Skocz do zawartości
cikos

Bieszczady z rodziną

Rekomendowane odpowiedzi

cikos

Witam serdecznie.

Zapytam wprost: gdzie z rodzinką można pojechać na wakacje w Bieszczady? Trochę już poczytałem, ale są to relacje z przed 4, 5 lat.  Planuję ok. dwóch tygodni w wakacje spędzić w Bieszczadach. Chciałbym trochę zwiedzić ten nieznany nam rejon Polski, a jednocześnie odpocząć. Wiadomo, moje preferencje są takie jak Was wszystkich: ciche, spokojne pola kempingowe, doskonale zlokalizowane odnośnie wycieczek. Moje preferencje, to przede wszystkim uniknąć spędów ludzi, z którymi na co dzień mam do czynienia w pracy.... Coś polecacie, jakieś wycieczki rodzinne, co zobaczyć, żeby dotknąć natury i wypocząć.

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Malinki

Witam

Wszystkie miejsca są fajne, są i wcześniejsze wpisy, generalnie wszystko jest aktualne.

Przez dwa tygodnie to dużo można zwiedzić, część atrakcji  będziesz miał pod ręką do innych trzeba dojechać. Jednego uniwersalnego pola nie znajdziesz bo i obszar gór ogromny.

Ja polecam Cypel w Polańczyku. Jak zamówisz parcelę w dolnym rzędzie to jeśli sobie gości nie zaprosisz to nikt z buciorami nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
qbek

jak chcesz uniknąć ludzi to raczej Polańczyka i okolice Soliny w okresie wakacyjnym omijaj szerokim łukiem :) Są pola kempingowe w Wetlinie i Ustrzykach Górnych, gdzie pod samym nosem masz szlaki turystyczne na Wetlińską, Caryńską, Rawki, Tarnicę. Stamtąd niedaleko do Leska, Baligrodu, Cisnej. Jest szlak cerkiewny, zagroda żubrów w Mucznym, torfowiska w Tarnawie. Można zakotwiczyć w Sanoku, obejrzeć skansen, muzeum z wystawą Beksińskiego. Można przejechać się kolejką bieszczadzką albo drezynami w Uhercach, są szlaki rowerowe. Komańcza, jeziorka Duszatyńskie, Łupków, Smolnik... jest gdzie jeździć, zwiedzać, oglądać, podziwiać.

Generalnie na raz i tak wszystkiego nie zobaczysz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
powolniak
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, qbek napisał:

(...). Można zakotwiczyć w Sanoku, (...).

Że się tak zapytam, a niby gdzie w Sanoku można rzucić kotwicę?

Tamtejszy kemping SOSENKI splajował i jest nieczynny :( 2018 r.

Edytowane przez powolniak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ed

Koło Sanoka w Tyrawie Solnej jest kemping Diabla Góra - cichy i spokojny i bardzo dobrze przygotowany, nie ma tam zbiegowisk. W Sanoku piękny skansen, można spłynąć kajakami z Sanoka na kemping. W samych Bieszczadach polecam kemping w Cisnej - bardzo fajnie położony - blisko Komańcza sporo cerkiewek, Sine Wiry spokojny spacer. Polańczyk szczerze odradzam - jak na mój gust - ciasno, do jeziora kawałek i tłumy. W Solinie jest kamping Jawor tarasowe pola dają widok na jezioro - tylko w sezonie tłumy. Gdybym miał wybierać to dwa pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GraKo

Polecam też Myczkowce,Ośrodek Caritasu.Można dogadaç się z miejscowym proboszczem,bardzo przyjazny karawaningowcom.Ogród biblijny i Park miniatur robi wrażenie.Na miejscu można tanio i dobrze zjeść i zażyć naprawdę prawdziwego relaksu.Więcej info znajdziesz w internecie.Spędziliśmy tam kilka dni majówkowych.Było super.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cikos

