Skocz do zawartości

Gniazda USB i 12V samochodowe


artnoise

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.05.2018 o 08:55, Leon35 napisał:

 

gniazdo.png

A czy ktoś może mi powiedzieć, czy ta ładowarka USB nie zakłóca radia? Bo wiem, że już kilka osób ma te gniazda jednak nie wiem, czy jednocześnie używają one radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko nie zapominajcie do dodaniu prze tym ustrojstwem wyłącznika. Bo podświetlenie dość szybko wyładowuje akumulator.

W kamperze mam zamontowane samo gniazdo USB z podświetleniem. I niestety 4 dni i słuchać było, że auto się słabiej uruchamiało. Dodałem wyłącznik i jest super. Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam samo gniazdo zapalniczki z tego zestawu, pod to podłączone radio i w momencie włączenia którejś pompki, w radiu są zakłócenia, nie wiem czy to wina gniazda, czy kabla zasilającego radio który sam zrobiłem i możliwe że dałem kiepskiej jakości kabel

A czy ktoś może mi powiedzieć, czy ta ładowarka USB nie zakłóca radia? Bo wiem, że już kilka osób ma te gniazda jednak nie wiem, czy jednocześnie używają one radia.


Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel nie ma nic do rzeczy. Zakłócają niskiej jakości ładowarki usb i czasem inne urządzenia - prawdopodobnie u kolegi pompka.

Miałem problem z ładowarkami Belkin. Kupiłem TomTom i nic nie zakłóca.

Edytowane przez rowojtek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problemem jest to, że gniazdo wpiąlem w instalację, a chyba nie do końca tak powinno być, tzn znalazłem plus i minus i w to wpiąlem gniazdo poprzez bezpiecznik

Kabel nie ma nic do rzeczy. Zakłócają niskiej jakości ładowarki usb i czasem inne urządzenia - prawdopodobnie u kolegi pompka.

Miałem problem z ładowarkami Belkin. Kupiłem TomTom i nic nie zakłóca.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie dlaczego telefon ładuje się normalnie przez gniazdo USB podczas podłączenia przyczepy do samochodu, a gdy jest przyczepa podłączona pod 230v telefon ładuje się bardzo wolno?
W obydwu przypadkach miernik pokazuje ok 13 v.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciejek34 napisał:

Może problemem jest to, że gniazdo wpiąlem w instalację, a chyba nie do końca tak powinno być, tzn znalazłem plus i minus i w to wpiąlem gniazdo poprzez bezpiecznik

Nie wiem czy przez to, jednak jak najszybciej odstąp od swojego rozwiązania. Powodów jest wiele i wszystkie prowadzą do niechcianych scenariuszy. Pytanie przykłądowe, co to był za "minus" ? Może z powrotu przez włókno którejś żarówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest plus i minus wychodzący z zasilacza przyczepy

Nie wiem czy przez to, jednak jak najszybciej odstąp od swojego rozwiązania. Powodów jest wiele i wszystkie prowadzą do niechcianych scenariuszy. Pytanie przykłądowe, co to był za "minus" ? Może z powrotu przez włókno którejś żarówki ?


Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maciejek34 napisał:

To jest plus i minus wychodzący z zasilacza przyczepy.

 

To również nieprawidłowo. Przewody zasilacza mogą nie być przystosowane do prądu, jaki popłynie z Twojego dodatkowego gniazda. Instalacje powinno się prowadzić od zacisków akumulatora albo z instalacji do tego przewidzianej.

Oczywiście odbiegamy od głównego tematu, jakim są zakłócenia. To raczej nie powód zakłóceń.

Edytowane przez rowojtek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dołożylem dwa gniazda, jedno zasililem prosto z akumulatora a drugie z instalacji przyczepy (chciałem żeby pod 230v gniazdo zapalniczki też działało), i teraz zasilającego radio z gniazda z akumulatora, nie ma żadnych zakłóceń, a z instalacji zakłócenia są

To również nieprawidłowo. Przewody zasilacza mogą nie być przystosowane do prądu, jaki popłynie z Twojego dodatkowego gniazda. Instalacje powinno się prowadzić od zacisków akumulatora albo z instalacji do tego przewidzianej.
Oczywiście odbiegamy od głównego tematu, jakim są zakłócenia. To raczej nie powód zakłóceń.


Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.08.2018 o 18:01, rowojtek napisał:

Nie wiem czy przez to, jednak jak najszybciej odstąp od swojego rozwiązania. Powodów jest wiele i wszystkie prowadzą do niechcianych scenariuszy. Pytanie przykłądowe, co to był za "minus" ? Może z powrotu przez włókno którejś żarówki ?

No to jest bardzo ciekawa teoria. Podoba mi się. Minus z powrotu włókna żarówki. To nie tak działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.