Skocz do zawartości

Gniazda USB i 12V samochodowe


artnoise

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, chris_66 napisał:

Masz, czy tylko się podoba, bo świeci jak głupi i w zasadzie niewiele widać.
Idea ciekawa tylko wykonanie zbyt oczojebliwe
Same gniazdka i USB jest fajne, najwyżej wystrugasz sam jakieś pudełeczko, albo coś podobnego

 

Podobno o gustach się nie dyskutuje ale takie świecące choinki mnie osobiście nie odpowiadają. Tym bardziej że taki voltomierz jest chyba tylko gadgetem. Tak jak pisałem wcześniej - gniazdka USB i 12v zamówione. Będę na nie kombinował właśnie jakąś skrzyneczkę lub inne rozwiązanie bo pod te gniazda płyt w przyczepie nie chcę dziurawić. Na pewno jedno gniazdo USB powędruje w okolice łóżka piętrowego (dzieciak + tablet = musi być zasilanie), jedno pod łóżko francuskie - ładowanie komórek w nocy. Większa "stacja" USB + 12v nad stolikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Masz, czy tylko się podoba, bo świeci jak głupi i w zasadzie niewiele widać.
Idea ciekawa tylko wykonanie zbyt oczojebliwe.
 
Wysłane z Tapatalka
 
 

Same gniazdka i USB jest fajne, najwyżej wystrugasz sam jakieś pudełeczko, albo coś podobnego  
Wysłane z Tapatalka
 
 
 
Nie mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Przyczepa odebrana od dealera parę dni temu, jestem w trakcie kupowania wyposażenia "technicznego" (moja druga połówka w żywiole - kupuje nowe gary/ talerze, pościel i inne wyposażenie "mieszkalne" :blink:) . Jako że przyczepa była konfigurowana pod możliwość biwakowania na dziko to ma wszystko na gaz, aku i solar. Ale nie ma gniazd USB i gniazd 12V samochodowych.
Do rzeczy - szukam gniazd USB i 12v samochodowych pod zabudowę - ale jakiś porządnych, sprawdzonych. Na alle i ogólnie w sieci sporo tego znalazłem ale wszystkie jakieś takie "badziewne". Boję się że kupię i po chwili nie będzie działać. Panie i Panowie - polecicie jakieś sprawdzone gniazda tego typu pod zabudowę?
I druga sprawa - mam parę pomysłów gdzie zabudować takie gniazdka (na pewno większa ilość w pobliżu stolika, coś koło łóżka francuskiego + na pewno coś koło łóżka piętrowego - bo dzieciaki + tablet = musi być gniazdo USB) ale na razie nie mam pomysłu jak je zabudować by trwale nie dziurawić płyt wiórowych w przyczepie. Myślałem o jakiś "puszkach" w których będą zamocowane gniazda a puszki przykleję taśmą dwustronną do płyt w przyczepie. Jak coś to można to usunąć. Koledzy jak wy rozwiązaliście ten problem u siebie?
Pozdrawiam
Paweł
Mam również takie gniazda jak koledzy zapodali.

Jeśli chcesz jednak coś bardziej 'pro' rzuć okiem tutaj http://www.thecbecentre.co.uk

Stylistyczne można dobrać ramki pasujące do oryginalnych kontaktów. Cena jest również stosowna....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DOMINO7 napisał:

Dodatkowo wyłącznik dzięki któremu voltomierz nie razi w oczy.

... i bardzo słusznie, ponieważ poza jaskrawym świeceniem, taki woltomierz mocno "zjada" accu, a jak wiadomo, w warunkach przyczepkowych, czasem każdy mA może być na wagę złota.

5 minut temu, jacekzoo napisał:

to z 3A bezpiecznik chyba wystarczy? 

5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bezpiecznika, sprawdzić trzeba co chcemy podłączyć do gniazda. U mnie by te 5A w zupełności starczyło, bo odbiornik to tv niby 3A, ale nigdy nie wiadomo co tam będziemy chcieli zapiąć. Ważne żeby był słabszy niż wytrzymałość gniazda ;) 

Oczywiście przy samym gnieździe USB nie potrzeba nic większego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość 5 A podałem w odniesieniu do konkretnego zastosowania, o które zapytał Jacek, a tak ogólnie, to jeśli sprzęt został przewidziany dla np. 20 A, to zabezpieczenie powinno mieć 25 A. Z zasady stosuje się bezpieczniki mające ok. 25 - 50 % wyższy prąd znamionowy.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w omawianym zastosowaniu dać bezpiecznik o niższej wartości, niż by to wynikało z parametrów gniazd, choćby tylko dlatego, że np. jakość wykonania nie wskazuje na to, że parametry opisane, urządzenie faktycznie wytrzyma. No i w takim przypadku, trzeba pamiętać, że mimo opisu przy gnieździe, bezpiecznik założyliśmy o niższej wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2018 o 20:45, DOMINO7 napisał:

Co do bezpiecznika, sprawdzić trzeba co chcemy podłączyć do gniazda. U mnie by te 5A w zupełności starczyło, bo odbiornik to tv niby 3A, ale nigdy nie wiadomo co tam będziemy chcieli zapiąć. Ważne żeby był słabszy niż wytrzymałość gniazda ;) 

Oczywiście przy samym gnieździe USB nie potrzeba nic większego ;) 

O gniazdo bym się nie martwił. Bezpiecznik nadmiarowo-prądowy ma za zadanie ochronić podłączony sprzęt i instalację. Jak gniazdo jest 20A to może być i 20A. ;) Ale jak podpinamy coś delikatnego to ........ Już każdy wie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.