Pięknie dziękuję za podpowiedzi. Powoli zaczynam sobie to wszystko wyobrażać i mój motywacyjny akumulator zaczyna się ładować. Zastanawiam się tylko, czy moja "trzódka" 9,7,5 lat da radę przez dwa tyg. w Bieszczadach.... :D. Ja najchętniej w góry, oni nad morze..........:D  Chyba będę musiał wyprawy w góry przeplatać jakimiś atrakcjami "przyziemnymi". W Bieszczadach to chyba nie problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

Zabierz ich na przejażdżkę kolejką - atrakcja na cały dzień. W inny dzień drezyny rowerowe. Bieszczady w sezonie są teraz kurortem a nie dziczą o jakiej się rozpowiada w legendach. Choć gdzieś tam po kątach są jeszcze poukrywane dzikie miejscówki i pionierskie klimaty jak w latach 70-tych. SBN-y. Ale to tylko dla wtajemniczonych. W okolicy połowy sierpnia bardzo ciekawe wydarzenie w Cisnej i okolicy: Rozsypaniec. Gdybym miał wybrać bazę wypadową na Bieszczady to wybrał bym Cisną. W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że jest sercem Bieszczad i wszędzie stamtąd blisko. 

Warto zahaczyć o rejony wzdłuż granicy PL/UA. Kilaka pięknych cerkwi tam stoi przygarbione, a wciąż niewiele turystów tam dociera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cikos
W dniu 17.05.2018 o 23:56, Łza Włóczynutka napisał:

Gdybym miał wybrać bazę wypadową na Bieszczady to wybrał bym Cisną. W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że jest sercem Bieszczad i wszędzie stamtąd blisko. 

W Cisnej znalazłem jedynie camping Tramp, czy jest tam podłączenie do prądu? Może jakieś inne miejsce?

coś nie tak.......miał być cytat :) Czy w Cisnej jest jakiś inny kemping po za Trampem i czy w Trampie można podłączyć się do prądu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
leszek
Napisano (edytowane)

Może i dobre te rady z kempingami w Bieszczadach wysokich ale z perspektywy dorosłych a nie dzieci . Wiem coś na ten temat bo zjeździłem Bieszczady z przyczepą i dwoma synami gdy byli mali . W sumie w Cisnej ,Ustrzykach Górnych i Wetlinie  nic nie ma co na dłuższą metę zaciekawi dzieci ( dwa tygodnie !!!). Na kempingach takich jak Tramp , Górna Wetlinka ,Ustrzyki Górne ..... nie za ciekawie w pełni sezonu . Tłok, nie za czysto , częsty brak ciepłej wody , w sumie nie za bezpiecznie dla dzieci . Wieczorami nie mają dzieci nic ciekawego w okolicy , tylko knajpy dla dorosłych i tyle .
Powie ktoś połoniny , żubry ,kolejka .... to wszystko fajnie ale  obojętne na jakim się jest kempingu to trzeba w te miejsca dojechać samochodem . A z dziećmi najdłużej wchodzi zapakować je na wycieczkę . Jazda czy pół godz w tę czy w tę to już mniejszy problem .Warto więc znaleźć kemping dalej ale bezpieczniejszy dla dzieci . Dlatego ja wybierałem z dziećmi te kempingi na kilka dni a potem by się nie znudziło jechałem np na kempingi w Polańczyku . Z tamtych kempingów mogłem zabierać synów na atrakcje które im bardziej pasowały . Zapora w Solinie , statek, kajaki , jazda konna w stadninie w Terce .  pizza w Ustrzykach Dolnych wraz z pobytem na basenie ( przecież nawet w lecie jest deszczowo i trzeba dzieciom jakoś czas zająć). Często w Solinie było wesołe miasteczko . Po takich atrakcjach nawet całodzienny wyjazd na połoniny cieszył , ognisko i pobyt ze dwa dni na polu namiotowym na Polankach ( bez prądu ) . Wszystko to można było ogarnąć patrząc na świat chociaż przez chwilę oczami dzieci .

Edytowane przez leszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi