Skocz do zawartości

Wymiana grzałki w lodówce Electrolux


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, Kazimierz2018 napisał:

Witam. Jak można wymienić grzałkę 230 v bez wyjmowania całej lodówki?

Pozdrawiam K.

trzeba rozebrać puszkę grzałki, zamienić grzałki i złożyć wszystko nazad

potem albo podłączyć kostką stare przewody z nowymi (odcinając starą grzałkę) albo dostać się do panela sterowania lodówki i tam podłączyć nowe zamiast starych

w 99% przypadków da radę wymienić grzałkę przez zdemontowane kratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dzień dobry...

proszę o podpowiedź którzy mają taką lodówkę i znają się na tym  

Wiem że grzałką elektryczna w lodówce mam niesprawną i chcę ją wymienić .  Na gazie lodówka chłodzi b. dobrze .W Szczecinie jedyny serwis proponuje mi terminy za miesiąc

  Proszę o  podpowiedź jak wyciągnąć lodówkę tego typu i wymienić grzałkę lodówki    (załączam zdjęcia ) a może jest jakiś chętny fachowiec do wymiany odpłatnej  ja oczywiście mogę pomóc . 

będę również wdzięczny za wszelkie podpowiedzi słowne  Ja nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie 

tel 888575999

Pozdrawiam Serdecznie Piotr

 

 

lodowka2.jpg

lodowka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2019 o 22:46, chris_66 napisał:

Zobacz czy od strony kratek masz sensowny dostęp do kominka. Jak pokombinujesz to powinno dać radę od tyłu temat załatwić.
Trochę za daleko żeby podjechać emoji56.png

ręce mam grube i stare ... umysł trochę też .... dzięki za radę ale .... Proszę o  podpowiedź jak wyciągnąć lodówkę tego typu i wymienić grzałkę lodówki  Czy trzeba całą czy jak ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2018 o 09:37, kmtaxi napisał:

Jeszcze trzeba się dostać od góry do przewodów pod włącznikiem. Przez kratkę, to trzeba mieć gumowe ramiona.

I zapasową grzałkę ze sobą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2019 o 22:46, chris_66 napisał:

Zobacz czy od strony kratek masz sensowny dostęp do kominka. Jak pokombinujesz to powinno dać radę od tyłu temat załatwić.
Trochę za daleko żeby podjechać emoji56.png

W dniu 4.06.2019 o 14:25, chris_66 napisał:

Cała musisz wyciągnąć z szafki.
Najpierw od góry odpinasz prąd i gaz. Potem odkręcasz po bokach i wysuwasz.

 dzięki za podpowiedź proszę o uściślenie " od góry "- to oznacza że muszę zdemontować cały zlewozmywak z płytą gazową ?   

W dniu 2.06.2019 o 22:46, chris_66 napisał:

Zobacz czy od strony kratek masz sensowny dostęp do kominka. Jak pokombinujesz to powinno dać radę od tyłu temat załatwić.
Trochę za daleko żeby podjechać emoji56.png

ręce mam grube i stare ... umysł trochę też .... dzięki za radę ale .... Proszę o  podpowiedź jak wyciągnąć lodówkę tego typu i wymienić grzałkę lodówki  Czy trzeba całą czy jak ... 

W dniu 4.06.2019 o 15:44, ed napisał:

I zapasową grzałkę ze sobą ?

dzięki  ed .Grzałkę mam .  Przewody znajdę pod stalową płytą z palnikami ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, całą górę (kuchenkę ze zlewem)musisz przynajmniej odchylić żeby mieć dostęp do połączeń gazowych i elektrycznych - niestety bez tego nie ruszysz sprzętu

potem w lodówce masz zaślepki a pod nimi śruby mocujące lodówkę do szafki

i dalej już pójdzie łatwo :swiety:

 

dlatego ja bym wolał rozebrać kominek i wymienić grzałkę "od tyłu" a przewody od nowej grzałki dosztukować do starych - zaraz będzie larum, że to po amatorsku, i pewnie tak, ale szybciej i prościej i w niczym nie przeszkadza w normalnym działaniu lodówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 15:44, ed napisał:

I zapasową grzałkę ze sobą ?

ja próbowałem .. ale zupełnie nie daje rady  od strony kratek .... Tym nie mniej bardzo dziękuje  za wszelkie wskazówki ... 

a próbowałem .. ale zupełnie nie daje rady  od strony kratek .... Tym nie mniej bardzo dziękuje  za wszelkie wskazówki ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2018 o 22:16, ulislaw napisał:

 

Nie w każdej da się przez kratkę. Czasami szybciej będzie wykręcić cała niż godzinami gmerać bez powodzenia. 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie a jak mam pytanie odnośnie tego modelu lodówki.

Otóż po odpaleniu na gazie i puszczeniu pokrętła od regulacji płomienia po ok 15-30 sek. jak jest w instrukcji, płomień natychmiast gaśnie, powtarzam proces kilka razy i nadal to samo.

Proszę o podpowiedź co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.