Skocz do zawartości

kamera cofania do przyczepy


artnoise

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jakie rozwiązanie (najlepiej gotowe do kupienia w necie) polecacie w temacie kamer cofania do przyczepy? Jakiego używacie?
Temat rozgryzam i widzę że są bezprzewodowe systemy (wygodne) ale jak to się sprawdza w praktyce? Jeśli kijowo to ktoś ma system przewodowy i może coś podpowiedzieć jak rozwiązał problem z przewodami?
Gdzie najlepiej umieścić kamerę? Widziałem rozwiązania że kamera jest w ramce tablicy rejestracyjnej ale zastaniawiam się czy nie lepiej jakby była u góry przyczepy i "patrzała" w dół?
Zastanawiam się czy taka kamera odpowiednio ustawiona nie pomagała by w czasie jazdy po drogach w ocenie sytuacji drogowej za zestawem?
No i jeśli używacie takiego systemu to jak poradziliście sobie z umiejscowieniem dodatkowego monitorka w aucie. Gdzieś widziałem że są małe monitorki LCD które można zamocować na osłonie przeciwsłonecznej w aucie.
Ktoś z was przerabiał ten temat?

P.S. Byłem dziś w dwóch serwisach zajmujących się takimi tematami w Częstochowie i jak powiedziałem że przyczepa kempingowa + kamera cofania to stwierdzili że nie znają tematu ale poszukają. Doświadczenie podpowiada że będąc poligonem doświadczalnym dla serwisów wyjdę na tym jak zabłocki na mydle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris_66 napisał:

 

Masz cały wątek o kamerach, poszukaj.

Wysłane z Tapatalka

 

Możesz wierzyć bądź nie- szukałem, myślę że solidnie i nie znalazłem. Ale przyznaję się - w internecie jestem raczej greenchornem. Jakbyś kolego zarzucił linkiem to piwko stawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, artnoise napisał:

Zastanawiam się czy taka kamera odpowiednio ustawiona nie pomagała by w czasie jazdy po drogach w ocenie sytuacji drogowej za zestawem?

Miałem kamerkę taką dla busów, duża w metalowej obudowie, coś jak to z linka.
Zresztą poczytaj temat tam jest wszystko, ale czy  ta kamera jest aż tak niezbędna, ja już drugi
raz nie założę bo szkoda kasy.
 

http://allegro.pl/uniwersalna-kamera-cofania-video-rca-ir-noc-24v-8-i7100507044.html

http://allegro.pl/monitor-do-kamery-cofania-4-3-cala-skladany-zestaw-i7234979043.html

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Commander napisał:

Weź nie żartuj nawet...

 

Ale ze mnie lamus... Muszę poprosić syna o lekcję używania wyszukiwarki bo się chyba na starość uwsteczniam... Dzięki kolego za linki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.