Skocz do zawartości

Pomocy


jaaalko71

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów serdecznie:)

Pytam w tym temacie, bo tak naprawdę nie wiem gdzie z tym "uderzyć". Nikt (ani stacja diagnostyczna, ani firma pomagająca przy rejestracji samochodów) nie potrafi odpowiedzieć na pytanie: czy można, w fiacie ducato furgonie (zarejestrowany jako ciężarowy do 3,5t) po wyjęciu ściany grodziowej (oczywiście w warsztacie samochodowym przez fachowców) przerejestrować go jako samochód osobowy? W tej chwili w aucie są 3 miejsca i tak miało by zostać. Ani mniej, ani więcej.

Proszę o pomoc jeżeli ktoś już spotkał taki przypadek, a może podobny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jarzabek napisał:

Jakieś 10 lat temu można było to zrobić.Dziś jest to niemożliwe.Przepisy nie pozwalają już na taka przeróbkę.Cyba że chcesz odwrotnie.Z osobówki na ciężarówke 

A na jakiej podstwie poleasingowe "ciężarówki" przerabia się na osobówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mieszkamy w innym kraju. Ja nie całe dwa lata temu przerobiłem 2sobowa blaszanke na 9osobowego busa. Musiałem mieć tylko papier na to że zrobiła to profesjonalna firma która czymś takim się zajmuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, konrad_b napisał:

Ducato furgon czy osobówki ktore tylko w papierach miały ciężarowy ?

 

Bez dwóch zdań też uważam osobówki "ciężarowe" za patologię, lecz jednak podobnie jak prawdziwe dostawczaki miały blachę. Więc o ile technicznie to coś zdecydowanie innego, to sztuka jest sztuka i w papierach odbywać się to może podobnie. 

Jest jeszcze inna sprawa. Mimo że u nas nie ma np. na wzór USA prawa stanowego, to jednak wiele instytucji coś takiego sobie tworzy. Tak jest w skarbówce, tak jest w sanepidzie, tak też jest w Wydziale Komunikacji. Niby prawo dla wszystkich takie same, ale kierownicy, czy naczelnicy bawią się w swoje folwarki.

Tak więc to że czegoś nie można w Poznaniu, nie oznacza że nie zrobisz tego np. w Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29.10, z którąś literką, w PKD firma musi mieć taki zakres usług, czyli w praktyce każdy warsztat
Wystarczy faktura z wpisem o przerobieniu samochodu ciężarowego na specjalny lub osobowy. I nic więcej. Na tym polega "profesjonalizm".
Mając taką fakturę załatwisz badania i zmiany w WK


Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, automaciek napisał:

Kolega rok, może dwa temu przerobił Sprintera blaszaka na osobowy z komorą ładunkową. Robiła to firma. Poszukaj takiej firmy.

Ok tylko chodzi mi o to, że ja nie chcę zmieniać liczby miejsc. Są 3 i ma być 3. To wiem, że jeżeli się dołoży miejsc to wtedy no problem. U mnie jest  kwestia tylko wyciągnięcia przegrody grodziowej. Mam zamontowaną już nawet szybę boczną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dogadaj się z warsztatem z właściwym PKD i po sprawie.

Nawet możesz sobie zmienić układ siedzeń, z kanapy z przodu, która normalnie nie nadaje się do siedzenia na jedno siedzenie z tyłu i prawdziwy fotel dla pasażera z przodu, większość busów ma wspólną podłogę dla wszystkich wersji nadwozia i przenieść /dołożyć jeden fotel to godzina roboty.. Przemyśl dobrze sprawę czy chcesz osobowy czy specjalny.

 

Wysłane z Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.