Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepa 2+2 -Chateau Cantara 2000


SebaBie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Może sie pokrótce jeszcze przedstawię w tym dziale- mam na imię Sebastian i do tej pory uprawiałem turystykę polegająca głównie na trekkingu. Jednakże mając rodzinkę 2+2 w maksymalnej konfiguracji)plus czworonogi ciężko czasami ogarnąć całość w namiotach. Dlatego pojawila sie opcja przyczepy. 

Przyczepę pociągnie Fiat Sedici czyli tańsza wersja Suzuki SX4 z silnikiem 1,6. W dowodzie pojazdu widnieje DMC 1200kg- więc z wiadomych przyczyn szukam przyczepy do tej wagi. 

Nie mam zielonego pojecia o wyborze przyczep oraz ich uzytkowaniu, pomijając domek holenderski. 

Osoby z którymi do chwili obecnej rozmawiałem prosiły mnie, aby nie szukal "angielek".

Jednakże ostatnio pojawila się takowa opcja: 

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-chateau-1994r-cantara-2000-wc-namioty-kemping-CID5-IDuiwQW.html

Czy taka przyczepa jest warta obejrzenia, co z rejestracją takowej przyczepy. A może jest ktoś kto zna osobą, która ją sprzedaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SebaBie napisał:

Osoby z którymi do chwili obecnej rozmawiałem prosiły mnie, aby nie szukal "angielek".

Pogratuluj im wiedzy.Nie ma to jak powtarzać mity i gloryfikować wszystko co niemieckie czy francuskie.

Wracając do tematu.

Jest mnóstwo  wątków o sprawdzaniu przyczep przed zakupem z których dowiesz się wszystkiego.Poszperaj na forum i na pewno sobie poradzisz.Często też jest tak,że forumowicze weryfikują przyczepy jeśli są w ich okolicy,żeby nie nabijać kilometrów na darmo.

Przyczepa z ogłoszenia wygląda na zdjęciach pozytywnie,ale dopóki sam nie pomacasz to wcale nie znaczy,że opis jest zgodny z prawdą.Za brak ostrożności co niektórzy już zapłacili frycowe.Ja zresztą też,ale to było 30 lat temu z pierwszą przyczepą i teraz na pewno nie dał bym się "wykręcić"

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak to jest handlarz , czyli jak coś ma do ukrycia to zrobi to tak żeby na zdjeciach tego nie było widać . Trzeba jechać macać , a o dobrą Angielke , to za 10000 to chyba nic nie znajdziesz dobrego . Zostałbym jednak bym przy przyczepach wszystkich innnych , ale odpuścił Angielki , z małą wiedzą naprawde łatwo wejść na mine .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2018 o 20:43, NieKumaty napisał:

Powiem tak to jest handlarz , czyli jak coś ma do ukrycia to zrobi to tak żeby na zdjeciach tego nie było widać . Trzeba jechać macać , a o dobrą Angielke , to za 10000 to chyba nic nie znajdziesz dobrego . Zostałbym jednak bym przy przyczepach wszystkich innnych , ale odpuścił Angielki , z małą wiedzą naprawde łatwo wejść na mine .

Z nika widać, że jeździsz angielką, ja też i ze swojej jestem bardzo zadowolony i nie zamieniłbym jej na "niemca czy francuza". Nie wiem skąd ten mit się wziął. Uważam, że w każdej marce znajdą się dobre i zgniłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2018 o 00:09, SebaBie napisał:

Czy ktoś może zna sprzedającego albo ogladał przyczepę. Wiem, że cena bardzo niska...

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-8404-przyczepa-kempingowa-lozko-pietrowe-sprowadzona-ID6zRorl.html

Totalny szrot... dzięki jaroslaw-d z Częstochowy zaoszczędziłem czas, dojazd i oglądanie tej "przyczepy" albo baraku na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą ale z tego co wiem to knaus malował również na przedniej ścianie pasek. Tu jest biała, a biarle poszycie kupuje sie w knausie teraz i po wymianie samemu sie maluje (dowiadywałem sie po mojej kolizji).

Na zdjeciu z pola kampingowago z 2014r jest niebieski pasek na przedniej scianie, na zdjeciu z 2018r juz go nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.