nie działa. Gniazdo z przyczepy 13 pin. Czy w każdym przypadku powinna chlodzic lodówka po podłączeniu do samochodu przyczepy? Nie miałem akumulatora w przyczepie. Został dołożony ale bez ładowania po podpieciu do samochodu (będę go lądował recznie ). A nie sprawdzałem czy chodziła lodówka wcześniej przed dolozeniem aku chociaż podobno to ma nie mieć wpływu na resztę instalacji. Jak myślicie?

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka w cepie ,,rozpędza,, się bardzo wolno, co najmniej pare godzin na 230 i na gazie. Na 12v działa dużo słabiej, to jest bardziej podtrzymnie a nie chłodzenie. Lepiej dwa dni wcześniej włączyć na 230 żeby się nachłodziła, dzień przed wyjazdem włożyć zimne z lodówki żarełko i dopiero wtedy na drogę przełączyć na 12, przy dłuższych postojach na gaz. Ja tak zawsze robię i się sprawdza

 

p.s. Pracująca lodówka nie wydaje żadnego dźwięku, tu nie ma agregatu jak w domowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie na szybko bo zaraz wyjeżdżam na pierwszy swój kemping z przyczepa default_smile.png i okazało się że po podłączeniu przyczepy do gniazda w samochodzie lodówka nie działa. Gniazdo z przyczepy 13 pin. Czy w każdym przypadku powinna chlodzic lodówka po podłączeniu do samochodu przyczepy? Nie miałem akumulatora w przyczepie. Został dołożony ale bez ładowania po podpieciu do samochodu (będę go lądował recznie ). A nie sprawdzałem czy chodziła lodówka wcześniej przed dolozeniem aku chociaż podobno to ma nie mieć wpływu na resztę instalacji. Jak myślicie?
 
Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
 

A jesteś pewny że masz poprowadzone zasilanie lodówki do gniazda 13 PIN?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinieneś mieć

Nie. Jak nie jest podłączone to nie będzie. Sam miałem taki moduł w Citroenie, i żeby mieć 12V i lodówkę to musiałem go zmienićna taki który miał taką funkcję w ogóle
To może inaczej zapytam. Czy powinienem mieć w ogóle 12v w przyczepie po podłączeniu się do gniazda samochodowego ? Bo nie mam w ogóle prądu  

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Kwestia tego jaki masz moduł i jak masz wszystko podłączone. Możesz mieć wersję modułu bez zasilania przyczepy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

to nie będzie zasilania w budzie. Ale generalnie być powinno

 

No właśnie nie, bo w ASO, jak nie powiesz że chcesz z zasilaniem budy to założą Ci taki moduł 13 pin bez zasilania. Czyli tylko np do bagażnika rowerowego. Znajomemu ostatnio poprawiali w Fordzie, bo założyli mu 13 pin oczywiście bez zasilania jakiegokolwiek. Bratu w Toyocie dokładnie tak samo.

 

Trzeba samemu wszystko posprawdzać bo to tacy magicy podłączają, że szkoda gadać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wina jest po stronie auta a nie budy. Dlatego napisałem jak moduł jest prawidłowy i wszystko jest dobrze podłączone to zasilanie będzie
A to to tak Ale ja bym zaczął sprawdzać instalacje auta. Pewnie nie ma podłączenia zdobionego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radziu797 napisał:

 

Witajcie. Mam pytanie na szybko bo zaraz wyjeżdżam na pierwszy swój kemping z przyczepa :) i okazało się że po podłączeniu przyczepy do gniazda w samochodzie lodówka nie działa. Gniazdo z przyczepy 13 pin. Czy w każdym przypadku powinna chlodzic lodówka po podłączeniu do samochodu przyczepy? Nie miałem akumulatora w przyczepie. Został dołożony ale bez ładowania po podpieciu do samochodu (będę go lądował recznie ). A nie sprawdzałem czy chodziła lodówka wcześniej przed dolozeniem aku chociaż podobno to ma nie mieć wpływu na resztę instalacji. Jak myślicie?

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Miałem podobną sytuację. Sprowadziłem autko z D z oryginalnym hakiem i podłączeniem instalacji na 13 pinowe gniazdko. Dopiero jak chciałem podłączyć budkę to okazała się, że wszystko jest miód, malina i orzeszki za wyjątkiem stałego plusa i tego po stacyjce. Jak zacząłem dociekać to okazało się, wszystko jest git, nawet wiązka ma dwa kable do tego przeznaczone tylko obcięte. Widocznie gostek z D nie potrzebował do campingu albo jak mu zakładali stwierdzili że nie ma potrzeby bo to tylko do towarówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

Ależ my się nie spieramy :D 

Nie spieramy się bo nie jesteśmy politykami :klnie:. Wymieniamy tylko poglądy i argumenty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.